ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
25.12.2014 Справа № Б26/17/03
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Білецької Л.М. (доповідач),
суддів: Верхогляд Т.А., Паруснікова Ю.Б.,
розглянувши апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської області на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 02.09.2014 року у справі №Б26/17/03
за заявою управління Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської обл.
до боржника відкритого акціонерного товариства «Електрон-Газ», м. Жовті Води Дніпропетровської обл.
про визнання грошових вимог на суму 26 659,86 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 02.09.2014 року у справі № Б26/17/03 (суддя Камша Н.М.) відхилені грошові вимоги управління Пенсійного фонду України м. Жовтих Водах в розмірі 26 659,86 грн.
Не погодившись з ухвалою господарського суду, до Дніпропетровського апеляційного господарського суду звернувся пенсійний фонд із апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати оскаржувану ухвалу, винести ухвалу якою визнати грошові вимоги скаржника в повному обсязі.
Колегія суддів, перевіривши апеляційну скаргу скаржника на відповідність вимогам ст.ст. 94, 95 ГПК України, дійшла висновку про її повернення з наступних підстав.
Частиною 2 ст. 4-1 ГПК України встановлено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
За приписом ст. 129 Конституції України та ст. 22 ГПК України правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Пункт 1 ст. 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлює, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Вимоги до форми і змісту апеляційної скарги наведені в ст. 94 ГПК України, згідно з її другою частиною до скарги, зокрема, додаються докази надіслання копії скарги іншій стороні у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 95 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у сторони відсутні.
Відповідно ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» сторони у справі про банкрутство - конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).
Сторони у справі про банкрутство - конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут). уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) суб'єкта підприємницької діяльності - боржника - особа, уповноважена загальними зборами учасників (акціонерів), що володіють більш як половиною статутного капіталу боржника, представляти їхні інтереси під час провадження у справі про банкрутство з правом дорадчого голосу.
Учасники у справі про банкрутство - сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) суб'єкта підприємницької діяльності - боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.
При зверненні із апеляційною скаргою від 25.11.2014 року №11566/09/33 скаржником не надано доказів надсилання її копії з додатками на адресу арбітражного керуючого Горба В.А. Неповідомлення сторони у справі про звернення з апеляційною скаргою порушує процесуальні права цієї сторони, принципи рівності та змагальності сторін, закріплені ст. ст. 4-2, 4-3 ГПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні (сторонам).
Частиною 4 ст. 97 ГПК України визначено, що після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини 1 цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторено. Керуючись ст.ст. 86, 97 ГПК України суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської області на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 02.09.2014 року у справі №Б26/17/03 - повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддя Л.М. Білецька
Суддя Т.А. Верхогляд
Суддя Ю.Б. Парусніков
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2014 |
Оприлюднено | 25.12.2014 |
Номер документу | 41998440 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Білецька Людмила Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні