Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
10.12.2014 р. № 820/19688/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - Судді Бездітка Д.В.,
при секретарі судового засідання - Ділбарян А.О.,
за участю: представника заявника - Ролінського Б.І.,
представника відповідача - Грінцова О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу
за поданням Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вік"
про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна ,-
В С Т А Н О В И В:
Заявник, Державна податкова інспекція у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з поданням до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Вік", в якому просить суд підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту Товариства з обмеженою відповідальністю "Вік" (код ЄДРПОУ 31440585), застосованого на підставі рішення начальника Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області від 08.12.2014 р. №19967/10/20-30-10/19.
В судовому засіданні представник заявника заявлені вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити, виходячи із доводів подання.
Представник відповідача в судовому засіданні вимоги подання не визнав через безпідставність. В наданих до суду письмових запереченнях зазначив про наявність спору про право, оскільки наказ на проведення перевірки №2459 від 02.12.2014 року, який став підставою для прийняття рішення від 08.12.2014 р. №19967/10/20-30-10/19 про застосування умовного адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Вік", на час розгляду подання оскаржується в судовому порядку.
Судом постановлено на обговорення питання щодо закриття провадження по справі.
Представник заявника проти закриття провадження по справі заперечував, представник відповідача наполягав на закритті провадження у справі.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд дійшов до висновку про наявність підстав для закриття провадження по справі з огляду на наступне.
Судовим розглядом встановлено, що представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Вік" 02.12.2014 року не допустив фахівців Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до проведення документальної позапланової виїзної перевірки, яка призначена на підставі наказу начальника Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області від 02.12.2014 року №2459, про що було складено акт «Про неможливість розпочати планову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Вік"» №3747/20-30-22-01/31440585 від 02.12.2014 року. Враховуючи наявність підстав для застосування адміністративного арешту, передбачених ст.94 ПК України винесено рішення начальника Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області від 08.12.2014 р. №19967/10/20-30-10/19 про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Вік».
Однак, відповідач зазначені доводи контролюючого органу заперечує і стверджує, що передбачених законом підстав для проведення виїзної позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Вік" у Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області не було, у зв'язку з чим ТОВ "Вік" звернулось до суду з адміністративним позовом про скасування наказу №2459 від 02.12.2014р.
Судом встановлено, що в провадженні Харківського окружного адміністративного суду знаходиться справа №820/19741/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вік" до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування наказу №2459 від 02.12.2014 року начальника Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області «Про проведення позапланової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Вік"».
Відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалою відмовляє у прийнятті подання у разі, якщо з поданих до суду матеріалів вбачається спір про право.
Відповідно до п.9 листа Вищого адміністративного суду України від 02.02.2011 р. №149/11/13-11, спір про право в контексті п.2 ч.5 ст.183-3 КАС України має місце в разі, якщо предметом спору є правовідносини, існування яких є передумовою виникнення підстав для застосування спеціальних заходів, перелічених у статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України. Зокрема, спір про право наявний у разі, коли платник податків висловлює незгоду з рішенням податкового органу, що було підставою для виникнення обставин для внесення відповідного подання. Наприклад, платником податків оскаржено до суду рішення про застосування адміністративного арешту (пункт 94.11 статті 94 Податкового кодексу України). При цьому незгода платника податків із рішеннями податкових органів щодо застосування спеціальних заходів, згаданих у статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, може підтверджуватися не лише зверненням із відповідним адміністративним позовом. Суд може встановити наявність спору також із змісту заперечень платника податків, стосовно якого внесено подання. Зокрема, платник податків може заперечувати розмір податкового боргу, що стягується, або факт узгодження податкових зобов'язань, з яких виник податковий борг; склад майна, щодо якого застосовується адміністративний арешт; заперечувати наявність податкового боргу, у зв'язку з яким накладено адміністративний арешт, або законність проведення перевірки, недопущення до якої призвело до застосування адміністративного арешту, тощо.
В даному випадку, платник податків заперечував законність проведення перевірки, недопущення до якої призвело до застосування адміністративного арешту.
Особливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів та регулюються статтею 183-3 КАС України, аналіз якої вказує на те, що провадження у справах цієї категорії є окремим видом судового провадження, відмінним від загального (позовного).
Таким чином, під час розгляду подання Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту Товариства з обмеженою відповідальністю "Вік" (код ЄДРПОУ 31440585), застосованого на підставі рішення начальника Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області від 08.12.2014 р. №19967/10/20-30-10/19 судом встановлено, що у даному випадку між сторонами виник спір про право, що унеможливлює розгляд і вирішення заявленого до суду подання в порядку, визначеному статтею 183-3 КАС України.
Нормами процесуального закону не передбачено наслідків встановлення судом існування спору про право після відкриття провадження у справі за поданням контролюючого органу.
Однак, Вищий адміністративний суд України в інформаційному листі від 22.04.2011 року № 571/11/13-11 зазначив, що в такому разі необхідно закривати провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України, оскільки відповідні вимоги не можуть бути розглянуті в порядку окремого виду адміністративного судочинства, яким є провадження за поданням податкового органу.
Враховуючи вищевикладене та виходячи із системного аналізу положень ст.183-3 КАС України, суд вбачає у спірних правовідносинах спір про право, тобто предметом спору є правовідносини, існування яких є передумовою виникнення підстав для застосування спеціальних заходів, тобто, платник податків заперечує не лише накладення адміністративного арешту, а й законність проведення перевірки взагалі.
За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі на підставі п. 1 ч.1 ст. 157 КАС України.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 157, 160 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Закрити провадження у справі за поданням Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вік" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.
Роз'яснити заявнику, що закриття провадження у справі за поданням контролюючого органу не позбавляє його права звернутися до суду з відповідною вимогою у загальному порядку позовного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали складено 10 грудня 2014 року.
Суддя Д.В.Бездітко
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2014 |
Оприлюднено | 15.12.2014 |
Номер документу | 41825543 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бездітко Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні