cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"09" грудня 2014 р.Справа № 916/3988/14
Позивач: Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго"
Відповідач: Степове комунальне підприємство "ДЖЕРЕЛО"
Третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору : Степова сільська рада Роздільнянського району Одеської області
Про стягнення
Суддя Рога Н.В.
Представники:
Від позивача: Швидкий О.О. - згідно довіреності № 11 від 30.12.2013р., Дорошенко А.О.- згідно довіреності №7 від 30.12.2013р.
Від відповідача: Негрецька А.Л. - згідно довіреності від 10.10.2014р.,
Котовський О.В. - керівник.
Від третьої особи: не з`явився.
В засіданні брали участь:
Від позивача: Швидкий О.О. - згідно довіреності № 11 від 30.12.2013р.
Від відповідача: Негрецька А.Л. - згідно довіреності від 10.10.2014р.,
Від третьої особи: не з`явився.
Суть спору: Позивач, Публічне акціонерне товариство (далі - ПАТ) "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго", звернувся до господарського суду Одеської області з позовом до Степового комунального підприємства (далі - СКП) "ДЖЕРЕЛО" про стягнення заборгованості за спожиту активну електроенергію у розмірі 98 536 грн. 24 коп., заборгованості за перевищення договірної величини споживання електроенергії у розмірі 24 278 грн. 67 коп., пені у розмірі 3 703 грн. 95 коп., 3% річних у розмірі 1 896 грн.70 коп., інфляційних втрат у розмірі 8 893 грн. 78 коп.
В ході розгляду справи позивач подав заяву про зменшення позовних вимог у частині заборгованості за спожиту активну електроенергію на 27 500 грн. у зв'язку із оплатою відповідачем заборгованості у цій сумі.
Представник позивача позовну заяву підтримує, наполягають на задоволенні позову.
Відповідач проти позову заперечує з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 21.10.2014р. залучено до участі у справі у якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Степову сільську раду Роздільнянського району Одеської області.
Третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Степова сільська рада Роздільнянського району Одеської області про місце та дату судових засідань була повідомлена належним чином, але представник третьої особи в судові засідання не зявлявся , про поважність причин нез'явлення суд не повідомив. Міркувань щодо позову від третьої особи до суду не надходило.
За таких обставин, справа розглядається за наявними у справі матеріалами відповідно до ст..75 ГПК України.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
01 вересня 2006р. між ВАТ "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" (змінено назву на Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго") (далі - Постачальник) та Степовим комунальним підприємством "ДЖЕРЕЛО" (далі - Споживач) був підписаний Договір про постачання електричної енергії № 666, згідно якого Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача з приєднаною потужністю, величини якої по площадках вимірювання та точках продажу визначені додатком "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору. Цей Договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до 31.12.2006р. Договір вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із Сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.
Відповідно до п. 2.1. Договору під час виконання умов цього Договору з питань, що не обумовлені цим Договором, Сторони зобов'язуються керуватись чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ).
Згідно п. 2.2.2. Договору Постачальник зобов'язався постачати Споживачу електроенергію, як різновид товару: - в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 цього Договору (додаток "Обсяги постачання електричної енергії споживачу").
Відповідно до п. 2.3.3. Договору Споживач зобов'язався оплачувати Постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатків "Порядок розрахунків" та "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії".
Згідно Додатку № 5 до Договору № 666 про постачання електричної енергії від 01.09.2006р. (далі - Додаток № 5) Сторонами був визначений порядок розрахунків (для бюджетних установ та підприємств житлово-комунального господарства)
Відповідно до п. 1. Додатку № 5 розрахунковим періодом для визначення обсягу спожитої електроенергії приймається місяць з 25 числа попереднього місяця до такого ж числа розрахункового місяця. За дату оплати приймається дата зарахування коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника електроенергії або дата внесення Споживачем готівки в касу Постачальника.
Згідно п. 2 Додатку № 5 Споживач здійснює повну оплату вартості обсягу спожитої електричної енергії за розрахунковий період один раз за фактичними показами засобів обліку електричної енергії згідно з виписаними рахунком. Оплата рахунків за активну електроенергію, за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, нарахувань по протоколах порушень при користуванні електричною енергією, рахунків за надання послуг з компенсації поретікання реактивної енергії, пеня, індекс інфляції та інші платежі, згідно з умовами Договору, здійснюється Споживачем самостійно на протязі 5 операційних днів з дня отримання рахунку.
Відповідно до п. 3 Додатку № 5 обсяг фактично спожитої за розрахунковий період електричної енергії, з урахуванням розрахункової величини втрат на ділянці мережі від місця встановлення засобів обліку до межі балансової належності електромереж, визначається за "Актом про обсяги спожитої електроенергії" за показами розрахункових засобів обліку, знятих відповідно до графіка зняття показів.
Згідно п. 6.11 постанови Національної комісії з питань регулювання електроенергетики від 31.07.1996р. № 28 "Про затвердження Правил користування електричною енергією" тривалість періоду для здійснення споживачем розрахунків зазначається у договорі та/або на платіжному повідомленні і має не перевищувати 5 операційних днів з дня отримання рахунка.
Відповідно до п. 4.2.1. Договору за внесення платежів, передбачених пунктами 2.3.3.-2.3.4. цього Договору, з порушенням термінів, визначених додатком "Порядок розрахунків", Споживач сплачує Постачальнику електричної енергії пеню у розмірі 0,5%, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла на той період, за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.
Позивач зазначає, що він належним чином і в повному обсязі виконав свої договірні зобов'язання з постачання електроенергії відповідачу в межах визначених Договором, умовами та обсягами постачання електроенергії та потужності. Однак, відповідач, в порушення своїх договірних зобов'язань, не в повному обсязі розрахувався за спожиту активну електричну енергію, що призвело до накоплення поточної заборгованості. Станом на 01.09.2014р. заборгованість відповідача за спожиту активну електричну енергію складала 98 536 грн. 24 коп. У зв'язку із оплатою Споживачем за період з вересня 2014р. по листопад 2014р. частини заборгованості за спожиту активну електричну енергію у розмірі 27 500 грн., станом на 01.12.2014р. борг СКП "ДЖЕРЕЛО" перед ПАТ "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" за спожиту активну електричну енергію, за розрахунком позивача складає 71 036 грн. 24 коп.
За умовами п.4.2.1 Договору за внесення платежів, передбачених п.п. 2.3.3-2.3.4 цього Договору (оплата вартості електричної енергії згідно з умовами додатків "Порядок розрахунків" та "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", а також оплата за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії між електромережею Постачальника та електроустановками Споживача згідно з додатком "Порядок розрахунків за перетікання реактивної енергії") з порушенням термінів, визначених додатком "Порядок розрахунків", Споживач сплачує Постачальнику електроенергії пеню у розмірі 0,5%, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла у цей період, за кожен день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Відповідно до п. 4.2.1. Договору позивач нарахував відповідачу пеню у сумі 3 703 грн. 95 коп.
Крім того, відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
На підставі зазначеної статті позивач нарахував відповідачу інфляційні втрати у сумі 8 893 грн.78 коп., 3% річних у сумі 1 896грн. 70 коп.
Відповідно до розділу 5 Договору для визначення договірних величин споживання електричної енергії на наступний рік Споживач не пізніше 1 листопада поточного року надає Позичальнику електричної енергії відомості про розмір очікуваного споживання електричної енергії з помісячним розподілом (по формі додатку "Обсяги постачання електричної енергії споживачу"). Узгоджені обсяги споживання електричної енергії оформлені додатком до Договору "Обсяги постачання електричної енергії споживачу" є договірними величинами споживання електричної енергії. Споживач має право протягом поточного розрахункового періоду, зазначеного у додатку "Порядок розрахунків" до цього Договору, звернутись письмово до Постачальника за коригуванням договірної величини споживання електричної енергії та граничної величини електричної потужності.
Згідно п. 4.2.2 Договору за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, визначених згідно із вимогами розділу 5 цього Договору, Споживач сплачує Постачальнику двократну вартість різниці фактично спожитої та договірної величин. При цьому плата за перевищення договірної величини потужності стягується із споживачів з приєднаною потужністю 150 кВт і більше та середньомісячним (за підсумками минулого року) обсягом фактичного споживання електроенергії 50000 кВт год і більше.
Згідно Додатку № 1 від 25.10.2012р. "Обсяги постачання електричної енергії споживачу" до Договору № 666 про постачання електричної енергії від 01.09.2006р. (далі - Додаток № 1) Сторони визначили щомісячний обсяг постачання електричної енергії (договірні величини) на кожний розрахунковий період (місяць) 2013р. Зокрема, договірна величина споживання електричної енергії на період вересня 2013р. була встановлена в розмірі 17 000 кВт.год.
Позивач зазначає, що фактичний обсяг спожитої електричної енергії за вересень 2013р. склав 36 575 кВт.год., відповідно до акту споживача про обсяги спожитої електроенергії, акту про використану електричну енергію Компанії. Отже, відповідачем було допущено перевищення договірної величини споживання електричної енергії за вересень 2013р. на 19 575 кВт.год (36575 -17000 = 19575). З урахуванням зазначеного, позивач нарахував відповідачу за перевищення договірної величини за вересень 2013р. 20 195 грн. 53 коп., відповідно до встановленого на той час тарифу 1,0317 за 1 кВт. Повідомлення про перевищення споживачем договірної величини за вересень 2013р. було отримано СКП "ДЖЕРЕЛО" 30.09.2013р. Рахунок на оплату суми за перевищення договірної величини споживання електроенергії отримано відповідачем 25.10.2013р., з терміном оплати до 01.11.2013р. Але, зазначений рахунок СКП "ДЖЕРЕЛО" не оплачений.
На розрахунковий період листопада 2013р. договірна величина споживання, згідно Додатку №1, становила 10 000 кВт.год. Фактичний обсяг спожитої електроенергії споживачем за відповідний період склав 13 955 кВТ.год. Отже, відповідач допустив перевищення договірної величини споживання електроенергії за листопад 2013р. на 3 955 кВт.год. (13 955 - 10 000 = 3 955). З урахуванням зазначеного, позивач нарахував відповідачу за перевищення договірної величини за листопад 2013р. 4 083 грн. 14 коп., відповідно до встановленого на той час тарифу 1,0324 за 1 кВт.
Позивач зазначає, що СКП "ДЖЕРЕЛО" звернулось до ПАТ "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" з заявою від 20.11.2013р. про коригування договірної величини споживання електроенергії, відповідно до якої просить позивача збільшити останню з 10 000 до 14 000 кВт.год. Зазначена заява відповідача була отримана відповідачем 21.11.2013р.
Відповідно до п. 4.4. постанови Національної комісії з питань регулювання електроенергетики від 31.07.1996р. № 28 "Про затвердження Правил користування електричною енергією" постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право відмовити споживачу в коригуванні (збільшенні) договірних величин у разі невиконання споживачем своїх зобов'язань щодо оплати електричної енергії за договором про постачання електричної енергії.
25 листопада 2013р. ПАТ "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" повідомленням вмотивовано відмовило у здійсненні коригування, у зв'язку з невиконанням відповідачем своїх договірних зобов'язань щодо оплати електричної енергії за Договором (у відповідності до п. 4.4 ПКЕЕ). Повідомлення про перевищення споживачем договірної величини за листопад 2013р. було отримано СКП "ДЖЕРЕЛО" 26.11.2013р. Рахунок на оплату суми за перевищення договірної величини споживання електроенергії отримано відповідачем 25.12.2013р., з терміном оплати до 01.01.2014р. Але, зазначений рахунок СКП "ДЖЕРЕЛО" не оплачений.
За таких обставин, за розрахунком позивача загальна сума заборгованості СКП "ДЖЕРЕЛО" за перевищення ним договірних величин споживання електричної енергії складає 24 278 грн. 67 коп.
Такі дії відповідача щодо невиконання договірних зобов'язань позивач вважає порушенням своїх прав та охоронюваних законом інтересів, у зв'язку з чим звернувся до суду за захистом та просить суд стягнути з відповідача заборгованість за спожиту активну електричну енергію у сумі 71 036 грн. 24 коп., інфляційні втрати у сумі 8 893 грн.78 коп., 3% річних у сумі 1 896грн. 70 коп., пеню у сумі 3 703 грн. 95 коп. та заборгованість за перевищення договірних величин споживання електричної енергії у сумі 24 278 грн. 67 коп.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України та ст. 526 Цивільного кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати свої зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що СКП "ДЖЕРЕЛО" є комунальним підприємством, заснованим на комунальній власності територіальної громади Степової сільської ради.
11 жовтня 2013р. між ПАТ "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" та СКП "ДЖЕРЕЛО" було укладено Угоду про порядок погашення заборгованості № 99/15, яка фактично є Угодою по реструктуризації боргу на вісім місяців.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію" на суму реструктуризованої заборгованості не нараховується пеня житлово-комунальним підприємствам на їх заборгованість перед постачальниками енергоносіїв, інших матеріальних цінностей, що використовуються для надання послуг.
Крім того, відповідач вважає, що розрахунки пені, 3% річних та інфляційних втрат зроблені не за 1 рік, а за весь період заборгованості, що є порушенням норм законодавства.
Відповідач у справі також зазначає, що 21.11.2013р. директор СКП "ДЖЕРЕЛО" звернувся до ПАТ "Одесаобленерго" про надання згоди на збільшення ліміту на листопад 2013р. до 4000 Квт., тому відповідачу не зрозуміле, чому йому нараховано штрафні санкції.
Розглянув матеріали справи, на підставі чинного законодавства України, суд доходить до такого висновку:
Згідно ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію: передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо, або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Частиною 2 зазначеної статті встановлено, що зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
За приписами ст. 174 Господарського кодексу України однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є укладання господарського договору та іншої угоди, що передбачені законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно ст. 627 Цивільного кодексу України, відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Як вбачається з матеріалів справи, 01 вересня 2006р. між ВАТ "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" (змінено назву на Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго") (далі - Постачальник) та Степовим комунальним підприємством "ДЖЕРЕЛО" (далі - Споживач) був підписаний Договір про постачання електричної енергії № 666, згідно якого Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача з приєднаною потужністю, величини якої по площадках вимірювання та точках продажу визначені додатком "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору. На даний час Договір є чинним.
За умовами зазначеного Договору Постачальник зобов'язався постачати Споживачу електроенергію, а Споживач зобов'язався оплачувати Постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатків "Порядок розрахунків" та "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії". Постачальник належним чином виконував прийняті на себе зобов'язання щодо поставки електроенергії , але Споживач повністю та у встаноелний Договором строк за поставлену електроенергію не розрахувався.
За приписами ст. 193 Господарського кодексу України та ст. 526 Цивільного кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати свої зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору. Згідно ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язання встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. При цьому, покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.
За таких обставин, правомірною є вимога позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості за спожиту активну електричну енергію у сумі 71 036 грн. 24 коп.
За умовами п.4.2.1 Договору за внесення платежів, передбачених п.п.2.3.3-2.3.4 цього Договору (оплата вартості електричної енергії згідно з умовами додатків "Порядок розрахунків" та "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", а також оплата за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії між електромережею Постачальника та електроустановками Споживача згідно з додатком "Порядок розрахунків за перетікання реактивної енергії") з порушенням термінів, визначених додатком "Порядок розрахунків", Споживач сплачує Постачальнику електроенергії пеню у розмірі 0,5%, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла у цей період, за кожен день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати.
Відповідно до ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Згідно ч. 2 ст. 343 Господарського кодексу України платник грошових коштів сплачує на користь одержувача цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Відповідно до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Перевіривши розрахунок пені, доданий позивачем до матеріалів справи, дослідивши матеріали справи, суд доходить до висновку про правомірність нарахування відповідачу пені у сумі 3 703 грн. 95 коп.
Крім того, відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України покупець, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу постачальника зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За таких обставин, позивач правомірно нарахував відповідачу 3% річних у сумі 1 896грн. 70 коп. та інфляційні втрати у сумі 8 893 грн.78 коп., які також підлягають стягненню.
Відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживачі (крім населення та навчальних закладів) у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини.
Згідно п. 4.2.2 Договору за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, визначених згідно із вимогами розділу 5 цього Договору, Споживач сплачує Постачальнику двократну вартість різниці фактично спожитої та договірної величин. При цьому плата за перевищення договірної величини потужності стягується із споживачів з приєднаною потужністю 150 кВт і більше та середньомісячним (за підсумками минулого року) обсягом фактичного споживання електроенергії 50000 кВт год і більше.
Згідно Додатку № 1 від 25.10.2012р. "Обсяги постачання електричної енергії споживачу" до Договору № 666 про постачання електричної енергії від 01.09.2006р. (далі - Додаток № 1) Сторони визначили щомісячний обсяг постачання електричної енергії (договірні величини) на кожний розрахунковий період (місяць) 2013р. Зокрема, договірна величина споживання електричної енергії на період вересня 2013р. була встановлена в розмірі 17 000 кВт.год.
Як вбачається з матеріалів справи, фактичний обсяг спожитої електричної енергії за вересень 2013р. склав 36 575 кВт.год., відповідно до акту споживача про обсяги спожитої електроенергії, акту про використану електричну енергію Компанії. Отже, відповідачем було допущено перевищення договірної величини споживання електричної енергії за вересень 2013р. на 19 575 кВт.год (36575 -17000 = 19575). З урахуванням зазначеного, позивач правомірно нарахував відповідачу за перевищення договірної величини за вересень 2013р. 20 195 грн. 53 коп., відповідно до встановленого на той час тарифу 1,0317 за 1 кВт. Повідомлення про перевищення споживачем договірної величини за вересень 2013р. було отримано СКП "ДЖЕРЕЛО" 30.09.2013р. Рахунок на оплату суми за перевищення договірної величини споживання електроенергії отримано відповідачем 25.10.2013р., з терміном оплати до 01.11.2013р. Але, зазначений рахунок СКП "ДЖЕРЕЛО" не оплачений.
На розрахунковий період листопада 2013р. договірна величина споживання, згідно Додатку №1, становила 10 000 кВт.год. Фактичний обсяг спожитої електроенергії споживачем за відповідний період склав 13 955 кВТ.год. Отже, відповідач допустив перевищення договірної величини споживання електроенергії за листопад 2013р. на 3 955 кВт.год. (13 955 - 10 000 = 3 955). З урахуванням зазначеного, позивач правомірно нарахував відповідачу за перевищення договірної величини за листопад 2013р. 4 083 грн. 14 коп., відповідно до встановленого на той час тарифу 1,0324 за 1 кВт.
Відповідно до п. 4.4. постанови Національної комісії з питань регулювання електроенергетики від 31.07.1996р. № 28 "Про затвердження Правил користування електричною енергією" постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право відмовити споживачу в коригуванні (збільшенні) договірних величин у разі невиконання споживачем своїх зобов'язань щодо оплати електричної енергії за договором про постачання електричної енергії.
За таких обставин, враховуючи непогашення СКП "ДЖЕРЕЛО" заборгованості щодо оплати електричної енергії, ПАТ "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" правомірно відмовило у здійсненні коригування договірної величини споживання електроенергії.
На підставі викладеного, суд доходить до висновку про наявність підстав для стягнення з СКП "ДЖЕРЕЛО" заборгованості за перевищення ним договірних величин споживання електричної енергії у сумі 24 278 грн. 67 коп.
Згідно ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
За таких обставин, виходячи з суті позовних вимог, матеріалів справи, суд доходить до висновку про задоволення позовних вимог ПАТ "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго".
Судові витрати по сплаті судового збору у розмірі, пропорційному до суми, що підлягає стягненню, покласти на відповідача згідно ст.ст. 44, 49 ГПК України. Суму переплаченого судового збору повернути позивачу у справі, адже, згідно ст..22 ГПК України позивач вправі до прийняття рішення по справі зменшити розмір позовних вимог. Відповідно до ч.1 п.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду у разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі ніж встановлено Законом. Згідно ч.2 цієї статті у випадках, встановлених п.1 цієї статті, судовий збір повертається у розмірі переплаченої суми .
На підставі зазначеного, керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" задовольнити повністю.
2. Стягнути з Степового комунального підприємства "ДЖЕРЕЛО" (Одеська обл.., Роздільнянський р-н, сел..Степове, вул..Красна, 7, код ЄДРПОУ 33356951) на користь Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" (м.Одеса, вул..Миколи Боровського, 28-Б, код ЄДРПОУ 00131713, р/р 2603730103777 в Одеському обласному управлінні АТ "Ощадбанк" м.Одеси, МФО 328845) заборгованість за спожиту активну електроенергію у розмірі 71 036 грн. 24 коп., заборгованість за перевищення договірних величин споживання електричної енергії у сумі 24 278 грн. 67 коп.
3. Стягнути з Степового комунального підприємства "ДЖЕРЕЛО" (Одеська обл.., Роздільнянський р-н, сел..Степове, вул..Красна, 7, код ЄДРПОУ 33356951) на користь Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" (м.Одеса, вул. Миколи Боровського, 28-Б, код ЄДРПОУ 00131713, р/р 26001060262272 в Южному ГРУ Приватбанку м.Одеси, МФО 328704) пеню у розмірі 3 703 грн. 95 коп., 3% річних у розмірі 1 896 грн.70 коп., інфляційні втрати у розмірі 8 893 грн. 78 коп., витрати по сплаті судового збору у сумі 2 196 грн. 18 коп.
4. Повернути Публічному акціонерному товариству "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" (м.Одеса, вул..Миколи Боровського, 28-Б, код ЄДРПОУ 00131713, р/р 26001060262272 в Южному ГРУ Приватбанку м.Одеси, МФО 328704) з Державного бюджету України (р/р 31210206783008, одержувач ГУ ДКСУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 37607526, банк одержувача ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 22030001, код ЄДРПОУ господарського суду Одеської області 03499997) суму переплаченого судового збору у розмірі 550 грн. 01 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 15 грудня 2014р.
Суддя Н.В. Рога
Повне рішення складено 15 грудня 2014 р.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2014 |
Оприлюднено | 16.12.2014 |
Номер документу | 41889320 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Рога Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні