Б15/63-09
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.07.2009 року Справа № Б15/63-09
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий –суддя Голяшкін О.В. (доповідач),
судді –Білецька Л.М., Науменко І.М.,
секретар судового засідання –Прокопець Т.В.,
за участю представників сторін:
від кредитора ВАТ КБ “Надра” –Суденко Р.В., довіреність від 11 лютого 2009 року б/н;
ліквідатор –Шевцов Є.В.;
розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства комерційного банку “Надра”, м.Київ
на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 14 травня 2009 року у справі № Б15/63-09
за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “К-Л-О”, м.Дніпропетровськ
про визнання банкрутом, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 14 травня 2009 року у справі № Б15/63-09 (суддя Петренко Н.Е.) затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю “К-Л-О”, ліквідовано юридичну особу –ТОВ “К-Л-О”, провадження у справі припинено.
При винесенні ухвали суд, керуючись положеннями ст.ст.31, 32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, виходив із достатності підстав для затвердження ліквідаційного балансу та ліквідації банкрута.
Кредитор –ВАТ КБ “Надра”, звернувся до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить ухвалу скасувати та передати справу на розгляд господарського суду на стадії ліквідаційної процедури.
В апеляційній скарзі та доповненнях кредитор зазначає, що оскаржувана ухвала винесена господарським судом без належного повідомлення кредитора, а також вказує на порушення ліквідатором вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” щодо проведення аналізу фінансового становища банкрута, вжиття заходів з виявлення майна та активів боржника. Крім цього, кредитор зазначає, що ліквідатором не були витребувані документи щодо руху коштів боржника за наявністю відомостей про перерахування останнім великих сум на рахунки інших підприємств.
Ліквідатор Шевцов Є.В. у поданому відзиві проти вкладених в апеляційній скарзі доводів заперечує, просить залишити скаргу без задоволення, а ухвалу господарського суду –без змін. Зазначає про виконання всіх вимог Закону про банкрутство та вжиття всіх необхідних заходів з виявлення активів боржника.
Вислухавши пояснення представника кредитора та ліквідатора, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Як вбачається із матеріалів справи, в березні 2008 року до господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява боржника ТОВ “К-Л-О” про порушення справи про банкрутство в порядку ст.51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
В обґрунтування вказаної заяви боржником зазначалося, що 17 лютого 2009 року зборами учасників ТОВ “К-Л-О” прийнято рішення про ліквідацію підприємства, в ході процедури ліквідації встановлено факт неплатоспроможності підприємства та недостатності вартості майнових активів для задоволення вимог кредиторів, оскільки пасиви підприємства згідно даних балансу перевищують активи на 9861000,20 грн., що підтверджено аудиторським висновком, зробленим Аудиторською фірмою “Вірус А” 24 лютого 2009 року, кредиторська заборгованість згідно актів звірки розрахунків складає 564959,13 грн.
За вказаною заявою господарським судом ухвалою від 05 березня 2009 року порушено провадження у справі № Б15/63-09.
Постановою господарського суду від 17 березня 2009 року боржника ТОВ “К-Л-О” визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 1 рік, до 17 березня 2010 року, ліквідатором боржника призначено арбітражного керуючого Шевцова Є.В., ліцензія АБ № 216778.
В газеті “Урядовий кур'єр” від 28 березня 2009 року № 56 (3962) ліквідатором опубліковано оголошення про визнання ТОВ “К-Л-О” банкрутом.
30 квітня 2009 року до господарського суду арбітражним керуючим Шевцовим Є.В. поданий звіт про результати здійснення ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс підприємства. Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 05 травня 2009 року розгляд звіту призначено на 14 травня 2009 року о 10.55.
Згідно звіту ліквідатора в ході ліквідаційної процедури виявлено та визнано вимоги кредиторів:
- ТОВ “ВЕСТ ОЙЛ ГРУП” у розмірі 357059,13 грн.,
- ТОВ “Контініум-Укр-Ресурс” у розмірі 207900 грн.,
- Дніпропетровське обласне відділення ФСС з ТВП у розмірі 22,45 грн.,
- ВАТ КБ “Надра” у розмірі 188505701,77 грн.,
- Лівобережної МДПІ у розмірі 177,86 грн.
Встановлені вимоги кредиторів залишилися незадоволеними у зв'язку з відсутністю майна боржника.
Відповідно до ч.6 ст.31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Як встановлено ч.2 ст.32 вказаного Закону, якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи –банкрута.
Затвердження господарським судом звіту ліквідатора в порядку, передбаченому ст.32 Закону про банкрутство, відповідно до п.6 ч.1 ст.40 Закону є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.
З урахуванням вищенаведених положень Закону та встановлених обставин справи судова колегія вважає обґрунтованим та правильним висновок господарського суду про затвердження звіту ліквідатора, ліквідацію підприємства банкрута та припинення провадження у справі.
Доводи, викладені в апеляційній скарзі кредитором ВАТ КБ “Надра” судовою колегією відхиляються як необґрунтовані.
Твердження кредитора про неправомірність розгляду судом звіту ліквідатора без повідомлення інших учасників процесу судова колегія визнає безпідставними.
Факт направлення господарським судом всім сторонам ухвали від 05 травня 2009 року про призначення до розгляду звіту ліквідатора підтверджується штампом діловодства господарського суду на зворотній стороні ухвали /а.с.74/, що є належним доказом повідомлення сторін про час і місце засідання суду (п.19 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 13 серпня 2008 року № 01-8/482 “Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2008 року”).
Крім цього, кредитором, в порушення вимог ст.33 ГПК України, відповідної довідки поштового відділення відносно невручення йому замовленої кореспонденції або інших доказів неотримання ним ухвали від 05 травня 2009 року, не надано.
Посилання відповідача в апеляційній скарзі щодо невжиття ліквідатором належних заходів з виявлення активів боржника спростовується наявними у справі матеріалами, згідно яких ліквідатором зроблені необхідні запити по виявленню майна боржника і відповідно до отриманих відповідей інформації щодо належності банкруту нерухомості, транспортних засобів чи земельних ділянок не встановлено.
Також, є безпідставними доводи кредитора про порушення встановленого Законом порядку проведення процедури банкрутства.
Статтею 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлено особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, та допускається проведення банкрутства за спрощеною процедурою. Підстави для застосування у даній справі загальних судових процедур, передбачених Законом про банкрутство, відсутні.
Що стосується твердження кредитора про порушення ліквідатором своїх повноважень з посиланням на невжиття останнім заходів для встановлення обставин перерахування боржником коштів на рахунок ПП “РОВ і К” та витребування належного за перераховані кошти, та за даними бухгалтерського обліку дебіторської заборгованості щодо ПП “РОВ і К” у боржника не значиться, інших обставин, що свідчили б про неналежне виконання ліквідатором своїх повноважень, не вбачається.
Оскаржувана ухвала господарського суду від 14 травня 2009 року повністю відповідає матеріальним та процесуальним нормам і підстав для її скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст.103, 105, 106 ГПК України, апеляційний господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 14 травня 2009 року у справі № Б15/63-09 залишити без змін, а апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства комерційного банку “Надра” –без задоволення.
Головуючий О.В.Голяшкін
Судді Л.М.Білецька
І.М.Науменко
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2009 |
Оприлюднено | 01.08.2009 |
Номер документу | 4177333 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Голяшкін О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні