Cправа № 2а-0770/1043/11
Ряд стат. звіту № 8.1.5
Код 05
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.,
при секретарі судового засідання Скуби В.І.
за участю сторін:
представника заявника -Товтин Марини Василівни;
представника відповідача -Онда Івана Михайловича;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Духновича, 2) до Приватного підприємства «Фабрика нових технологій»(88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Бородіна, 4/29) про стягнення коштів у сумі 873,76 грн. з Приватного підприємства «Фабрика нових технологій»(код ЄДРПОУ 34888234) з рахунків в обслуговуючих банках в погашення податкового боргу по податку на додану вартість , -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 04 квітня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 11 квітня 2011 року .
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області із поданням до приватного підприємства «Фабрика нових технологій», яким просить, стягнути з рахунків в обслуговуючих банках приватного підприємства «Фабрика нових технологій» кошти у розмірі 873,76 грн. в погашення податкового боргу по податку на додану вартість.
Обґрунтовуючи подання заявник вказує на те, що приватним підприємством «Фабрика нових технологій»(надалі відповідач) не сплачено в належні строки податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 873,76 грн..
Під час судового розгляду даної справи представник заявника подання підтримав повністю. Просив суд задовольнити подання в повному обсязі з мотивів, що викладені в самому поданні.
Представник відповідача в судовому засіданні не заперечив щодо задоволення подання. Пояснив суду, що у зв'язку з відсутністю необхідних коштів, сума, що була самостійно визначена у поданій податковій декларації з податку на додану вартість, не була сплачена у передбачений Податковим кодексом України десятиденний строк. Однак, після отримання податкової вимоги від 31 березня 2011 року, вказана у поданні сума 873,76 грн. сплачена 04 квітня 2011 року через АТ «Сведбанк», про що надано суду відповідне платіжне доручення з відміткою банку (а.с. 25).
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що у задоволенні подання слід відмовити з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що відповідачем було подано до ДПІ у м. Ужгороді Закарпатської області податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2011 року. Відповідно до вказаної податкової декларації відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість за лютий 2011 року у розмірі 1279 грн. (а.с.а.с. 8, 9).
Відповідно до облікової картки платника, у зв'язку з існуючою переплатою у розмірі 405,24 грн. заборгованість відповідача по самостійно визначеній сумі податкового зобов'язання з податку на додану вартість за лютий 2011 року становить 873,76 грн. (1279-405,24) (а.с.а.с. 10, 11).
31 березня 2011 року відповідачеві було надіслано податкову вимогу, яку згідно пояснень представника відповідача було отримано відповідачем.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1. підпункту 14.1.175. Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до статті 57 пункту 57.1. Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 203 пункту 203.1. Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до статті 203 пункту 203.2. Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до статті 59 пункту 59.1. Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до статті 51 частини 4 КАС України суд не приймає визнання адміністративного позову відповідачем, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
За змістом статей 112 та 136 КАС України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Відповідно до статті 183-3 частини 1 пункту 3, частин 2 та 7 КАС України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом. Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду. У разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Відповідно до статті 95 пункту 95.2. Податкового кодексу України стягнення коштів платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Позивач направив відповідачеві податкову вимогу і звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з поданням щодо стягнення коштів за податковим боргом в один день -31 березня 2011 року.
Отже обставини, що зумовлюють звернення до суду законодавець пов'язав із настанням конкретного проміжку в часі, а саме повинно минути не менше 60 календарних днів з дня надіслання платнику податків податкової вимоги. А відтак у суду відсутні підстави для задоволення такого подання, оскільки з часу надіслання відповідачеві податкової вимоги минуло менше визначених статтею 95 пунктом 95.2. Податкового кодексу України 60 календарних днів.
З тих же підстав суд не приймає визнання відповідачем подання, оскільки таке визнання суперечить статті 95 пункту 95.2. Податкового кодексу України.
З огляду на вищевказане та керуючись статтями 160-163, 183-3 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні подання Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до Приватного підприємства «Фабрика нових технологій»-відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий Гаврилко С.Є.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2011 |
Оприлюднено | 31.12.2014 |
Номер документу | 42021811 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Гаврилко С.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні