ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
"04" грудня 2014 р. Справа № 922/3599/14
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Сіверін В.І., суддя Медуниця О.Є., суддя Терещенко О.І.
розглянувши апеляційну скаргу відповідача (вх.№4138Х/1-38) на рішення господарського суду Харківської області від 10.11.2014 року
за позовом Фізичної особи-підприємця Романенко В.В., м.Дергачі
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр юридичних та бухгалтерських послуг Професіонал», м.Харків
про стягнення 453170,18 грн.,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, ФОП Романенко В.В., звернувся до господарського суду з позовом до відповідача, ТОВ "Центр юридичних та бухгалтерських послуг Професіонал" про стягнення заборгованості в сумі 453170,18 грн., яка виникла внаслідок неналежного виконання відповідачем умов договору суборенди № 24/4 від 24.04.2013р., укладеного між позивачем та відповідачем. Дана заборгованість складається з заборгованості з орендної плати в розмірі 427050,00 грн. та компенсації вартості комунальних послуг в розмірі 26120,18 грн.
Рішенням господарського суду Харківської області від 10.11.2014 по справі №922/3599/14 (суддя Аюпова Р.М.) позов задоволено повністю.
Відповідачіз рішенням місцевого господарського суду не погодився, подав до Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення.
Колегія суддів, розглянула матеріали апеляційної скарги та дійшла висновку про її повернення з наступних підстав.
Статтею 94 Господарського процесуального кодексу України встановлені вимоги до форми та змісту апеляційної скарги.
Частиною третьою цієї статті передбачено, що до апеляційної скарги додаються, зокрема, докази слати судового збору.
Справляння судового збору в Україні регулюється Законом України "Про судовий збір", який набрав чинності з 01 листопада 2011 року.
Статтею 2 вказаного Закону встановлено, що платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Перелік об'єктів справляння судового збору наведено у статті 3 Закону, а розмір ставок судового збору - у статті 4 Закону.
Згідно з підпунктом 4 пункту 2 частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду встановлюється у розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Таким чином, відповідач, звертаючись з апеляційною скаргою на рішення суду у даній справі, повинен сплатити судовий збір.
Апеляційна скарга відповідача містить заяву про відстрочення сплати судового збору.
В обґрунтування клопотання, апелянт зазначає про тяжкий фінансовий стан відповідача.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено право суду відстрочити сплату судового збору.
Відповідно до пункту 3.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VІ Господарського процесуального кодексу України", єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Відповідачем ніяким чином не обґрунтовано та не доведено документально, у відповідності до вищезазначених норм, що його майновий стан перешкоджає сплаті ним судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Посилання відповідача на тяжкий фінансовий стан не підтверджено жодними доказами.
Наданий відповідачем проект акту звірки з позивачем не є доказом тяжкого матеріального стану та не приймається до уваги колегією суддів.
З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню.
Згідно статті 97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо, зокрема, до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Враховуючи, що відповідачем до апеляційної скарги не надано доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі, колегія суддів дійшла висновку про повернення апеляційної скарги.
Керуючись п. 3 статті 97 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Відмовити в задоволенні клопотання відповідача про відстрочення сплати судового збору.
Повернути апеляційну скаргу відповідачу
Додаток: заявнику - матеріали апеляційної скарги на 8 арк.
Головуючий суддя Сіверін В.І.
Суддя Медуниця О.Є.
Суддя Терещенко О.І.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2014 |
Оприлюднено | 08.12.2014 |
Номер документу | 41759457 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Медуниця О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні