ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2014 р.м.ОдесаСправа № 814/1117/14
Категорія: 8.1 Головуючий в 1 інстанції: Малих О.В.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду, у складі:
головуючого судді - Запорожана Д.В.,
судді - Домусчі С.Д.,
судді - Шеметенко Л.П.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва головного управління Міндоходів у Миколаївській області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 13 червня 2014 року у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва головного управління Міндоходів у Миколаївській області про зобов'язання скоригувати інформацію,
ВСТАНОВИЛА:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області фактично про зобов'язання скоригувати інформацію в автоматизованій системі «Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» (з урахуванням уточнень).
Свої позовні вимоги ФОП ОСОБА_1 обґрунтував незаконністю спірної бездіяльності.
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 13 червня 2014 року вищенаведений позов було задоволено. Зобов'язано відповідача вчинити спірні дії.
В апеляційній скарзі ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області просить скасувати вищенаведену постанову, як таку, що прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права і прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Приймаючи оскаржену постанову суд першої інстанції виходив з обґрунтованості даного позову та наявності підстав для його задоволення.
Колегія суддів не погоджується з таким висновком суду першої інстанції.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем було проведено перевірку позивача, результати якої відображені в акті від 1 квітня 2014 року № 265/14-0317-03-08/НОМЕР_1. На підставі зазначеного акту будь-яких податкових повідомлень-рішень не приймалося.
Позивача не влаштовує інформація, яка може міститься в автоматизованій системі «Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України».
Відповідно до ч. 1 ст. 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Порушення права означає необґрунтовану заборону на його реалізацію, або встановлення перешкод у його реалізації, або значне обмеження можливостей його реалізації тощо.
Позивач, в позовній заяві, поясненнях, не зазначив про захист яких своїх прав він просить. Порушення його (позивача) прав не просто не обґрунтовано, а навіть не наведено.
Отже, оскільки позивач не обізнаний, які його права порушені спірною бездіяльністю, то суд не має можливості їх захистити в судовому порядку, адже невідомо, що слід захищати.
Звернення до суду є способом саме захисту особистих прав, а не способом відновлення законності та правопорядку в публічних правовідносинах.
Окрім того, з норм діючого законодавства, у тому числі процесуального, не вбачається, що спосіб захисту порушених прав (ч. 2 ст. 162 КАС України) може бути застосовано судом у відсутності таких прав.
З урахуванням наведеного, колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції про обґрунтованість даного позову та наявність підстав для його задоволення.
Пунктом 4 ст. 202 КАС України передбачено, що підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції допустив вищенаведені порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення даної справи по суті, внаслідок чого його постанова підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову у задоволенні даного позову у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 195, 197, 198, 202, 205, 207 КАС України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва головного управління Міндоходів у Миколаївській області - задовольнити.
Постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 13 червня 2014 року - скасувати.
Прийняти нову постанову.
В задоволенні позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва головного управління Міндоходів у Миколаївській області про зобов'язання скоригувати інформацію в автоматизованій системі «Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» - відмовити у повному обсязі.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, однак може бути оскаржена в порядку передбаченому діючим законодавством.
Головуючий /Д.В. Запорожан/
Судді /С.Д. Домусчі/
/Л.П. Шеметенко/
Суд | Одеський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2014 |
Оприлюднено | 25.12.2014 |
Номер документу | 41998765 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський апеляційний адміністративний суд
Запорожан Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні