Ухвала
від 24.11.2014 по справі 903/1110/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ОКРЕМА УХВАЛА

"24" листопада 2014 р. по справі № 903/1110/14

Господарський суд Волинської області, розглянувши матеріали справи

за позовом прокурора міста Луцька в інтересах держави та територіальної громади міста Луцька в особі Державного комунального підприємства "Луцьктепло", м. Луцьк

до відповідача: Підприємства "Візор", м. Луцьк

про стягнення 21 942 грн. 62 коп.

Встановив: прокурор міста Луцька в інтересах держави та територіальної громади міста Луцька в особі Державного комунального підприємства "Луцьктепло" звернувся до господарського суду з позовом про стягнення на користь зазначеного підприємства з Підприємства "Візор" 21 942,62 грн., в тому числі 10 079,23 грн. заборгованості по оплаті послуг, пов'язаних з відпуском теплової енергії, наданих у відповідності до укладеного між цими суб'єктами господарювання договору №5-22 від 01.12.2001р. у період з 01.10.2013р. по 30.04.2014р., 10 079,23 грн. пені, нарахованої за невиконання грошових зобов'язань в частині своєчасної оплати наданих послуг, 1 560,39 грн. суми інфляційних та 223,77 грн. трьох процентів річних, нарахованих у відповідності до ст. 625 Цивільного кодексу України.

Ухвалою господарського суду від 11.11.2014р. за вказаним позовом було порушено провадження у справі та призначено її розгляд в судовому засіданні, зобов'язано відповідача надати суду письмові пояснення по суті пред'явлених позовних вимог, а саме з приводу укладення з позивачем договору на надання послуг по теплопостачанню №5-22 від 01.12.2001р. та не проведення у встановлені строки належних розрахунків по оплаті наданих останнім послуг, наявності заборгованості в сумі 10 079,23 грн. по оплаті послуг, наданих у період з жовтня 2013р. по травень 2014р.

Відповідачем всупереч вимогам ухвали суду від 11.11.2014р. про порушення провадження у справі не було представлено суду письмових пояснень та інших витребуваних документів, хоча про день та час судового розгляду справи підприємство "Візор" було повідомлене належним чином (зазначена ухвала направлялась на визначену у позовній заяві від 05.11.2014р. та відображену безпосередньо боржником в укладеному між сторонами договорі від 01.12.2001р. адресу підприємства "Візор": м. Луцьк, вул. Потебні, 50, рекомендованою кореспонденцією та була вручена адресату 15 листопада 2014 року про що свідчить відповідне поштове повідомлення про вручення кореспонденції). Відповідні адресні дані підприємства-відповідача підтверджені також наданим в судовому засіданні прокурором відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури міста Луцька витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії №19560911 від 06.11.2014р.

Судом звертається увага на недостатній рівень виконавчої дисципліни Підприємства "Візор".

Суд зауважує, що неврахування стороною у справі вимог процесуального закону, а також відповідної ухвали суду свідчать про зловживання процесуальними правами, які направлені на перешкоджання розгляду господарського спору в строки, передбачені Господарським процесуальним кодексом України з дотриманням при цьому положень Конвенції від 04.11.1950р. "Про захист прав людини і основоположних свобод", ратифікованої Законом України від 17.07.1997р. №475/97-ВР, пунктом 6 котрої визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

Відтак суд вважає, що бездіяльність Підприємства "Візор" та невиконання ним вимог суду призводить до штучного затягування судового процесу.

У відповідності до положень статті 65 Господарського процесуального кодексу України з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя в необхідних випадках зобов'язує сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії, витребує від них документи, відомості, необхідні для вирішення спору.

Відповідно до ст. 22 ГПК України як до прав, так і до обов'язків сторін належать, у тому числі: брати участь в судових засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, давати усні та письмові пояснення господарському суду.

Згідно з ч. 3 ст. 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

Згідно ст. 90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу. Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі.

Судом також засвідчується, що у відповідності до Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2010р. №01-08/140 "Про деякі питання запобігання зловживанню процесуальними правами у господарському судочинстві", згідно з ч. 3 ст. 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи. У разі неподання учасником судового процесу з неповажних причин або без повідомлення причин матеріалів та інших доказів, витребуваних господарським судом, останній може здійснити розгляд справи за наявними в ній матеріалами та доказами.

Розпочинаючи судовий розгляд, суддя має встановити, чи повідомлені про час і місце цього розгляду особи, які беруть участь у справі, але не з'явилися у засідання. Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представника відповідача, суд має право відкласти розгляд справи, вжити заходів, передбачених п. 5 ст. 83 ГПК України або статтею 90 ГПК України.

Неподання або несвоєчасне подання стороною у справі, іншим учасником судового процесу доказів з неповажних причин, спрямоване на затягування судового процесу, може розцінюватися господарським судом як зловживання процесуальними правами. Відповідні дії або бездіяльність з урахуванням конкретних обставин справи може тягти за собою, зокрема, такі наслідки: покладення на особу, що припустилася зловживання, державного мита незалежно від результатів вирішення спору, стягнення штрафу з винної сторони в доход Державного бюджету України, винесення у встановленому порядку окремих ухвал (стаття 90 ГПК України).

При цьому, суд також наголошує, що відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

За змістом ч. 1 ст. 4 5 Господарського процесуального кодексу України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне встановлену законом відповідальність.

Вказані факти (невиконання стороною у справі вимог господарського суду) свідчать про ігнорування відповідачем вимог Конституції України, Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Господарського процесуального кодексу України щодо обов'язковості виконань рішень, ухвал та постанов суду.

На підставі викладеного, враховуючи допущені порушення у господарській діяльності Підприємства "Візор" положень чинного законодавства України, керуючись ст.ст. 86, 90 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1. Окрему ухвалу направити директору Підприємства "Візор" Чухрію С.С. для подальшого вжиття останнім відповідних заходів, спрямованих на подальшу недопустимість у господарській діяльності підприємства порушень положень та вимог чинного законодавства України, зокрема, Конституції України, Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Господарського процесуального кодексу України.

2. Про наслідки вжитих заходів щодо виправлення зазначених недоліків та порушень повідомити господарський суд Волинської області в місячний термін.

Суддя В. А. Войціховський

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення24.11.2014
Оприлюднено27.11.2014
Номер документу41525910
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/1110/14

Судовий наказ від 04.12.2014

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Рішення від 24.11.2014

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 24.11.2014

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 11.11.2014

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні