УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 листопада 2014 року справа № 823/3504/14
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Каліновська А.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали публічного акціонерного товариства «Банк Богуслав» до відділу державної виконавчої служби Черкаського районного управління юстиції про скасування акту опису і арешту майна, зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в Черкаський окружний адміністративний суд з вищезазначеним позовом, в якому просить визнати протиправними дії по складанню Акту опису і арешту майна від 31.10.2014р. та скасувати Акт опису і арешту майна від 31.10.2014р., складений у зведеному виконавчому провадженні №45134802; зобов'язати відділ державної виконавчої служби Черкаського районного управління юстиції скасувати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запис про накладення арешту на нерухоме майно ТОВ «БМБ Маргарин», код ЄДРПОУ 32606706, місцезнаходження: 19602, Черкаська область, Черкаський район, с. Руська Поляна, «Урочище Кленове», будинок 5, а саме: адмінбудівля з прибудовою, цехом та підвалом, А-І, А-ІІ, пд.,а; навіси, а', В; парова котельня, М-І та земельну ділянку площею 0,5019 га в адмінмежах Руськополянської сільської ради за межами населеного пункту – землі промисловості.
Вимоги до позовної заяви встановлені ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).
Дана позовна заява подана з порушенням вищезазначеної статті.
Положеннями ч. 2 ст. 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до ч. 3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить визнати протиправними дії по складанню Акту опису і арешту майна від 31.10.2014р. та скасувати Акт опису і арешту майна від 31.10.2014р., складений у зведеному виконавчому провадженні №45134802, однак не надає до суду вищезазначеного Акту та не зазначає причин неможливості його подання.
Крім того, відсутність вказаного Акту позбавляє суд можливості вирішити питання про розмір судового збору, що належить сплатити позивачу за подання адміністративного позову майнового характеру, оскільки дані вимоги призводять до зміни майнового стану позивача.
За загальним правилом майновий позов — це вимога про захист права або інтересу, об'єктом якої виступає благо, що піддається грошовій оцінці. Це означає, що будь-який майновий позов має ціну, тому розмір судового збору визначається у відсотковому відношенні до ціни позову; немайновий позов — це вимога про захист права або інтересу, об'єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці. Отже, немайновий позов не має ціни, тому розмір судового збору визначається в кратному відношенні до встановленого законом неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Згідно ч. 2 статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, згідно п.п. 1 п. 3 ч. 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011р. зі змінами від 23.10.2013р. за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» № 719-VIІ від 16.01.2014р. установлено розмір мінімальної заробітної плати на 2014 рік, а саме, у місячному розмірі з 1 січня – 1 218 гривень.
Отже, за подання позовної заяви майнового характеру мінімальна ставка судового збору становить 1827 грн. 00 коп., максимальна – 4872 грн. 00 коп.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як вбачається з додатків до позовної заяви, позивачем сплачено судовий збір за подання позовної заяви, що містить вимогу немайнового характеру, однак судовий збір за подання позовної заяви, що містить вимогу майнового характеру позивачем не сплачено.
Крім того, в обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на Кредитний договір №15/01-КР-05/2012 від 19 березня 2012 року, Договір про надання овердрафту №15/01-ОВ-05/2012 від 19 березня 2012 року, Договір застави обладнання №15/01-ЗС-08 від 19 березня 2012 року, проте не надає до суду вищезазначені докази та не зазначає причин неможливості їх подання.
На підставі вищезазначеного, подана позовна заява підлягає залишенню без руху в силу ч.1 ст.108 КАС України.
Враховуючи встановлене, керуючись ст.108 КАС України, суддя, –
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву публічного акціонерного товариства «Банк Богуслав» до відділу державної виконавчої служби Черкаського районного управління юстиції про скасування акту опису і арешту майна, зобов'язання вчинити певні дії – залишити без руху і надати строк для усунення вказаних недоліків в термін до 08.12.2014 року. В строк, наданий судом, позивачу необхідно усунути зазначені вище недоліки.
2. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
3.Роз'яснити позивачу, що у разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява повертається позивачеві. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
4. Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
5. Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Суддя А.В. Каліновська
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2014 |
Оприлюднено | 02.12.2014 |
Номер документу | 41558375 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
А.В. Каліновська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні