12/197/06-АП
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
ПОСТАНОВА
Іменем України
13.06.06 № 12/197/06-АП
суддя Проценко О.А.
За позовом Управління Пенсійного фонду України в Запорізькому районі Запорізької області, м.Запоріжжя
До відповідача Відкритого акціонерного товариства “Запорізький Агрос”, м.Запоріжжя
Про стягнення 526грн.84коп. витрат на виплату та доставку пенсії
Суддя Проценко О.А.
представники :
від позивача:Тарабан Н.М. –представник на підставі дов. №140/07 від 23.01.2006р.
від відповідача: не з'явився
Заявлені вимоги про стягнення з відповідача 526,84грн. заборгованості по витратам на виплату та доставку пенсій призначених за віком на пільгових умовах по сп.№2.
Ухвалою від 20.04.2006р. відкрите провадження у адміністративній справі, судовий розгляд призначено на 24.05.2006р. Про дату, час і місце проведення попереднього засідання сторони були повідомлені належним чином.
В зв'язку з нез'явлення представника відповідача судовий розгляд було відкладено на 13.06.2006р.
Позивач наполягає на задоволені позовних вимогах. Крім того, позивач надав додаткове пояснення згідно я ким зазначив, що за період з 01.01.2006р. по 31.03.2006р. пенсіонеру Бортник Анатолію Йосифовичу фактично було виплачено 1046,52грн. загальної суми пенсії, через УДППЗ “Укрпошта”. До розміру на відшкодування пільгових пенсій ВАТ “Запорізький Агрос” не включені доплати на пенсіонера Бортник А.Й. в розмірі; також на розмір фактичних витрат на виплату пільгових пенсій УДППЗ “Укрпоштою” нараховується збір відповідно до тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги (у селі розмір плати у відсотках від суми 1,56). Загальний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, що підлягає відшкодуванню по пенсіонеру становить 526,84грн. Відповідно до п.10 Інструкції про порядок організації оформлення, фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги підприємствами поштового зв'язку України зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 06 серпня 1998р. за №494/2934 відповідальність покладається за своєчасну та правильну виплату пенсій на підприємства поштового зв'язку. Отже всі виплатні документи по пенсіонеру Бортник А.Й. з його підписами про одержання пенсії знаходяться в УДППЗ “Укрпошта” на зберіганні у відповідності до п.15 договору.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини нез'явлення суд не повідомив.
Вивчивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІV від 09.07.2003р. пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійний та корпоративні фонди.
Відповідно до ст.ст.1, 2 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи зобов'язані відшкодовувати органам Пенсійного фонду витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів “б” –“з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст..12 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, а саме: чоловіком –60 років, жінкою –55 років. Пунктом “б”, вказаного Закону передбачено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від останнього місця роботи працівники, які зайняті повний робочий день на робочих із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показівників, затвердженим Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць: чоловіки –після досягнення 55 років та мають стаж роботи не менш 25 років, з них не менш 12 років 6 місяців на вказаних роботах; жінки –після досягнення 50 років та мають стаж роботи не менш 20 років, з них не менш 10 років на вказаних роботах.
На підставі пункту 6.8 Розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Абзацем 8 пункту 3 статті 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що органи Пенсійного фонду України мають право звернутися до господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Суду наданий розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за списками 1 та списком 2 та повідомленнями про сплату відшкодування пільгових пенсій ВАТ “Запорізький Агрос” за період з 01.01.200р. по 31.03.2006р. має заборгованість перед Пенсійним фондом України по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” та ч.2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в сумі 526,84грн.
На день розгляду адміністративного позову погашення заборгованості відповідач не довів.
Таким чином, вимоги позивача про стягнення 526,84грн. витрат на виплату та доставку пенсій законні, обґрунтовані і підтверджуються матеріалами справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 112, 128, 158-163 п.6 розділу УІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” від 06.10.05р. №2953-ІУ), Законом України “Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Запорізький Агрос” (69000, м.Запоріжжя, вул. Фадєєва, 24, р/р 26004301302831 в Орджонікідзевському відділенні “Промінвестбанку”, МФО 313957, код ЄДРПОУ 020508574) на користь Управління Пенсійного фонду України в Запорізькому районі Запорізької області (69089, м.Запоріжжя, вул Істоміна, 6, р/р 25609301001093 і філії ЗОУ ВАТ “Державний ощадний банк України”, МФО 313957, код ЄДРПОУ 20508574) 526(п'ятсот двадцять шість)грн.84коп. витрат на виплату та доставку пенсій.
Видати виконавчий лист.
Суддя О.А Проценко
Постанова підготовлена в повному обсязі і підписана 16.06.2006__.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 42043 |
Судочинство | Господарське |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Лазаренко Максим Сергійович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Семененко Марина Олександрівна
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Проценко О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні