УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 листопада 2014 року Справа № 803/2373/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Александрова М.А., вивчивши позовну заяву управління Пенсійного фонду України в Турійському районі Волинської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "АПК Волинь" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,
ВСТАНОВИЛА:
Управління Пенсійного фонду України в Турійському районі Волинської області (УПФУ в Турійському районі) звернулось з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АПК Волинь" (ТзОВ "АПК Волинь") про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за січень - жовтень 2014 року в сумі 21 278 грн. 57 коп.
Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).
Зокрема, відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Згідно з частиною другою вказаної статті на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається із позовної заяви, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за січень - жовтень 2014 року в сумі 21 278 грн. 57 коп. Однак, в обґрунтування позовних вимог позивачем не надано розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, з січня 2014 року та доказів його направлення або вручення відповідачу, не зазначено причин неможливості подання таких доказів.
Також позивачем не обґрунтовано та не підтверджено належними доказами позовних вимог в частині стягнення фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, по пенсіонеру Жук В.В. (місячний розмір фактичних витрат на виплату і доставку пенсій становить 1 073 грн. 57 коп., отже, за період з січня по вересень такі витрати становлять 9 662 грн. 13 коп. (1 073 грн. 57 коп. х 9), проте, в розрахунку за вказаний період значиться заборгованість в сумі 9 689 грн. 82 коп.).
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до частини першої статті 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно з абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270, документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Тобто, розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку. Відповідно до пункту 61 зазначених Правил вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який заповнюється відправником у двох примірниках.
З огляду на вищевикладене належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення разом з розрахунковим документом. Будь-яким іншим доказом також може бути письмове підтвердження відповідача (розписка, штамп про отримання тощо) про отримання позовної заяви і доданих до неї документів.
УПФУ в Турійському районі до позовної заяви не додано розрахункового документу встановленої форми та змісту, повідомлення із відміткою про вручення відповідачу поштового відправлення з позовною заявою та доданими до неї документами, отже, не надано належних доказів на підтвердження вимог, встановлених частиною третьою статті 106 КАС України.
Відповідно до частин першої, другої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Позивач, звертаючись із даним позовом 19 листопада 2014 року (відбиток штемпеля відділення поштового зв'язку), просить стягнути з відповідача заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за січень - жовтень 2014 року, при цьому не зазначає підстав та причин пропуску строку звернення до адміністративного суду за період з 01 січня по 18 травня 2014 року, що позбавляє суддю можливості встановити дійсні обставини справи, а також, з'ясувати, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, на підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Позивачу слід усунути вказані недоліки шляхом додаткового зазначення обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги та долучення доказів на підтвердження таких обставин, зокрема, щодо надіслання та вручення відповідачу розрахунку з січня 2014 року; розміру фактичних витрат на виплату і доставку пенсій громадянці Жук В.В.; надіслання відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів; обґрунтування обставин щодо строку звернення із даним адміністративним позовом до суду.
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву управління Пенсійного фонду України в Турійському районі Волинської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "АПК Волинь" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 08 грудня 2014 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати управління Пенсійного фонду України в Турійському районі Волинської області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя М.А. Александрова
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2014 |
Оприлюднено | 27.11.2014 |
Номер документу | 41537034 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Александрова Марія Ананіївна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Александрова Марія Ананіївна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Александрова Марія Ананіївна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Александрова Марія Ананіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні