ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44 тел. 284-18-98
У Х В А Л А
12.11.2014 Справа № 910/7481/13 За заявою Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Святошинського району міста Києва
про роз'яснення рішення господарського суду міста Києва від 03.09.2013 по справі №910/7481/13
За позовом Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Святошинського району міста Києва
до Приватного підприємства "Несін"
про стягнення заборгованості
Суддя Літвінова М.Є.
Представники сторін:
Від позивача: Петруньок І.В. - представник
Від відповідача: Лопатюк Л.П. - представник за дов.
Обставини справи:
Рішенням господарського суду міста Києва від 03.09.2013 у справі №910/7481/13, позов задоволено частково.
На виконання зазначеного рішення виданий наказ.
Позивач звернувся до суду з клопотанням про роз'яснення рішення господарського суду міста Києва від 03.09.2014 по справі №910/7481/13, яка передана на розгляд судді Літвіновій М.Є..
В обґрунтування поданої заяви позивач зазначив наступне:
З метою стягнення заборгованості за комунальні послуги споживачі відповідачем до моменту укладення договору, а саме за період з 01.09.2008 по 01.01.2010 позивач звернувся до господарського суду міста Києва з окремим позовом.
Під час розгляду справи №910/24083/13 виникли сумніви щодо підстав часткового задоволення позовних вимог у справі №910/7481/13.
Представник відповідача заперечив проти поданої заяви позивача.
Розглянувши заяву про роз'яснення, суд дійшов наступного висновку.
Суддя за заявою сторони чи державного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту, а також за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення, що передбачено ч. 1 ст. 89 Господарського процесуального кодексу України.
Нормами частин 1 та 3 статті 89 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя за заявою сторони чи державного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту, а також за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення. Подання заяви про роз'яснення рішення суду допускається, якщо воно ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред'явлене до примусового виконання.
Згідно з пунктом 18 постанови Пленуму Вищого господарського суду України, від 23.03.2012, № 6 "Про судове рішення" роз'яснення рішення або виправлення в ньому описок чи арифметичних помилок здійснюється тим же суддею (складом суду), що приймав первісне рішення, за винятком випадків, про які йдеться в абзаці першому пункту 13 цієї постанови. Здійснюючи роз'яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз'яснення мотивів прийняття рішення, або фактично про встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд відмовляє в роз'ясненні рішення.
Роз'яснення рішення, ухвали - це засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні неясності судового акта.
Отже, роз'яснення рішення, ухвали - це викладення рішення, ухвали у більш ясній і зрозумілій формі.
Суд роз'яснює рішення, ухвалу за заявою:
а) сторони;
б) державного виконавця.
Роз'яснюючи рішення, ухвалу, господарський суд не вправі змінювати зміст рішення, ухвали, тобто не має права змінювати:
- відомостей, викладених у рішенні відповідно до вимог ст. 84 ГПК;
- відомостей, викладених в ухвалі відповідно до вимог ст. 86 ГПК.
Тож, у вирішенні питання про межі, в яких суд вправі діяти, надаючи роз'яснення рішення, ухвали, слід виходити з приписів ст.ст. 84, 86 ГПК щодо змісту рішення, ухвали.
Зокрема, відповідно до ст. 84 ГПК України рішення господарського суду ухвалюється іменем України і складається із вступної, описової, мотивувальної і резолютивної частин, при цьому:
1) у вступній частині вказуються найменування господарського суду, номер справи, дата прийняття рішення, найменування сторін, ціна позову, прізвища судді (суддів), представників сторін, прокурора та інших осіб, які брали участь у засіданні, посади цих осіб. При розгляді справи на підприємстві, в організації про це також вказується у вступній частині рішення;
2) описова частина має містити стислий виклад вимог позивача, відзиву на позовну заяву, заяв, пояснень і клопотань сторін та їх представників, інших учасників судового процесу, опис дій, виконаних господарським судом (огляд та дослідження доказів і ознайомлення з матеріалами безпосередньо в місці їх знаходження);
3) у мотивувальній частині вказуються обставини справи, встановлені господарським судом; причини виникнення спору; докази, на підставі яких прийнято рішення; зміст письмової угоди сторін, якщо її досягнуто; доводи, за якими господарський суд відхилив клопотання і докази сторін, їх пропозиції щодо умов договору або угоди сторін; законодавство, яким господарський суд керувався, приймаючи рішення; обґрунтування відстрочки або розстрочки виконання рішення;
4) резолютивна частина має містити висновок про задоволення позову або про відмову в позові повністю чи частково по кожній з заявлених вимог. Висновок не може залежати від настання або ненастання якихось обставин (умовне рішення).
При задоволенні позову в резолютивній частині рішення вказуються:
найменування сторони, на користь якої вирішено спір, і сторони, з якої здійснено стягнення грошових сум або яка зобов'язана виконати відповідні дії, строк виконання цих дій, а також строк сплати грошових сум при відстрочці або розстрочці виконання рішення;
розмір сум, що підлягають стягненню (основної заборгованості за матеріальні цінності, виконані роботи та надані послуги, неустойки, штрафу, пені та збитків, а також штрафів, передбачених у пунктах 4 і 5 частини другої статті 83 цього Кодексу).
Рішення господарського суду міста Києва від 03.09.2013 у справі № 910/7481/13 прийнято судом за результатами оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, в рішенні суду вказано встановлені судом обставини, а також мотиви, за якими господарський суд відхилив доводи відповідача щодо заявлених ним заперечень проти позову, а також законодавство, яким господарський суд керувався, приймаючи рішення у справі.
Між тим, зі змісту мотивувальної та резолютивної частини рішення вбачається, що вона є чіткою та зрозумілою, сформованою у відповідності до приписів ст. 84 ГПК України.
За таких обставин, підстав для задоволення заяви про роз'яснення рішення, відсутні з огляду на вищевикладене.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні заяви про роз'яснення рішення від 03.09.2013 у справі №910/7481/13.
Ухвала може бути оскаржена в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя М.Є. Літвінова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2014 |
Оприлюднено | 24.11.2014 |
Номер документу | 41456021 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Літвінова М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні