ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2014 р. Справа № 909/1311/14
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кобрин О. М. при секретарі судового засідання Левицький Ю.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Відкритого акціонерного товариства "Оріана"
вул.Євшана, 9, м.Калуш, Івано-Франківська область, 77300
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю
"Відпочинковий розважальний комплекс "Меркурій"
вул.Чорновола, 52, м.Калуш, Івано-Франківська область, 77300
про стягнення заборгованості за договорами оренди
за участю представників сторін:
від позивача: Кондратова А.П. - юрисконсульт, (довіреність №1054 від 23.07.14) Юрків В.В. - арбітражний керуючий, (свідоцтво №1299 від 02.07.2013);
від відповідача: не з"явився.
ВСТАНОВИВ: До господарського суду Івано-Франківської області звернулось Відкрите акціонерне товариство "Оріана" із позовною заявою (вх. №14960/14 від 20.11.14) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Відпочинковий розважальний комплекс Меркурій" про стягнення заборгованості за договорами оренди.
Ухвалою суду від 24.11.14 порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 10.12.14. Крім того, даною ухвалою відстрочено сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Ухвалою суду від 10.12.14 розгляд справи відкладено на 24.12.14 в зв"язку із нез"явленням в судове засідання повноважного представника відповідача та неподанням витребуваних доказів.
24.12.14 в судовому засіданні представник позивача підтримав свої позовні вимоги із підстав, викладених позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, проте надіслав клопотання (вх. №20539/14 від 23.12.14) про відкладення розгляду справи, при цьому письмових заперечень проти позову не подав.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 ГПК сторони зобов"язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходи до всебічного, повного та обєктивного дослідження всіх обставин справи.
Оскільки відповідач двічі не з'являвся в судові засідання, заперечень стосовно позовних вимог не подав, згідно ст. 75 ГПК України та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вважає за можливе розглянути справу без участі повноважного представника відповідача за наявними в ній матеріалами, запобігаючи, одночасно, безпідставному затягуванню розгляду спору та сприяючи своєчасному поновленню порушеного права. При цьому, суд вважає за необхідне зауважити, що клопотання про відкладення розгляду справи, подане представником відповідача відхилено, оскільки відповідач не позбавлений права та можливості направити в судове засідання іншого представника чи безпосередньо керівник підприємства відповідача може здійснювати представництво інтересів відповідача.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників позивача, оцінивши докази у відповідності до ст.43 ГПК України, судом встановлено наступне.
01.11.02, між ВАТ "Оріана" (орендодавець) та ТОВ "Готель "Меркурій" (орендар) був укладений договір оренди № 341-юр-0642.
Відповідно до п. 1.1 Договору, орендодавець передає, а орендар приймає в тимчасове користування будинок для гостей "Меркурій" по вул. Чорновола, 52 у м. Калуші. Зазначене майно було передано орендарю за відповідним актом приймання-передачі.
Термін оренди, як визначено у п. 2.1 цього Договору, встановлюється з 01 листопада 2002 р. до 31 грудня 2012 р.
За змістом п. 2.2 Договору, якщо жодна сторона за один місяць до закінчення даного Договору не заявить про намір його розірвати, даний Договір автоматично пролонгується на один рік. Оскільки такого повідомлення не було Договір діє до 31 грудня 2013 р. В 2013 році також не було повідомлення про розірвання Договору , тому договір діє до 31.12.14.
Згідно з пунктами 4.1 та 4.2 Договору, за користування об'єктом оренди орендар сплачує орендодавцю орендну плату, що визначається відповідно до розрахунку орендної плати (додаток №2), який є невід'ємною частиною цього Договору. Орендна плата сплачується в безготівковому порядку на розрахунковий рахунок орендодавця не пізніше 20 числа кожного місяця.
Розмір орендної плати може переглядатися сторонами протягом терміну оренди за згодою сторін, що передбачено у п. 4.3 Договору.
Згідно з п. 6.1, орендар у тому числі взяв на себе зобов'язання своєчасно здійснювати орендні платежі.
01.09.08, сторони уклали угоду про внесення змін до договору оренди № 341-юр-0642, згідно з якою визначили розмір орендної плати з 01 вересня 2008 р. в сумі 7 220 грн. Розмір орендної плати більше не змінювався сторонами.
09.02.12, сторони уклали угоду про внесення змін до договору оренди № 341-юр-0642 у зв'язку із зміною назви орендаря на ТОВ "Відпочинковий розважальний комплекс "Меркурій".
01.07.12, сторони уклали угоду про внесення змін до розділу 4 договору оренди № 341-юр-0642, згідно з якою окрім орендної плати, орендар проводить відшкодування орендодавцю суми земельного податку за земельну ділянку, на якій розташована будівля, відповідно до розрахунків, що є додатками до договору оренди. Орендар відшкодовує орендодавцю компенсацію земельного податку не пізніше 20 числа місяця за який вноситься плата.
Протягом дії цього Договору оренди за період з 20.06.13 по 20.10.14 відповідач допустив заборгованість по орендній платі з урахуванням індексу інфляції, що за розрахунком позивача (з врахуванням часткової оплати) станом на 14.11.14 становить 124 981,43 грн. та відшкодування земельного податку в сумі 13 114,64 грн. Для підтвердження факту заборгованості позивачем надано копії актів здачі-прийому послуг, що підписані сторонами, та рахунків на оплату послуг оренди.
Крім того, 15.04.09 сторони уклали договір оренди нежитлового приміщення № 341-юр-1285, предметом якого є строкове платне користування нежитловим приміщенням (побутівка вагонного типу "В") інв. № 7924 на базі відпочинку в с. Вістова.
У розділі 2 цього Договору сторони визначили розмір та порядок оплати орендної плати за користування зазначеним предметом оренди, зокрема, що за перший місяць орендна плата становить 150 грн. з урахуванням ПДВ, а за кожен наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції у поточному місяці. Також орендар зобов'язаний сплачувати й комунальні послуги.
01 листопада 2011 р., сторони уклали угоду про внесення змін до договору № 341-юр-1285, згідно з якою орендну плату орендар вносить на рахунок орендодавця до кінця поточного місяця на підставі виставлених рахунків, а термін оренди встановлюється в один рік та продовжується на той самий термін й на тих самих умовах, якщо будь-хто із сторін не заявить про свій намір припинити дію Договору. Оскільки жодна із сторін не заявила про свій намір припинити дію цього договору, договір є діючим на сьогоднішній день.
09.02.12, сторони також уклали угоду про внесення змін до договору № 341-юр-1285 у зв'язку із зміною назви орендаря на ТОВ "Відпочинковий розважальний комплекс "Меркурій".
Протягом дії цього Договору оренди відповідач за період 05.06.13-05.11.14 також допустив заборгованість по орендній платі, що станом на 14.11.14 за розрахунком позивача становить 4 123,29 грн. Вказана заборгованість також підтверджується виставленими рахунками, що за домовленістю сторін вважаються актом приймання-передачі наданих послуг.
11.09.14, ВАТ "Оріана" надсилало відповідачу претензію із вимогою погашення заборгованості по орендній платі, відповіді на яку відповідач не надав.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Згідно з приписами п. 1 ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлено строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). У статті 612 ЦК України зазначено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно з ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Як визначено у ст. 759 ЦК України, за договором оренди наймодавець передає або зобов'язується передати орендарю майно у користування за плату на певний строк.
Як підтверджується матеріалами справи, відповідач допустив порушення укладених з позивачем договорів оренди, в результаті чого утворилась заборгованість.
У відповідності до ст.34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач не надав заперечень проти позову та жодних доказів у справі.
Відповідно ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Ухвалою суду від 24.11.14 про порушення провадження у справі, судом відстрочено сплату судового збору за подання позовної заяви до ухвалення судового рішення у справі. Однак, станом на 24.12.14 позивачем не сплачено судовий збір у розмірі 2 844,39 грн., а отже він підлягає стягненню з позивача в дохід Державного бюджету.
Відповідно до ст.49 ГПК України, при задоволенні позову судовий збір покладається на відповідача, а тому судовий збір у розмірі 2 844,39 грн. підлягає стягненню з ТзОВ "Відпочинковий розважальний комплекс "Меркурій" на користь ВАТ "Оріана".
Керуючись ст.33, 43, 49, ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Відпочинковий розважальний комплекс "Меркурій" (і.к. 32224073; вул.Чорновола, 52, м.Калуш, вано-Франківська область, 77300) на користь Відкритого акціонерного товариства "Оріана" (і.к.05743160; вул.Євшана, 9, м.Калуш, Івано-Франківська область, 77300) 142 219 (сто сорок дві тисячі двісті дев'ятнадцять) гривень 36 копійок заборгованості за договорами оренди та 2 844 (дві тисячі вісімсот сорок чотири) гривні 39 копійок судового збору, про що видати наказ.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Оріана" (і.к.05743160; вул.Євшана, 9, м.Калуш, Івано-Франківська область, 77300) в дохід Державного бюджету України 2 844 (дві тисячі вісімсот сорок чотири) гривні 39 копійок судового збору за наступними платіжними реквізитами: найменування суду - господарський суд Івано-Франківської області, рахунок 31219206783002 - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) за кодом класифікації доходів бюджету 22030001, отримувач - УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ отримувача - 37952250, Банк - ГУДКСУ в Івано-Франківській області МФО банку - 836014, про що видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 29.12.14
Суддя Кобрин О. М.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2014 |
Оприлюднено | 30.12.2014 |
Номер документу | 42018435 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Кобрин О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні