РІШЕННЯ
іменем України
"12" листопада 2014 р.
Піщанський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Боднара В.В.
при секретарі Ласка Л.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Піщанка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дмитрашківської сільської ради про поновлення терміну звернення до суду з питання прийняття спадщини та визнання права власності на майно, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про поновлення терміну звернення до суду, з вимогою про визнання її спадкоємцем першої черги за законом та визнання права власності на спадкове майно, яке залишилося після смерті її батька - ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1
При цьому посилалась на те, що вона та її мама, дружина померлого, ОСОБА_4 відповідно до ст. 1261 ЦК України, являються спадкоємцями першої черги спадкоємців за законом, однак мати відмовилася від своєї частки спадщини на її користь. Інших спадкоємців, які мають право на обов'язкову частку в спадковому майні немає.
Відповідно до положень ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, встановленого статтею 1270 ЦК України, вона не заявила про відмову від неї. Вказану спадщину прийняла та користувалась нею з січня 2011 року.
При зверненні до Піщанської державної нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом їй було відмовлено, оскільки вона не подала документів в шестимісячний строк на прийняття спадщини та заява про відмову від спадщини подана в неустановлений законом термін. Здійснити своє право на спадкування вищезазначеного майна вона може лише в судовому порядку.
Представник позивача ОСОБА_5 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повній мірі, наполягаючи на задоволенні позову в повному обсязі.
Представник відповідача Дмитрашківської сільської ради Піщанського району Вінницької області в судове засідання не з'явився, подавши до суду заяву, в якій позовні вимоги визнав повністю, також просив слухати справу у його відсутності.
Оскільки визнання представником відповідача позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 (а.с.6), після його смерті залишилося спадкове майно, а саме земельна ділянка на території Дмитрашківської сільської ради площею 1,2266 га в умовних кадастрових гектарах, вартістю 36797,46 грн..
При зверненні позивача до Піщанської державної нотаріальної контори, для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, їй було відмовлено, оскільки нею пропущено термін звернення до нотаріальної контори.
Крім наведеного позов підтверджується, витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку (а.с. 7); копією витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (а.с. 8-10); копією свідоцтва про народження позивача відповідно до якого її дошлюбне прізвище ОСОБА_3 (а.с. 11); копією свідоцтва про одруження спадкодавця (а.с. 12); заявою матері позивача про відмову від спадщини (а.с. 13); копією свідоцтва про розірвання шлюбу позивача (а.с. 14); роз'ясненням про відмову у вчиненні нотаріальних дій (а.с.15).
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Однією із таких законних підстав набуття права власності на майно є спадкування.
Правовідносини, які склались між сторонами, відповідають вимогам ст.ст.1216, 1223, 1261, 1268 ЦК України, згідно з якими спадкуванням є перехід прав та обов'язків( спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців); спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її; незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
У відповідності до ст. 267 ЦК України, якщо суд визнає поважними причини пропущення позовної давності, порушене право підлягає захисту. В даному випадку судом встановлено необізнаність позивача з діючим законодавством, а тому порушене право підлягає захисту.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.16, 30, 267, 1216, 1218, 1220-1223, 1261, 1268, 1297 ЦК України, ст. ст. 15, 57,107, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Поновити ОСОБА_1 термін звернення до суду.
Визнати ОСОБА_1 спадкоємцем першої черги за законом на спадкове майно яке залишилося після смерті її батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, яке залишилося після смерті батька - ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме на земельну ділянку на території Дмитрашківської сільської ради площею 1,2266 га в умовних кадастрових гектарах, вартістю 36797,46 грн., відповідно до витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-0500952152013, кадастровий № 0523281400:03:002:0347, виданого відділом Держземагенства у Піщанському районі Вінницької області.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області через Піщанський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2014 |
Оприлюднено | 24.11.2014 |
Номер документу | 41437669 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Піщанський районний суд Вінницької області
Боднар В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні