Справа № 820/19687/14
Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 грудня 2014 р. м. Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Горшкова О.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 в інтересах малолітнього сина ОСОБА_2 до Державного реєстратора реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Павлюткіної Юлії Леонідівни, -
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 в інтересах малолітнього сина ОСОБА_2 з адміністративним позовом, в якому просить суд визнати протиправними дії відповідча щодо внесення ним змін до устноавчих документів ТОВ ТФ "Літо" та зобо`язати відповідача відмовити в державній реєстрації змін до установчих документів ТОВ ТФ "Літо".
Вирішуючи питання в порядку ст.107 КАС України суд зазначає наступне.
Як вбачається із ч. 4 ст. 106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Судом встановлено, що позовна заява подана та підписана ОСОБА_1, яка діє в інтересах малолітнього сина ОСОБА_2.
Частиною 4 статті 56 КАС України передбачено, що права, свободи та інтереси малолітніх та неповнолітніх осіб, які не досягли віку, з якого настає адміністративна процесуальна дієздатність, а також недієздатних фізичних осіб захищають у суді їхні законні представники - батьки, усиновлювачі, опікуни, піклувальники чи інші особи, визначені законом.
Згідно з ч.5 ст. 56 КАС України, права, свободи та інтереси неповнолітніх осіб, які досягли віку, з якого настає адміністративна процесуальна дієздатність, непрацездатних фізичних осіб і фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть захищати в суді їхні законні представники - батьки, усиновлювачі, опікуни, піклувальники чи інші особи, визначені законом. Суд може залучити до участі у таких справах відповідно неповнолітніх осіб, непрацездатних фізичних осіб і фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена.
Частиною 2 статті 58 КАС України передбачено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.
Таким чином, повноваження законного представника у даному випадку посвідчуються свідоцтвом про народження дитини, рішенням про призначення особи опікуном, піклувальником чи іншими документами, що безумовно підтверджують зв`язок, у силу якого особа є законним представником особи, інтереси якої представляє.
Поряд з цим суд вважає за потрібне зауважити, що у свідоцтві про народження ОСОБА_4 від 29.10.2003року № 259990 в графі мати зазначено ОСОБА_1, у той час як адімінстративний позов від імені малолітнього ОСОБА_2 підписано ОСОБА_1.
Таким чином, в матеріалах справи відстутня належним чином засвідчені докази на підтвердження наявності факту родинних зв`язків саме між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, а отже і докази, що підтверджують повноваження ОСОБА_1 на представлення інтересів ОСОБА_2 та право підпису ОСОБА_1 від імені останнього до позову також не надано.
Відповідно до вимог ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Усуваючи недоліки, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме надати оригінал документу, який згідно із вимогами діючого законодавства підтверджує факт родинних зв`язків саме між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, або його належним чином засвідчену копію.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах малолітнього сина ОСОБА_2 до Державного реєстратора реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Павлюткіної Юлії Леонідівни - залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 23.12.2014 для усунення недоліків позовної заяви, а саме:
надати оригінал документу, який згідно із вимогами діючого законодавства підтверджує факт родинних зв`язків саме між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, або його належним чином засвідчену копію.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення вищезазначених недоліків у строк до 23.12.2014 позовна заява буде визнана неподаною і повернена позивачу.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує то апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Суддя Горшкова О.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2014 |
Оприлюднено | 22.12.2014 |
Номер документу | 41926130 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Горшкова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні