Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
03 грудня 2014 р. № 820/18488/14
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом
Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Амальтея Італійський ресторан" про стягнення податкового боргу, - В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція у Московському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Амальтея Італійський ресторан", в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Амальтея Італійський ресторан" (адреса: 61068, м. Харків, пр. Московський 181, код ЄДРПОУ 38280547; рахунки: МФО: 320843; Назва банку: ПАТ "УКРГАЗПРОМБАНК"; Номер рахунку: 26048035981; Валюта: Українська гривня; Дата відкриття: 14.08.2013р.; МФО: 320843; Назва банку: ПАТ "УКРГАЗПРОМБАНК"; Номер рахунку: 26004035981; Валюта: Українська гривня; Дата відкриття: 07.09.2012р.) на користь Державного бюджету України суму податкового боргу у розмірі розмірі 35400,00 грн.
Відповідач ухвалу про відкриття скороченого провадження отримав 20.11.2014 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів, були подані заперечення в яких відповідач виклав свою позицію з позовними вимогами не погодився та просив у задоволенні позову відмовити.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю „Амальтея Італійський ресторан" знаходиться на обліку ДПІ у Московському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області.
Станом на 30.10.2014р. ТОВ «Амальтея Італійський ресторан» має заборгованість перед бюджетом у розмірі 35400,00 грн.
Зазначена заборгованість виникла внаслідок:
Несплати штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, нарахованого по Податковому повідомленню-рішенню № 0001082201 від 22.11.2013р., на підставі акту перевірки №678/20/40/22/38280547 від 28.10.2013р., за яким платник податків мав сплатити узгоджену суму у розмірі 35400,00 грн.
Згідно ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З метою погашення заборгованості, відповідно до положень п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, ДПІ у Московському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області надіслано на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю» № 630-25 від 19.05.2014 року на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язанням станом на 18.05.2014 року у сумі 35400,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями .
Згідно п.п. 4.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків, серед іншого, зобов'язаний стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 87.1 ст. 87 Податкового Кодексу України (далі -ПК України) джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надмірно сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Згідно із п. 88.1 та п. 88.2 ст. 88 ПК України, метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
Відповідно до п.п. 89.1.1. ст. 89 Податкового кодексу України право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.
Згідно з п.п. 89.3. ст. 89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.
Згідно до пп. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.
Тобто, позивач - орган державної податкової служби є суб'єктом владних повноважень, який у спірних правовідносинах реалізує надані йому владні управлінські функції та має право звертатися до суду з відповідними позовними вимогами щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.
У відповідності до пункту 95.1 статті 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Доказів щодо оплати відповідачем повністю або частково податкової заборгованості у розмірі 35400,00 грн. станом на момент розгляду справи суду не надано.
Відповідно до Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 44944047 від 18.08.2014 року, активи платника податків перебувають у податковій заставі згідно акту опису майна № 257 від 13.08.2014 року.
В силу п.п. 95.3., 95.4. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Частиною 1 ст.11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 19 Конституції України, ст. ст. 9, 71, 94, 128, 159, 160-163, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Амальтея Італійський ресторан" про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Амальтея Італійський ресторан" (адреса: 61068, м. Харків, пр. Московський 181, код ЄДРПОУ 38280547; рахунки: МФО: 320843; Назва банку: ПАТ "УКРГАЗПРОМБАНК"; Номер рахунку: 26048035981; Валюта: Українська гривня; Дата відкриття: 14.08.2013р.; МФО: 320843; Назва банку: ПАТ "УКРГАЗПРОМБАНК"; Номер рахунку: 26004035981; Валюта: Українська гривня; Дата відкриття: 07.09.2012р.) на користь Державного бюджету України суму податкового боргу у розмірі 35400 (тридцять п'ять тисяч чотириста) 00 грн.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Панов М.М.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2014 |
Оприлюднено | 08.12.2014 |
Номер документу | 41672540 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Панов М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні