Постанова
від 15.01.2015 по справі 826/439/15
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15 січня 2015 року 15:44 № 826/439/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Мазур А.С., при секретарі судового засідання Хильницькій В.О., за участю представника заявника: Мельник А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні

подання доДержавної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпрогрес» прозупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків, В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві звернулася до суду з поданням про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках ТОВ «Спецпрогрес».

В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що за відповідачем обліковується податковий борг перед Державним бюджетом з податку на додану вартість у сумі 436772,25 грн. Податковий борг виник на підставі прийнятого ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві, за результатами перевірки, відповідно до п. 54.3 ст. 54 ПК України, податкового повідомлення-рішення від 17.11.2014 року № 0019401501, яке на даний час не оскаржувалось. За наявності у відповідача податкового боргу виконуючим обов'язки начальника ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві прийнято рішення № 2697/10/26-56-25-05 від 30.12.2014 року про опис майна у податкову заставу. 30.12.2014 року податковим керуючим на юридичну адресу ТОВ «Спецпрогрес» було направлено поштовим відправленням з повідомленням про вручення податкову вимогу, рішення про опис майна в податкову заставу та лист-запит від 30.12.2014 року з вимогою з'явитись протягом десяти днів з моменту отримання листа до ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві, надати баланс підприємства і самостійно визначений перелік ліквідних, реальних до продажу активів з метою подальшого проведення опису майна в податкову заставу. Зазначене поштове відправлення ТОВ «Спецпрогрес» не було отримано у зв'язку з відсутністю його за місцезнаходженням, що є ухилянням платника податків від виконання своїх податкових обов'язків, перешкоджанням у виконанні податковим керуючим обов'язків та ненаданням документів для проведення опису майна в податкову заставу, тому було складено відповідний акт, у зв'язку з чим, відповідно до ст. 89 ПК України контролюючий орган звернувся до суду з поданням про зупинення видаткових операцій на рахунках відповідача.

Представник заявника у судовому засіданні подання підтримав, просив його задовольнити та зупинити видаткові операції платника податків на банківських рахунках відповідача.

Представник відповідача в судове засідання 15.01.2015 року не з'явився, за телефоном юридичної особи, згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ніхто не відповідав.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 КАС України відповідач є таким, що належним чином повідомлений про час і місце судового засідання.

Згідно з ч. 8 ст. 183-3 КАС України розгляд подання відбувається за участю органу доходів і зборів, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши докази, які містяться в матеріалах справи, судом встановлено наступне.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, місцезнаходженням ТОВ «Спецпрогрес», код ЄДРПОУ 38951880, є: 04123 м. Київ, вул. Червонопільська, 2-В, офіс 142, місцезнаходження реєстраційної справи - відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Подільського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві. Як платника податків відповідача взято на облік у ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві.

Як убачається з матеріалів подання, та підтверджено довідкою ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві, ТОВ «Спецпрогрес» станом на 13.01.2015 року має податковий борг перед бюджетом на суму 436772,25 грн.

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві було винесено ТОВ «Спецпрогрес» податкову вимогу від 29.12.2014 року № 7589-25 на загальну суму податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями у розмірі 436772,25 грн.

Як убачається з матеріалів справи, виконуючим обов'язки начальника ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві 30.12.2014 року було прийнято рішення № 2697/10/26-56-25-05 про опис майна, що перебуває у власності (господарському віданні або оперативному управлінні) відповідача у податкову заставу.

На підставі вказаного рішення, наказу Міністерства доходів і зборів України № 572 від 10.10.2013 року, ст. ст. 88, 89, 90, 91 ПК України, 30.12.2014 року податковим керуючим на юридичну адресу ТОВ «Спецпрогрес» було направлено поштовим відправленням з повідомленням про вручення податкову вимогу, рішення про опис майна в податкову заставу та лист-запит від 30.12.2014 року № 2696/10/26-56-25-05 з вимогою з'явитись протягом десяти днів з моменту отримання листа до ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві та надати баланс підприємства та самостійно визначений перелік ліквідних, реальних до продажу активів з метою подальшого проведення опису майна в податкову заставу, яке, відповідно до відмітки поштової служби, ТОВ «Спецпрогрес» отримано не було у зв'язку з відсутністю його за місцезнаходженням.

Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу (пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Відповідно до ст. 59.1 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Статтею 89 ПК України передбачено, що право податкової застави виникає, зокрема, у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.

До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.

Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

У разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Контролюючий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Згідно з п. 91.4 ст. 91 ПК України, у разі якщо платник податків, що має податковий борг, перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, такий податковий керуючий складає акт про перешкоджання платником податків виконанню таких повноважень у порядку та за формою, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Контролюючий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Строк, на який можуть бути зупинені видаткові операції, визначається судом, але не більше двох місяців.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи контролюючого органу, судом не встановлено.

Виходячи з аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що подання про зупинення видаткових операцій ТОВ «Спецпрогрес» є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Подання Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпрогрес» (04123 м. Київ, вул. Червонопільська, 2-В, офіс 142, код ЄДРПОУ 38951880) про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках боржника - задовольнити.

2. Зупинити видаткові операції Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпрогрес» (04123 м. Київ, вул. Червонопільська, 2-В, офіс 142, код ЄДРПОУ 38951880) на рахунках у ПАТ «КБ» АКСІОМА», МФО банку 307305, номери рахунків: 26006106500300 (російський рубль), 26006106500300 (долар США), 26006106500300 (євро), 26006106500300 (українська гривня), крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу.

3. Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому в ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, визначені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур

Повний текст постанови складено і підписано 17.01.2015

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.01.2015
Оприлюднено20.01.2015
Номер документу42341103
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —826/439/15

Ухвала від 15.01.2015

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Мазур А.С.

Постанова від 15.01.2015

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Мазур А.С.

Ухвала від 15.01.2015

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Мазур А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні