Рішення
від 22.12.2014 по справі 910/21674/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/21674/14 22.12.14

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бітеко Біогаз»

до Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України

про визнання недійсним рішення

Суддя Бондарчук В.В.

Представники:

від позивача: Ємчура П.В.

від відповідача: Клюксова Т.М., Руденко Т.В.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Бітеко Біогаз» (далі -позивач або Товариство) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі -відповідач або Комітет) про визнання недійсним рішення адміністративної колегії Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України № 76/02-р/к від 24.07.2014 р. «Про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та накладення штрафу» у справі 31-02/4.14.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.10.2014 р. порушено провадження у даній справі, призначено її до розгляду у судовому засіданні на 27.10.2014 р. за участю представників сторін, яких зобов'язано надати суду певні документи.

24.10.2014 р. через загальний відділ діловодства суду представник відповідача подав відзив на позовну заяву, в якому пояснив, що дії Товариства з обмеженою відповідальністю «Бітеко Біогаз», які полягають у поширенні в мережі Інтернет на сайті товариства http://biteco-energy.com, неправдивих відомостей про господарську діяльність товариства є порушенням, передбаченим ст. 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, а тому просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Розгляд справи неодноразово відкладався через нез'явлення представників сторін та невиконання ними вимог суду.

У судовому засіданні 08.12.2014 р. судом оголошувалася перерва до 22.12.2014 р. на підставі ст. 77 ГПК України.

У даному судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги.

Представники відповідача заперечували проти позову з підстав, викладених у відзиві.

Відповідно до ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та витребуваних судом.

У судовому засіданні 22.12.2014 р. відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

24.07.2014 р. Київським міським територіальним відділенням Антимонопольного комітету України прийнято рішення №76/02-р/к у справі про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та накладення штрафу, яким визнано дії Товариства з обмеженою відповідальністю «Бітеко Біогаз», які полягають у поширенні в мережі Інтернет на сайті Товариства http://biteco-energy.com неправдивих відомостей про господарську діяльність останнього, порушенням передбаченим статтею 15 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.

Зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю «Бітеко Біогаз» припинити порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, зазначене у пункті 1 рішення Комітету, шляхом припинення поширення інформації, що вводить в оману, про господарську діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю «Бітеко Біогаз», яку Товариство не здійснює.

За вказане вище порушення відповідачем накладено штраф на позивача у розмірі 68 000,00 (шістдесят вісім тисяч) гривень.

Позивач у позовній заяві зазначає, що оспорюване рішення є незаконним, необґрунтованим та упередженим, і таким, що ґрунтується на неперевіреній інформації, оскільки на веб-сайті наведено зведену інформацію про досвід роботи усієї групи компаній BITECO, і трактування відповідача, що це є нібито інформація про діяльність саме компанії позивача є неправильним так як помилковим є і ототожнення назви торгової марки Biteco Biogas, яка фігурує на сайті, з назвою компанії позивача.

Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», для розгляду окремих справ про порушення антимонопольного законодавства та інших питань, віднесених до повноважень Комітету, утворюються постійно діючі та тимчасові адміністративні колегії, які формуються з державних уповноважених та голів територіальних відділень Антимонопольного комітету України в складі не менше трьох осіб.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про захист економічної конкуренції», заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.

Відповідно до ст. 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», поширенням інформації, що вводить в оману, є повідомлення суб'єктом господарювання, безпосередньо або через іншу особу, одній, кільком особам або невизначеному колу осіб, у тому числі в рекламі, неповних, неточних, неправдивих відомостей, зокрема внаслідок обраного способу їх викладення, замовчування окремих фактів чи нечіткості формулювань, що вплинули або можуть вплинути на наміри цих осіб щодо придбання (замовлення) чи реалізації (продажу, поставки, виконання, надання) товарів, робіт, послуг цього суб'єкта господарювання.

Інформацією, що вводить в оману, є, зокрема, відомості, які:

- містять неповні, неточні або неправдиві дані про походження товару, виробника, продавця, спосіб виготовлення, джерела та спосіб придбання, реалізації, кількість, споживчі властивості, якість, комплектність, придатність до застосування, стандарти, характеристики, особливості реалізації товарів, робіт, послуг, ціну і знижки на них, а також про істотні умови договору;

- містять неповні, неточні або неправдиві дані про фінансовий стан чи господарську діяльність суб'єкта господарювання ;

- приписують повноваження та права, яких не мають, або відносини, в яких не перебувають;

- містять посилання на обсяги виробництва, придбання, продажу чи поставки товарів, виконання робіт, надання послуг, яких фактично не було на день поширення інформації.

Статтею 20 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» передбачено, що вчинення дій, визначених цим Законом як недобросовісна конкуренція, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Законом.

Згідно статті 27 вказаного Закону, процесуальні засади діяльності органів Антимонопольного комітету України щодо захисту від недобросовісної конкуренції, зокрема розгляд справ про недобросовісну конкуренцію, порядок виконання рішень та розпоряджень органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень, їх перевірка, перегляд, оскарження та гарантії учасників процесу, інші питання щодо захисту від недобросовісної конкуренції регулюються законодавством про захист економічної конкуренції з урахуванням особливостей, визначених цим Законом .

Рішенням Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України №76/02-р/к від 24.07.2014 р. було встановлено, що в мережі Інтернет на сайті ТОВ «Бітеко Біогаз» http://biteco-energy.com міститься інформація та розміщені фотографії об'єктів, які начебто спроектувало та побудувало ТОВ «Бітеко Біогаз».

З рішення Комітету, зокрема вбачається наступне.

ТОВ «Бітеко Біогаз» зареєстроване 08 серпня 2013 року (виписка з державного реєстру юридичних осіб № 070418, серія АГ), ідентифікаційний код 38834198, місцезнаходження юридичної особи: 02091, м. Київ, Харківське шосе, 150/15, що діє на підставі статуту, в редакції, що зареєстрована державним реєстратором Реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві 20 листопада 2013 року (далі - Статут).

Основними видами діяльності у Статуті Товариства вказано діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування у вказаних сферах.

Дозвільні документи на здійснення ТОВ «Бітеко Біогаз» господарської діяльності відповідно до Статуту відсутні, фахова діяльність Товариством не велась.

Сайт та доменне ім'я http://biteco-energy.com належить Іванову Віталію Вікторовичу, який відповідно до Статуту ТОВ «Бітеко Біогаз» є учасником Товариства. Реєстрація доменного ім'я http://biteco-energy.com відбулась 08.05.2013.

Товариство повідомило (лист від 11.02.2014 №37/14), що інформацію на сайті розміщує ТОВ «Бітеко Біогаз».

На сайті зазначається:

«Инженерный состав нашей компании принимал участие в разработке технической документации и строительстве более чем 40 биогазовых проектов в Европе, России, Украине, Азии.

О всех проектах, в которых участвовала наша компания, вы можете узнать в разделе "Скачать материалы"».

У розділі «Проекти за участю нашої інженерної команди» на сайті Товариства розміщені графічні зображення з текстом, налічують 32 проекти, в яких ТОВ «Бітеко Біогаз» нібито брало участь.

Разом з тим, будь-яких документів, які б підтверджували зазначену інформацію ТОВ «Бітеко Біогаз», не надало.

Таким чином зазначена інформація є неправдивою.

Станом на липень 2014 року Товариство на сайті продовжує поширювати цю інформацію.

До прикладу, (даті мовою оригіналу): Киевская область, Украина. Установленная мощность -1 МВт. Сырье - жидкий навоз КРС, 400 т/сутки. Эксплуатируется с 2008 г.

Услуги: - Разработка технической документации; - Строительство; - Поставка и монтаж оборудования; - Наладка; - Вывод на рабочий режим; - Эксплуатация.

Будь-які документи, які б підтверджували зазначену інформацію ТОВ «Бітеко Біогаз» не надало.

Разом з тим, за повідомленням Заявника, вказану на сайті біогазові станцію спроектовано та побудовано Заявником у 2008 році.

Таким, чином зазначена інформація є неправдивою.

Станом на липень 2014 року Товариство на сайті продовжує поширювати вказану інформацію.

Також, у розділі «Проекти за участю нашої інженерної команди» на сайті Товариства наявна наступна інформація (далі мовою оригіналу): Николаевская область, Украйна. Установленная мощность-125 кВт. Сырье - кукурузный силос, 10т/сутки. В эксплуатации с 2012 г. Услуги: - Разработка технической документации; - Авторский надзор; - Поставка и монтаж оборудования; - Наладка; - Вывод на рабочий режим.

Будь-які документи, які б підтверджували зазначену інформацію ТОВ «Бітеко Біогаз» не надало.

На сайті ТОВ «Бітеко Біогаз» у розділі «Новини» від 05.02.2013 розміщена наступна інформація:

«Відразу 2 компанії з Таїланду уклали контракт з «Бітеко Біогаз» будівництво біогазової установки. Обидві установки складаються з двох біореакторів, по 3600 м 3 кожен, і розраховані на переробку 69 т/добу силосу Слонової трави. Вироблятися при цьому буде близько 1 МВт електричної енергії.

На даний момент одна установка знаходиться вже на стадії завершення будівництва, роботи на другому будівельному майданчику тривають.»

Будь-які документи, які б підтверджували зазначену інформацію ТОВ «Бітеко Біогаз» не надало.

Таким, чином зазначена інформація є неправдивою.

Станом на липень 2014 року Товариство на сайті продовжує поширювати цю інформацію.

Крім того, у розділі «Новини» від 05.03.2013 розміщена наступна інформація:

«У Курську (Росія) активно йде будівництво великої біогазової установки, електрична потужність якої складе 3 МВт. У плані проекту 6 спарених ферментаторів, по 6900 м 3 кожен. Сировиною для отримання біогазу послужить 1100 мЗ /добу активного мулу міських очисних споруд, а також 120 т / добу кукурудзяного силосу.

Даний об'єкт унікальний тим, що це буде перша в Росії біогазова установка на міських очисних спорудах. Раді повідомити, що саме "Бітеко Біогаз" росіяни довірили здійснення проекту.»

Будь-які документи, які б підтверджували зазначену інформацію ТОВ «Бітеко Біогаз» не надано.

Таким, чином зазначена інформація є неправдивою.

Станом на липень 2014 року Товариство на сайті продовжує поширювати цю інформацію.

Також, у розділі «Новини» від 12.11.2013 розміщена наступна інформація:

«"Битеко Биогаз" в провінції Фоджа, Італія.

Компанією "Бітеко Біогаз" підписано контракт на будівництво біогазової установки потужністю 250 кВт. Будівництво вестиметься силами замовника. Розробку технічної документації, авторський нагляд, монтаж і поставку обладнання, а також виведення об'єкта на робочий режим виконає компанія "Бітеко Біогаз". Для компанії "Бітеко Біогаз" це одна з найменших біогазових станцій промислового зразка...»

Будь-які документи, які б підтверджували зазначену інформацію ТОВ «Бітеко Біогаз» не надало.

Таким, чином зазначена інформація є неправдивою.

Отже, у відповідності до ч. 1 ст. 200 Цивільного кодексу України, інформацією є документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що мали або мають місце у суспільстві, державі та навколишньому середовищі.

Статтею 1 Закону України «Про інформацію» визначено, що під інформацією розуміється будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді, під документом - матеріальний носій, що містить інформацію, основними функціями якого є її збереження та передавання у часі та просторі.

Відповідно до ч. 5 п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 27.02.2009 р. № 1 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» недостовірною вважається інформація, яка не відповідає дійсності або викладена неправдиво, тобто містить відомості про події та явища, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них не відповідають дійсності (неповні або перекручені).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було направлено позивачеві вимогу №26-03/313 від 04.02.2013 р. про надання інформації, в якій, зокрема поставлені питання:

- яку господарську діяльність здійснює Товариство, з якого часу і в яких регіонах? Надати підтвердні документи (ліцензії, дозволи, тощо)?

- обсяг реалізації в Україні товарів, робіт, послуг Товариством у грошових і натуральних показниках за 2012-2013 рр. помісячно із зазначенням регіонів реалізації;

- надати інформацію щодо виконання проектів з установки біогазових станцій у м. Курську (Російська Федерація) та Тайланду у 2012-2013 рр. Надати копії підтверджуючих документів (договори, розрахункові документи, акти виконаних робіт);

- надати пояснення щодо розміщення на сайті (http://biteco-energy.com) ТОВ «Бітеко Біогаз» фотографій об'єктів біогазових установок, які побудовані ТОВ «Бітеко Біогаз». Надати копії підтверджуючих документів, зокрема, договори, розрахункові документи та акти виконаних робіт.

У відповідь на зазначену вимогу №26-03/313 від 04.02.2013 р. позивач надав листом №37/14 від 11.02.2014 р. відповідь наступного змісту:

- 2. З часу юридичного заснування та по сьогоднішній день ТОВ «БІТЕКО БІОГАЗ» знаходиться в стані формування та отримання усіх відповідних дозвільних документів для ведення "профільної діяльності на території України. Жодного контракту на території України укладено не було. Фахової діяльності згідно Статуту та законодавства України не велось;

- 6. За зазначений період, а саме 2012-2013 роки ТОВ «БІТЕКО БІОГАЗ» комерційної діяльності не вело;

- 9. ТОВ «БІТЕКО БІОГАЗ» не має контрактів ні в м. Курськ (Російська Федерація) ні в Таїланді. Усі матеріали стосовно цих проектів надані та погоджені для публікації на нашому сайті з компаніями BITECO LLP сполучене королівство Великої Британії та BITECO BIOGAS s.r.l. Італія які є виконавцями проектів. Усі ці проекти будо розпочато до юридичної реєстрації ТОВ «БІТЕКО БІОГАЗ». Неодноразово засновники ТОВ «Зорг Біогаз Україна» (до 2010 року ТОВ «Зорг Біогаз») розповсюджують інформацію про ніби то зірвані контракти, яких не було і бути не могло, приймаючи до відома сумнівну репутацію співзасновників ТОВ «Зорг Біогаз Україна», яка дуже швидко розповсюджувалась поміж учасників ринку СНД. В Таїланді ТОВ «Зорг Біогаз України» ніколи не вела діяльності, та теоретично не могла мати відношення до проектів в цій країні, немає жодного документа, навіть протоколу о намірах які могли б підтвердити яке би то відношення ТОВ «Зорг Біогаз Україна» до жодного проекту в цієї азіатської країні.

- 10. Як зазначено вище ТОВ «БІТЕКО БІОГАЗ» публікує усі вищезазначені матеріали з дозволу BITECO LLP сполучене королівство Великої Британії та BITECO BIOGAS s.r.l. Італія ТОВ «Зорг Біогаз Україна» не може мати жодного відношення до цих проектів, якщо має нехай це буде підтверджено договорами між ТОВ «Зорг Біогаз Україна» та компаніями які виконують ці підтвердженням розрахунків, актами виконаних робіт, та іншими офіційними документами.

Також з матеріалів справи вбачається, що проектування та будівництво біогазової станції в Київській області, інформацію про яку розміщено позивачем на сайті http://biteco-energy.com, здійснювало ТОВ «Зорг Україна», що підтверджується актом технічної комісії про прийняття закінченого будівництвом об'єкта - біогазової установки з когенераційним модулем JMC-312 GSBL від 01.09.2009 р.

При цьому, суд відзначає, що позивачем належним чином не спростовані висновки у рішенні Комітету, щодо відповідності дійсним обставинам викладеної на сайті інформації.

Вищезазначене підтверджує недостовірність інформації, розміщеної позивачем на сайті http://biteco-energy.com, та висновки відповідача, встановлені в спірному рішенні №76/02-р/к від 24.07.2014 р. стосовно того, що інформація, щодо проектування та побудови Товариством об'єктів, яка не відповідає дійсності, є неправдивою, зокрема внаслідок обраного способу її викладення, та може створити у споживачів невірне уявлення щодо господарської діяльності Товариства.

Поширюючи на сайті www://biteeo-energy.com неправдиві відомості, ТОВ «Бітеко Біогаз» може отримати певні переваги в конкуренції відносно інших суб'єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері проектування та будівництва об'єктів біогазових установок.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що Рішення Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України №76/02-р/к від 24.07.2014 р. прийнято з урахуванням повного дослідження обставин справи, та відповідністю викладених у рішенні висновків встановленим обставинам, а також спірне рішення прийнято у межах визначеним законом повноважень.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що оскаржуване позивачем рішення було прийняте відповідачем відповідно до норм чинного законодавства України, а вимоги позивача є необґрунтованими, матеріалами справи не підтверджуються та задоволенню не підлягають.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на позивача.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 33, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд,-

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову відмовити.

Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення складено: 24.12.2014 р.

Суддя Бондарчук В.В.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.12.2014
Оприлюднено29.12.2014
Номер документу42015317
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/21674/14

Постанова від 07.04.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Харченко В.М.

Ухвала від 25.03.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Харченко В.М.

Ухвала від 09.02.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Рябуха В.І.

Рішення від 22.12.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондарчук В.В.

Ухвала від 10.10.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондарчук В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні