cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2014 року Справа № 914/1261/14 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого-судді суддів:Демидової А.М., Воліка І.М. (доповідача), Ємельянова А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргуТовариства з обмеженою відповідальністю "Дубрава" на ухвалувід 20.08.2014 господарського суду Львівської області та на постанову від 15.09.2014 Львівського апеляційного господарського суду за заявою Приватного підприємства "Виробничо-торгівельна компанія "Львівські солодощі" про відстрочку виконання рішення у справі№ 914/1261/14 господарського суду Львівської області за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Дубрава" доПриватного підприємства "Виробничо-торгівельна компанія "Львівські солодощі" простягнення 343 909,11 грн. В судове засідання прибули представники сторін: позивачане з'явились; відповідачане з'явились; ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Львівської області від 10.06.2014 у справі № 914/1261/14, залишеним без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 22.07.2014, позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Дубрава" (надалі - ТОВ "Дубрава") до Приватного підприємства "Виробничо-торгівельна компанія "Львівські солодощі" (надалі - ПП ВТК "Львівські солодощі") про стягнення 343909,11 грн. задоволено повністю; стягнуто з відповідача на користь позивача 343909,11 грн. боргу та 6878,18 грн. сплаченого судового збору. 31.07.2014 господарським судом Львівської області був виданий наказ на виконання рішення від 10.06.2014 у справі № 914/1261/14.
11.08.2014 відповідач - ПП ВТК "Львівські солодощі" звернулося до господарського суду з заявою про відстрочку виконання рішення господарського суду Львівської області від 10.06.2014 у справі № 914/1261/14 на один календарний рік.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 20.08.2014 у справі № 914/1261/14 (суддя Цікало А.І.), залишеною без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 15.09.2014 (колегія суддів: Михалюк О.В. - головуючий, судді - Новосад Д.Ф., Мельник Г.І.), задоволено частково заяву ПП ВТК "Львівські солодощі" про відстрочення виконання рішення суду; відстрочено виконання рішення господарського суду Львівської області від 10.06.2014 у справі № 914/1261/14 на шість місяців до 20.02.2015.
Не погоджуючись з постановленими судовими актами судів попередніх інстанцій, позивач - ТОВ "Дубрава" звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить постанову Львівського апеляційного господарського суду від 15.09.2014 та ухвалу господарського суду Львівської області від 20.08.2014 скасувати, і прийняти нове рішення, яким відмовити ПП ВТК "Львівські солодощі" у задоволенні заяви про вістрочення виконання рішення суду. В обґрунтування своїх вимог скаржник посилається на те, що судами попередніх інстаній порушено норми процесуального права, і зокрема, ст. 121 ГПК України, оскільки не надано належної правової оцінки винятковим обставинам, які є підставою для відстрочення виконання рішення, що є підставою для скасування оскаржуваних судових актів.
Відповідач не скористався правом, наданим ст. 111 2 Господарського процесуального кодексу України, та відзиви на касаційну скаргу позивача до Вищого господарського суду України не надіслав, що не перешкоджає касаційному перегляду судових актів, які оскаржуються.
Представники сторін у судове засідання касаційної інстанції не з'явилися. Враховуючи, що про час, місце та дату розгляду касаційної скарги сторони повідомлялись належним чином, суд вважає за можливе розглянути справу за їх відсутності.
Перевіряючи юридичну оцінку встановлених судом фактичних обставин справи та їх повноту, Вищий господарський суд України, перевіривши матеріали справи, дійшов висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
В силу приписів частини 1 ст. 121 ГПК України, при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Відстрочка - це відкладення та перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається господарським судом. Вирішуючи питання про надання відстрочки виконання рішення, господарський суд повинен врахувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів в економіці держави та інші обставини справи.
При цьому, господарський суд повинен врахувати можливі негативні наслідки для боржника при виконанні рішення у встановлений строк чи попередньо встановленим способом, але перш за все, повинен врахувати такі ж наслідки і для стягувача при затримці виконання рішення, та не допускати їх настання.
Як правильно встановлено господарськими судами попередніх інстанцій, виконання рішення господарського суду відповідачем ускладнювалось скрутним фінансовим станом, обумовленим, впершу чергу, заборгованістю дебіторів, які географічно знаходяться на Сході та Півдні України; крім цього, майно боржника перебуває в податковій заставі, обтяжене арештами органу Державної виконавчої служби, а також перебуває в заставі ПАТ "Банк "Київська Русь", і негайне виконання цього рішення унеможливить функціонування підприємства та призведе до його банкрутства; водночас, керівництвом підприємства заплановано ряд заходів щодо виходу із складної фінансової ситуації для реалізації яких потрібен певний час, у зв'язку з чим заяву боржника задоволено частково та відстрочено виконання рішення на шість місяців.
З урахуванням наведеного, місцевим господарським судом, з яким погодився суд апеляційної інстанції, всебічно, повно і об'єктивно оцінинено наведені відповідачем обставини щодо винятковості ситуації, пов'язаної з неможливістю виконання рішення, дійшов правомірного висновку про те, що відстрочка виконання рішення на шість місяців дозволить боржнику акамулювати кошти та провести оплату боргу.
Посилання позивача на невідповідність судових рішень практиці Вищого господарського суду України не заслуговує на увагу, бо відстрочка виконання рішення надається господарським судом з урахуванням конкретних обставин справи по конкретному спору.
Таким чином, господарський суд Львівської області належним чином проаналізував докази в обґрунтування заяви про відстрочку виконання рішення господарського суду та керуючись ст. 121 ГПК України правомірно прийшов до висновку щодо відстрочки виконання рішення.
Враховуючи викладене, оскаржувані судові рішення відповідають вимогам процесуального права і підстав для їх скасування не вбачається.
Керуючись ст. ст. 111 5 , 111 7 , 111 9 -111 11 , 111 13 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України -
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Дубрава" залишити без задоволення.
Постанову Львівського апеляційного господарського суду від 15.09.2014 та ухвалу господарського суду Львівської області від 20.08.2014 у справі № 914/1261/14 залишити без змін.
Головуючий, суддя А.М. Демидова
Судді : І.М. Волік
А.С. Ємельянов
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2014 |
Оприлюднено | 09.12.2014 |
Номер документу | 41798239 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Волік І.M.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні