cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/21642/14 26.11.14 р.
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІННЕР ІМПОРТС УКРАЇНА,
ЛТД"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "БВС КОНТАКТ"
про стягнення 1 445 271,44 грн.
Суддя Зеленіна Н.І.
При секретарі судового засідання Пархоменко Ю.Л.,
за участю представників сторін:
від позивача: Статник Х.В. за довіреністю № 10-09-2014 від 10.09.2014 р.;
від відповідача: не з'явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІННЕР ІМПОРТС УКРАЇНА, ЛТД" звернулось до господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "БВС КОНТАКТ" про стягнення 1 445 271,44 грн., з яких 1 275 052,00 грн. заборгованості та 170 219,44 грн. інфляційних втрат.
Позовні вимоги мотивовані невиконанням відповідачем зобов'язань з виконання робіт за договором підряду № 1119м на виконання будівельно-монтажних робіт від 12.12.2011 р.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 10.10.2014 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 03.11.2014 р.
Представник позивача у судовому засіданні 03.11.2014 р. подав додаткові документи по справі.
У судовому засіданні 03.11.2014 р. оголошувалась перерва до 12.11.2014 р.
04.11.2014 р. від позивача надійшла заява про вжиття заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно та банківські рахунки відповідача у розмірі 1 445 271,44 грн.
У судовому засіданні 12.11.2014 р. представник відповідача подав відзив на позовну заяву та клопотання про залучення до участі у справі ТОВ «Промет» у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Ухвалою від 12.11.2014 р. відмовлено у задоволенні заяви про вжиття заходів до забезпечення позову.
У судовому засіданні 12.11.2014 р. оголошувалась перерва до 26.11.2014 р.
Представник позивача у судовому засіданні 26.11.2014 р. позовні вимоги підтримав у повному обсязі та заперечив проти залучення до участі у справі третьої особи.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
Розглянувши клопотання про залучення до участі у справі ТОВ «Промет» у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для здійснення такого залучення, адже рішення суду у даній справі жодним чином не може вплинути на будь-які права і обов'язки ТОВ «Промет» щодо однієї із сторін.
У судовому засіданні 26.11.2014 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши наявні в справі матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
12.12.2011 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "ВІННЕР ІМПОРТС УКРАЇНА, ЛТД" (надалі - позивач, Замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "БВС КОНТАКТ" (надалі - відповідач, Підрядник) укладено Договір підряду № 1119м на виконання будівельно-монтажних робіт (надалі - Договір).
Відповідно до п. п. 1.1. - 1.3. Договору, в порядку та на умовах, визначених цим Договором, а також на виконання Технічних умов №К-00-11-1337 виданих ПАТ «АЕС Київобленерго» від 18 листопада 2011 року, Замовник доручає, а Підрядник виконує будівельно-монтажні роботи з реконструкції ПС 110/10 кВ Велика Олександрівка в Бориспільському районі Київської області (надалі - ПС), які виконуються з метою забезпечення Замовника можливості приєднатися до електричних мереж відповідно до вимог ПАТ «АЕС Київобленерго» (надалі Енергопостачальник), що визначені Договорами про надання послуг з приєднання до електричних мереж (надалі - Договори про приєднання до електромереж). Підрядник зобов'язується виконати на свій ризик власними та залученими силами, а також власними матеріально-технічними засобами, Роботи згідно умов Договору та Додатків до нього, ліквідувати недоробки та дефекти, виявлені в процесі прийняття Робіт, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити Роботи на умовах, передбачених цим Договором. Детальні вимоги щодо Робіт визначаються у Технічному завданні, яке складається Замовником та погоджується Підрядником шляхом підписання. Після підписання обома Сторонами Технічне завдання є невід'ємною частиною Договору.
Згідно з п. п. 2.1., 2.2., 2.5. - 2.8. Договору, загальна вартість договору визначена у Кошторисі, який є невід'ємною частиною даного Договору та складає 1 442 708 гривень. 33 коп., крім того ПДВ 20% - 288 541 грн. 67 коп., що разом складає 1 731 250,00 гривень (один мільйон сімсот тридцять одна тисяча двісті п'ятдесят гривень 00 копійок). Замовник на виконання п.1.1 Договору здійснює пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту шляхом прямої сплати робіт з реконструкції електромереж. Для придбання обладнання Замовник сплачує Підряднику перший авансовий платіж у розмірі 865 000,00 (вісімсот шістдесят п'ять тисяч гривень 00 копійок) включаючи ПДВ 20% впродовж п'ятнадцяти робочих днів з дати підписання даного Договору. Чергові платежі за обладнання та/чи матеріали здійснюються Замовником протягом трьох робочих днів з дати отримання від Підрядника письмового повідомлення про готовність такого обладнання та/чи матеріалів до відвантаження. Розмір чергових платежів погоджується Сторонами додатково в день отримання письмового повідомлення про готовність обладнання та/чи матеріалів до відвантаження. Замовник сплачує вартість виконаних робіт впродовж п'яти робочих днів з дати підписання Сторонами Акту виконання робіт у формі КБ-2в, КБ-3. При розрахунку за виконані роботи Сторони враховують суми сплачених авансових платежів. Замовник здійснює остаточний розрахунок з Підрядником у сумі 35 000,00 (тридцять п'ять тисяч гривень 00 копійок) включаючи ПДВ 20%, впродовж 5 (п'яти) робочих днів з дати передачі Підрядником Замовнику чинного договору на споживання електричної енергії на виконання умов Договору підряду № 1115пм від 02 грудня 2011 року, укладеного між ТОВ з ІІ «Віннер Імпортс Україна, Лтд» та ТОВ «БВС Контакт».
Пунктами 4.1. - 4.4.2. Договору визначено, що приймання-передача закінчених робіт проводиться згідно з діючими нормами та правилами відповідно до умов цього Договору. Будівельно-монтажні роботи, передбачені п.1.1 Договору та Додатками до нього вважаються виконаними з дати прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів електричних мереж, про що невідкладно повідомляються Замовник Підрядником. Передача закінчених будівельно-монтажних робіт, передбачених п.1.1 Договору та Додатками до нього Підрядником та приймання їх Замовником оформлюється актом приймання-передачі робіт на підставі акту державної або технічної комісії про прийняття в експлуатацію завершених закінчених будівництвом об'єктів електричних мереж.
Зобов'язанням, згідно ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Статтею 837 Цивільного кодексу України визначено, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Відповідно до ст. 854 Цивільного кодексу України, якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково. Підрядник має право вимагати виплати йому авансу лише у випадку та в розмірі, встановлених договором.
За правилами ст. 882 Цивільного кодексу України, замовник, який одержав повідомлення підрядника про готовність до передання робіт, виконаних за договором будівельного підряду, або, якщо це передбачено договором, - етапу робіт, зобов'язаний негайно розпочати їх прийняття. Замовник організовує та здійснює прийняття робіт за свій рахунок, якщо інше не встановлено договором. У прийнятті робіт мають брати участь представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених законом або іншими нормативно-правовими актами. Замовник, який попередньо прийняв окремі етапи робіт, несе ризик їх знищення або пошкодження не з вини підрядника, у тому числі й у випадках, коли договором будівельного підряду передбачено виконання робіт на ризик підрядника. Передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами. У разі відмови однієї із сторін від підписання акта про це вказується в акті і він підписується другою стороною. Акт, підписаний однією стороною, може бути визнаний судом недійсним лише у разі, якщо мотиви відмови другої сторони від підписання акта визнані судом обґрунтованими. Прийняття робіт може здійснюватися після попереднього випробування, якщо це передбачено договором будівельного підряду або випливає з характеру робіт. У цьому випадку прийняття робіт може здійснюватися лише у разі позитивного результату попереднього випробування. Замовник має право відмовитися від прийняття робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість використання об'єкта для вказаної в договорі мети та не можуть бути усунені підрядником, замовником або третьою особою.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.
В силу положень ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем сплачено передплату за виконання робіт по Договору у загальному розмірі 1 275 052,00 грн. за платіжними дорученнями № 10107 від 27.03.2012 р. та № 11513 від 16.05.2012 р.
Умовами п. п. 9.1., 9.2. Договору встановлено, що строк виконання будівельно-монтажних робіт за п.1.1 Договору становить 150 (сто п'ятдесят) календарних днів починаючи з дати виконання Замовником умов п.2.4 даного Договору. Строк виконання робіт по цьому Договору може змінюватись: - при внесенні змін до обсягів робіт; - за обставин, незалежних від Сторін, але визнаних Сторонами; - у разі неналежного виконання одним або кількома Замовниками своїх зобов'язань щодо своєчасного проведення розрахунків за цим Договором.; - за угодою Сторін.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що роботи за Договором станом на час розгляду справи відповідачем не виконані.
Відповідач у своєму відзиві на позовну заяву підтверджує невиконання робіт за Договором, проте заперечує проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що з метою виконання зобов'язань за Договором, ним укладено договір підряду з ТОВ «Промет», та перераховано останньому грошові кошти, отримані від позивача; проте, ТОВ «Промет» своїх зобов'язань з виконання підрядних робіт не виконав.
Відповідно до ст. 838 Цивільного кодексу України, підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником - як замовник. Генеральний підрядник відповідає перед субпідрядником за невиконання або неналежне виконання замовником своїх обов'язків за договором підряду, а перед замовником - за порушення субпідрядником свого обов'язку. Замовник і субпідрядник не мають права пред'являти один одному вимоги, пов'язані з порушенням договорів, укладених кожним з них з генеральним підрядником, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з ч. 4 ст. 849 Цивільного кодексу України, замовник має право у будь-який час до закінчення роботи відмовитися від договору підряду, виплативши підрядникові плату за виконану частину роботи та відшкодувавши йому збитки, завдані розірванням договору.
Пунктами 11.1., 11.1.1., 11.1.2., 11.1.4. Договору передбачено, що цей Договір може бути достроково розірваний: за погодженням Сторін; Замовником в односторонньому порядку у випадку наявності в роботі Підрядника істотних відступів від умов цього Договору, вимог державних будівельних норм та правил, що є обов'язковими в Україні, або інших істотних недоліків, передбачених Договором та чинним законодавством України; в інших випадках, що передбачені чинним законодавством.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Перевіривши наданий позивачем розрахунок інфляційних втрат, суд встановив його арифметичну вірність, а також правильність визначених позивачем періодів нарахування таких втрат.
Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином та у встановленому законом порядку відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.
Заперечення відповідача судом не можуть бути прийняті до уваги з підстав їх необґрунтованості та невідповідності вимогам чинного законодавства.
За правилами ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "БВС КОНТАКТ" (03040, м. Київ, вул. Васильківська, буд. 1; код ЄДРПОУ 36134371) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІННЕР ІМПОРТС УКРАЇНА, ЛТД" (08112, Київська обл., Святошинський район, с. Капітанівка, вул. Дачна, 5-А; код ЄДРПОУ 20054535) 1 275 052 (один мільйон двісті сімдесят п'ять тисяч п'ятдесят дві) грн. 00 коп. заборгованості, 170 219 (сто сімдесят тисяч двісті дев'ятнадцять) грн. 44 коп. інфляційних втрат та 28 905 (двадцять вісім тисяч дев'ятсот п'ять) грн. 44 коп. судового збору.
3. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повний текст рішення складено 28.11.2014 р.
Суддя Н.І. Зеленіна
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2014 |
Оприлюднено | 02.12.2014 |
Номер документу | 41642096 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Зеленіна Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні