18/63/09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" липня 2009 р. Справа № 18/63/09
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області
у складі судді Давченко Т.М.,
при секретарі Ковальжи А.І.,
за участю представників:
представник позивача – Котович Т.Ю., дов. № 01/33-119 від 30.12.2008р.,
представник відповідача у судове засідання не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом відкритого акціонерного товариства енергопостачальна компанія «Миколаївобленерго»,
54055, м. Миколаїв, вул. Чигрина, 94,
до дочірнего підприємства «Ерпобут»відкритого акціонерного товариства Миколаївського підприємства «Ера»,
54029, м. Миколаїв, пров. Радіо, 1-А,
про стягнення боргу, -
ВСТАНОВИВ:
ВАТ ЕК «Миколаївобленерго»(далі-позивач) звернулося з позовом до дочірнего підприємства «Ерпобут»відкритого акціонерного товариства Миколаївського підприємства «Ера»(далі-відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 2 000 грн. 93 коп. та судових витрат по справі.
Про час і місце судового засідання сторони повідомлені належним чином, проте відповідач правом участі у судовому засіданні не скористався, позов не заперечив, відзив на позовну заяву не надав.
За таких обставин, згідно зі ст. 75 ГПК України, спір розглядається за наявними у справі матеріалами, вивчивши які, господарський суд дійшов висновку про задоволення позову. Висновок суду ґрунтується на такому: 05.07.2001р. між сторонами укладений договір про користування електроенергією № 44/2776 (далі - Договір), за умовами якого позивач зобов'язується відпускати відповідачу електричну енергію у межах 1081 кВт. дозволеної до використання потужності, а останній –знімати і надавати по встановленій формі позивачу показання розрахункових лічильників згідно з календарним графіком 10 числа щомісячно; здійснювати оплату платіжних документів самостійно шляхом перерахування коштів на рахунок позивача у 5-ти денний строк після 10 числа по тарифам з урахуванням ПДВ.
Згідно п. 6 Договору у випадку ненадходження грошових коштів у строк сторони керуються Законом України «Про електроенергетику», ПКЕЕ, Постановами Кабінету Міністрів України в частині припинення подачі електроенергії, а на суму вказану у платіжному документів, починаючи з дня розрахунку, нараховується пеня у розмірі подвійної облікової ставки НБУ що діяла на момент оплати.
Згідно п. 2.3 відповідач зобов'язався забезпечувати збереження розрахункових електролічильників, що враховують спожиту енергію на загально будинкові потреби, а також по квартирних приладів обліку, встановлених в електрощитових, на сходових клітинах, пломб на них.
21.04.2009р. в результаті здійснення перевірки по дотриманню відповідачем Правил користування електричною енергією за адресою: м. Миколаїв, вул. Фрунзе, 5, представниками енергопостачальної організації були виявлені порушення, а саме: зрив пломби енергопостачальної організації з дверцят щита обліку, яка обмежує доступ до вторинних вимірювальних ланцюгів; самовільне підключення до без облікових мереж ДП «Ерпобут»кабелем ВВГ 2х0,75 мм2 струмоприймачів цокольного приміщення.
Відповідно з п. 6.40 ПКЕЕ, у разі виявлення у споживача пошкоджень пломб електропередавальної організації та пломб держповірки або за умови збереження цілісності пломб держповірки та енергопередавальної організації пошкодження розрахункових приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу приладу обліку, тощо), встановлення перемички, шунтуючої коло струму лічильника, використання різного роду пристроїв з метою зменшення показів приладу обліку, несанкціонованого втручання у параметри багатофункціональних лічильників, порушення цілісності ізоляції вторинних кіл трансформаторів струму чи напруги, знеструмлення кіл струму або кіл напруги приладу обліку, самовільного встановлення споживачем трансформаторів струму чи напруги, коефіцієнти трансформації яких не відповідають указаним на паспорті (таблиці) трансформатора та вказаним у договорі про постачання, інших діях або бездіяльності споживача з метою зниження значення показів засобу обліку, покази розрахункового засобу обліку не зараховуються, а електропередавальна організація здійснює перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії за період від дня останнього контрольного зняття представником електропередавальної організації показів розрахункового засобу обліку чи фактично проведеної і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного обліку, що мала передувати виявленню порушень, але цей період має не перебільшувати шести місяців.
Відповідно до п. 7.6 ПКЕЕ у разі самовільного підключення споживачем струмоприймачів або збільшення величини приєднаної потужності понад величину, визначену умовами договору та/або проектними рішеннями, приєднання струмоприймачів поза розрахунковими засобами обліку електричної енергії, зриву чи пошкодження пломб, зниження показників якості електричної енергії з вини споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів, невиконання припису уповноваженого представника відповідного органу виконавчої влади, який стосується вищенаведених порушень, постачальник електричної енергії має право без попередження повністю припинити споживачу електропостачання після оформлення у встановленому цими Правилами порядку акта про порушення.
На підставі п. 6.41 ПКЕЕ (у редакції Національної комісії регулювання електроенергетики України від 17.10.2005р. № 910) в присутності представника відповідача Мазур Н.В. і інспектора Басенко Ю.С. за фактом виявлених порушень було складено акт про порушення ПКЕЕ № Э 8287 від 21.04.2009р., який був підписаний представником відповідача без зауважень, у зв'язку з чим акт про порушення вважається погодженим.
Відповідно до п. 6.42 ПКЕЕ, під час розгляду акту 28.04.2009р. комісією по розгляду актів про порушення ПКЕЕ, на підставі п. 2.1.7 «Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією», затвердженою Постановою НКРЕУ від 04.05.2006р. № 562, було визначено обсяг недорахованої електричної енергії та сума збитків, завданих споживачем по вищевказаному акту. Рішення комісії зазначено в протоколі від 28.04.2009р. за № 260, згідно якого сума, нарахована по акту, складає 2 000 грн. 93 коп. і визначена за період з 21.10.2008р. по 21.04.2009р.
Представник відповідача Петров В.П. був присутній 28.04.2009р. на засіданні комісії та належним чином ознайомлений з її рішенням, стосовно розгляду акту про порушення ПКЕЕ № Э 8287 від 21.04.2009р., про що свідчить його підпис у протоколі № 260.
Сума нарахована по акту складає 2 000 грн. 93 коп., до теперішнього часу рахунок на відповідну суму відповідачем не сплачений.
Згідно зі ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов Договору та вимог цього Кодексу; одностороння відмова від зобов'язання не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим до виконання сторонами.
Згідно з ч. 2 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»крадіжка електричної енергії, у тому числі без облікове користування електроенергією, порушення ПКЕЕ, визначено як правопорушення в електроенергетиці, а відповідно до ч. 4 ст. 26 даного Закону споживач несе відповідальність за порушення умов Договору та ПКЕЕ згідно з законодавством України.
За таких обставин, вимоги позивача законні, матеріалами справи підтверджені, відповідачем не заперечені і не спростовані отже, підлягають задоволенню.
На підставі ст. 525, 526 ЦК України, керуючись ст. ст. 44, 49, 75, 82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з дочірнего підприємства «Ерпобут»відкритого акціонерного товариства Миколаївського підприємства «Ера»(54029, м. Миколаїв, пров. Радіо, 1-А; ідентифікаційний код 30460459) на користь відкритого акціонерного товариства енергопостачальна компанія «Миколаївобленерго» (54055, м. Миколаїв, вул. Чигрина, 94; ідентифікаційний код 23399393) 2 000 грн. 93 коп. боргу; 102 грн. держмита; 312 грн. 50 коп. витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя Т.М.Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2009 |
Оприлюднено | 01.08.2009 |
Номер документу | 4171066 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні