ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
23 грудня 2014 року Чернігів Справа № 825/3905/14
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Заяць О.В.,
за участю секретаря Прокіної А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхуваннявід від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Городнянському районі Чернігівської області до Дочірнього підприємства «Чернігівська пересувна механізована колона № 59» Відкритого акціонерного товариства «Чернігівводбуд» про стягнення платежів, що підлягають капіталізації, -
В С Т А Н О В И В:
До Чернігівського окружного адміністративного суду звернулось Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхуваннявід від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Городнянському районі Чернігівської області (далі - позивач) з позовом до Дочірнього підприємства «Чернігівська пересувна механізована колона № 59» Відкритого акціонерного товариства «Чернігівводбуд» (далі - відповідач), в якому просить суд стягнути суму платежів, що підлягають капіталізації в розмірі 62904,76 грн.
В обґрунтування своїх вимог зазначив, що згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» Фонд здійснює страхові виплати громадянину ОСОБА_1, який отримав професійне захворювання під час роботи на Дочірньому підприємстві «Чернігівська пересувна механізована колона № 59» Відкритого акціонерного товариства «Чернігівводбуд». Позивач вказує, що підприємство ліквідовується як юридична особа без правонаступника, а відтак повинна бути проведена капіталізація платежів для продовження страхових виплат даним особам. Позивач звертався до відповідача з претензією про визнання грошових вимог на вказану суму, однак претензія залишена без розгляду. За таких обстави просить стягнути з відповідача 62904,76 грн. капіталізованих платежів в судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за відсутності їх представника.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Відповідно до частини першої статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, Дочірнє підприємство «Чернігівська пересувна механізована колона № 59» Відкритого акціонерного товариства «Чернігівводбуд» знаходиться у стані припинення юридичної особи за рішенням засновників, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 5).
Судом встановлено, що позивачем проводились страхові виплати громадянину ОСОБА_1, тому вважає, що має право на стягнення з відповідача капіталізованих платежів, які за його підрахунками становлять 62904,76 грн.
Фондом відповідачу направлена претензія № 318 про визнання кредиторських вимог у розмірі 62904,76 грн. та включення їх до ліквідаційного балансу (а.с. 6), яка отримана останнім - 24.12.2014 (а.с. 8) та залишена без розгляду.
У зв'язку з відмовою відповідача добровільно сплатити суму капіталізованих платежів у вищезазначеному розмірі позивач звернувся до суду з цим позовом.
Спірні правовідносини, регулюються нормативно-правовими актами, в редакціях чинних на момент виникнення правовідносин.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Чернігові проводить страхові виплати та надає соціальні послуги потерпілим від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання.
Відповідно до пункту 1 статті 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105, сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров'я. Сума щомісячної страхової виплати не повинна перевищувати середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров'я. У разі коли потерпілому одночасно із щомісячною страховою виплатою призначено пенсію по інвалідності у зв'язку з одним і тим самим нещасним випадком, їх сума не повинна перевищувати середньомісячний заробіток, який потерпілий мав до ушкодження здоров'я. Визначені раніше сума щомісячної страхової виплати та пенсія по інвалідності зменшенню не підлягають.
Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно частини 6 статті 105 Цивільного кодексу України кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
Відповідно до частини 2 статті 112 Цивільного кодексу України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право до затвердження ліквідаційного балансу юридичної особи звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії.
За змістом частини 3 статті 110 цього Кодексу якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Частиною 2 статті 1205 ЦК встановлено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.
Позивачем, з урахуванням даних Державної служби статистики України про середню очікувану тривалість життя осіб (лист від 31.07.2014 №10-2-17/152-14), розраховано відповідачу суму капіталізованих платежів для розрахунку із потерпілими у розмірі 62904,76 грн.
Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд оцінивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки подані позивачем докази в сукупності дають достатньо підстав для висновку щодо задоволення позовних вимог.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не належить стягувати.
Керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 9, 69-71, 158-163, 156 Кодексу адміністративного судочинства України, Чернігівський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхуваннявід від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Городнянському районі Чернігівської області, - задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Чернігівська пересувна механізована колона № 59» Відкритого акціонерного товариства «Чернігівводбуд» (код ЄДРПОУ 01037726) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхуваннявід від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Городнянському районі Чернігівської області (код ЄДРПОУ 25951682) заборгованість в розмірі 62904 (шістдесят дві тисячі дев'ятсот чотири) грн. 76 коп
Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя підпис О.В. Заяць
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Заяць
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2014 |
Оприлюднено | 25.12.2014 |
Номер документу | 41988506 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Заяць О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні