АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Справа №22-ц/796/14630/2014 Головуючий у 1 - й інстанції: Саадулаєв А.І.
Доповідач: Ратнікова В.М.
У х в а л а
18 листопада 2014 року суддя Апеляційного суду міста Києва Ратнікова В.М., розглянувши апеляційну скаргу відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес центр Конві» на заочне рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 08 жовтня 2014 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес центр Конві» про стягнення боргу за договором позики, -
в с т а н о в и в:
Заочним рішенням Шевченківського районного суду міста Києва від 08 жовтня 2014 року позовні вимоги ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес центр Конві» про стягнення боргу за договором позики задоволено.
Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес центр Конві» на користь ОСОБА_3 борг в сумі 409 376 грн., 3% річних в сумі 31426 грн. та інфляційні втрати в розмірі 48 551 грн.
Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес центр Конві» на користь ОСОБА_3 судовий збір в сумі 3654 грн.
03 листопада 2014 року відповідачем Товариством з обмеженою відповідальністю «Бізнес центр Конві» подано апеляційну скаргу на заочне рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 08 жовтня 2014 року.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що апеляційну скаргу відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес центр Конві» на заочне рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 08 жовтня 2014 року слід повернути апелянту з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 228 ЦПК Українизаочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Відповідно до ч.3,4 ст.231 ЦПК України у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: залишити заяву без задоволення; скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
З системного аналізу вказаних норм права вбачається, що чинне процесуальне законодавство дозволяє відповідачу оскаржити заочне рішення в загальному порядку за наявності ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення або в разі ухвалення повторного заочного рішення.
Проте, відповідач оскаржив заочне рішення в апеляційному порядку не дотримавшись законного порядку оскарження заочного рішення, у зв'язку з чим апеляційна скарга відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес центр Конві» на заочне рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 08 жовтня 2014 року підлягає поверненню апелянту.
Керуючись ст. 228, 231, 297, ЦПК України,
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес центр Конві» на заочне рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 08 жовтня 2014 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес центр Конві» про стягнення боргу за договором позики - повернути апелянту .
Роз'яснити апелянту право на звернення до районного суду із заявою про перегляд заочного рішення з відповідним клопотанням про поновлення процесуального строку на подання даної заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Суддя:
Суд | Апеляційний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2014 |
Оприлюднено | 21.11.2014 |
Номер документу | 41429303 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд міста Києва
Ратнікова Валентина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні