Рішення
від 19.01.2015 по справі 904/9005/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

16.01.15р. Справа № 904/9005/14

За позовом публічного акціонерного товариства "КРИВОРІЖГАЗ", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

до товариства з обмеженою відповідальністю "Рубені", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

про стягнення заборгованості

Суддя Петренко І.В.

Секретар судового засідання Пономарьов Є.О.

Представники:

від позивача: представник Ряснянська І.С., довіреність № б/н від 05.01.2014р.; представник Чечун В.В., довіреність №б/н від 16.01.2015р.

від відповідача: не з'явився;

СУТЬ СПОРУ:

Публічне акціонерне товариство "Криворіжгаз", м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область (далі по тексту - позивач) звернулося до товариства з обмеженою відповідальністю "Рубені", м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область (далі по тексту - відповідач) про стягнення 24675,97грн.

Судові витрати по справі позивач просив суд стягнути з відповідача.

За результатами розгляду позовної заяви за вих. № 22/9021 від 12.11.2014р. ухвалою суду від 20.11.2014р. порушено провадження по справі та призначено слухання на 08.12.2014р.

Суд розгляд справи відкладав з 08.12.2014р. до 12.01.2015р.;

Суд оголошував перерву з 12.01.2015р. до 16.01.2015р.

Відповідно до п.3.9.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК.

У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 811 ГПК), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання.

За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. Доказом такого повідомлення в разі неповернення ухвали підприємством зв'язку може бути й долучений до матеріалів справи та засвідчений самим судом витяг з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" щодо відстеження пересилання поштових відправлень, який містить інформацію про отримання адресатом відповідного поштового відправлення, або засвідчена копія реєстру поштових відправлень суду.

Позивач про час та місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується відомостями про явку представника відображеними в протоколі судового засідання від 12.01.2015р.

Відповідач про час та місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується відомостями про явку представника відображеними в протоколі судового засідання від 12.01.2015р.

16.01.2015р. в судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Відповідач не забезпечив явку свого представника в судове засідання, через канцелярію суду звернувся з заявою за вих.№б/н від б/д в якій просить суд продовжити строк розгляду справи та відкласти розгляд справи на іншу дату.

Частиною 3 статті 69 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.

Взявши до уваги матеріали справи, господарський суд констатує, що відповідач належним чином виконав вимоги суду, зокрема відзив на позов надав.

Крім того, відсутні виняткові обставини, які можуть бути підставою для продовження строку розгляду спору.

Щодо клопотання відповідача про відкладення розгляду справи, у зв'язку з зайнятістю представника відповідача в іншому судовому процесі, господарський суд зазначає наступне.

По-перше, представництво сторони в судовому засіданні господарського суду не обмежене певним колом осіб;

По-друге, обставини, викладені в клопотання про відкладення розгляду справи, не підтверджені документально;

По-третє, строк розгляду спору спливає 17.01.2015р., у зв'язку з чим можливість відкладати розгляд справи відсутня.

Враховуючи, що суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи, в задоволенні клопотання відповідача про відкладення розгляду справи відмовлено.

Абзацом 1 п. 3.9.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.11р. за №18 визначено, що у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

На думку суду неявка у судове засідання представника відповідача не перешкоджає розгляду справи за наявними матеріалами.

В судовому засіданні оглянуто всі оригінали первинних документів на підставі яких виник спір.

Суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні, яке відбулося 16.01.2015р. в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

Розглянувши матеріали справи, подані документи, заслухавши пояснення повноважного представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

21.12.2012р. між публічним акціонерним товариством "Криворіжгаз"(далі по тексту - позивач, постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю "Рубені" (далі по тексту - відповідач, споживач) укладено договір на постачання природного газа за регульованим тарифом №2013/ТП-ПР-1319 (далі по тексту - договір), відповідно до пункту 1.1 умов якого постачальник протягом 2013 року здійснює споживачу постачання природного газу (далі по тексту - газ) в обсягах і порядку, передбачених договором для забезпечення потреб споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість газу у розмірах, строках, порядку та на умовах, передбачених договором.

Пунктом 3.4 договору визначено, що постачальник має право перевіряти роботу вузлів обліку, установлених у споживача, у тому числі з допомогою еталонних пересувних вимірювальних комплексів, газопроводи та газоспоживне обладнання, які розташовані на території об'єктів споживача, а також вимагати позачергової перевірки вузлів обліку спеціальноуповноваженим органом у сфері метрології. Порядок та строки перевірок передбачених Технічною угодою, що є додатком 4 до договору.

Пунктом 4.5 договору визначено, що розрахунковий період за договором становить один місяць - 9:00 першого дня місяця до 09:00 першого дня наступного місяця включно. Інформацію про зміну контрактної години газорозподільне підприємством розміщує на своєму офіційному веб-сайті.

Розділом 5 укладеного між сторонами договору закріплено права та обов'язки сторін.

Цей договір набирає чинності з дати підписання та, відповідно до ч.3 статті 631 Цивільного кодексу України, поширює свою дію на відносини, що склалися між сторонами з 01.01.2013р. та діє до 31.12.2013р., а частині проведення розрахунків - до повного їх виконання. (пункт 10.1 договору).

Договір вважається продовженим на аналогічний період, якщо за місяць до закінчення терміну дії договору жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляду його умов. При цьому сторони мають переоформити додаток 2 щодо договірних обсягів постачання газу, у якому визначити планові обсяги газу на продовжений термін. (пункт 10.1.1 договору).

11.12.2013р. між позивачем та відповідачем укладено додаткову угоду №1 до договору в якій визначено договірні обсяги постачання природного газу на 2014 рік та що вказаний додаток є невід'ємною частиною договору, який набирає чинності з дати підписання сторонами та діє з 01.01.2014р. до 31.12.2014р.

21.12.2012р. між сторонами підписано Технічну угоду на здійснення контролю за обліком газу (далі по тексту - Технічна угода), відповідно до пункту 1.1 умов якої визначено її предметом надання постачальником послуг з постачання природного газу споживачу до межі балансової належності об'єктів споживача відповідно до актів розмежування ділянок обслуговування.

На підставі Технічної угоду здійснюється організація обліку витрат природного газу і його приймання-передача (пункт 1.2 Технічної угоди).

Згідно з пунктом 2.1 Технічної угоди використання газу споживачем за відсутності комерційного вузла обліку газу, який відповідає "Правилам обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання" - не допускається.

Облік газу виконується згідно з "Правилами обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання", "Правилами подачі та використання природного газу в народному господарстві України", Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність", ДБН В. 2.5-20.-2001 "Газопостачання", "Правилами користування природним газом для юридичних осіб" іншими діючими нормативними документами.

Оперативний контроль використання газу споживачем здійснює постачальник.

Згідно пункту 2.2.2 Технічної угоди для комерційного обліку газу визначається контрактна година - 09:00. Контрактна доба - проміжок часу у 24 години, що починається з контрактної години. Контрольний місяць - проміжок часу тривалістю в один календарний місяць, що починається з контрактної години першого числа календарного місяця.

Пунктом 2.8 Технічної угоди визначено, що облік поданого газу споживачу за допомогою комерційного вузла обліку газу вважається дійсним за таких умов:

- 2.8.1. Наявний комерційний вузол обліку газу.

- 2.8.2. Лічильник, коректор (обчислювач), звужуючи пристрої, перетворювачі тиску, різниці тиску та температури повинні бути повірені або атестовані в установленому порядку.

- 2.8.3. Монтаж системи газопостачання та всі встановлені газові прилади відповідають погодженій проектній документації, розробленій на підставі наданих споживачу постачальником технічних умов на проектування об'єкта системи газопостачання.

- 2.8.4. Відсутні акти технічної перевірки, де були виявлені порушення, які впливають на достовірність результатів вимірювання.

Пунктом 2.10 Технічної угоди визначено, що облік переданого споживачу газу вважається не дійсним та перерахунки об'єму спожитого газу проводяться постачальником у наступних випадках та за таких умов:

За проектною номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання, з розрахунку його цілодобової роботи, починаючи з дати проведення останньої перевірки комерційного вузла обліку. У разі, якщо такі перевірки не проводилися, перерахунки проводяться за період, починаючи з контрактної доби поточного календарного місяця або з моменту пуску газу після планових та інших відключень у поточному місяці, які здійснювалися спільно з постачальником (пункт 2.10.2. Технічної угоди).

Нарахування згідно вказаного пункту проводяться зокрема у випадку отримання негативних результатів чергової, позачергової та експертної повірки ЗВТ (пункт 2.10.2.2. Технічної угоди).

Дана Технічна угода набирає чинності з моменту підписання і скріплення печатками сторін та діє протягом строку дії договору (пункт 6.1 договору).

Згідно Додатку №1 до договору, постачання природного газу за договором відбувається на два об'єкти відповідача, а саме:

- м.Кривий Ріг, вул.Косіора, 33в.

- м.Кривий Ріг, вул.Косіора, 29а/1.

Позовні вимоги позивач обґрунтував наступним.

По об'єкту за адресою м.Кривий Ріг, вул.Косіора, буд.33В:

Причиною виконання технічного розрахунку послугував факт непридатності до використання засобу вимірювальної техніки, а саме лічильника газу РЛG6 №33049, що підтверджується довідкою державного підприємства "Кривабасстандартметрологія" про непридатність засобу вимірювальної техніки №Т-ДН-1512/14 від 30.05.2014р.

Пунктом 2.10. Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання визначено, що за будь-яких перевірок у разі виявлення недоліків, що впливають на результати вимірювань об'єму газу (помилки в розрахунках об'єму протранспортованого газу, відсутність чи вихід з ладу вимірювальних перетворювачів параметрів газу і перепаду тиску, витоки газу в імпульсних лініях до перетворювачів тиску газу та перепаду тиску, виявлення факту несанкціонованого втручання в конструкцію чи в роботу вузла обліку, використання конфігурації обчислювача, яка не відповідає документації на комерційний вузол обліку газу та інше), представник сторони, яка здійснює перевірку комерційного вузла обліку газу, разом з відповідальною особою за його технічний стан складає двосторонній акт про виявлені недоліки (форма акта довільна).

Акт, підписаний представниками сторін, може бути підставою для проведення перерахунків об'ємів прийнятого - переданого газу. Перерахунки здійснюються в порядку, передбаченому у пункті 5.13 цих Правил або умов договору у випадках виявлення недоліків, які не передбачені цими Правилами.

У разі виникнення спірних питань під час підписання акта представник сторони, яка перевіряється, підписує акт з викладенням окремої думки.

У разі відмови представника сторони договору, яка перевіряється, від підписування акт підписується тільки представником сторони, яка здійснює перевірку комерційного вузла обліку газу, в односторонньому порядку. В акті робиться відмітка про відмову іншої сторони договору від підписування.

29.05.2014р. представниками позивача здійснено перевірку вузла обліку газу відповідача.

В ході проведення перевірки, у представників газопостачальної організації виникли сумніви щодо правильності та точності в роботі ЗВТ, у зв'язку з чим 29.05.2014р. лічильник газу було демонтовано та відправлено на експертизу, що підтверджується актом демонтажу лічильника газу для проведення експертизи від 29.05.2014р.

Позивач зазначає, що у день перевірки ВОГ та демонтажу газового лічильника - 29.05.2014р. представниками позивача було опломбовано та перекрито пуск газу до газового котла та залишено в роботі газові плити у кількості 2 штуки.

30.05.2014р. державним підприємством "Кривбасстандартметрологія" проведено експертну повірку лічильника газу, що встановлений для обліку газу на об'єкті споживача. Згідно довідки №Т-ДН-1512/14 від 30.05.2014р., лічильник газу "Арсенал" G6РЛ, заводський номер 33049 визнано непридатним до застосування.

Згідно з частиною 2 статті 11 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та у продаж і видавати напрокат лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.

Пунктом 5.13. Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання визначено, що перерахунки об'єму протранспортованого газу проводяться у випадках:

- тимчасової відсутності ЗВТ (зняття ЗВТ на періодичну, позачергову, експертну повірки та ремонт);

- непридатності до застосування (несправності) ЗВТ за результатами перевірки технічного стану комерційного вузла обліку газу;

- наявності аварійних ситуацій, що зареєстровані у роздрукованих звітах обчислювачів та обчислювачів коректорів (несправність ЗВТ).

Пунктом 5.13.2. Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, якщо власником комерційного вузла обліку газу є споживач, перерахунки об'єму протранспортованого газу за період відсутності (несправності) ЗВТ здійснюються обліковою організацією за проектною номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання з урахуванням кількості годин роботи газового обладнання споживача.

Позивач звернув увагу суду, що згідно додатку №1 до договору на об'єкті споживача за адресою м.Кривий Ріг, вул.Косіора, 33, встановлено чотири одиниці газового обладнання, а саме газовий котел "КЧМ" з номінальною витратою газу 2.6 м. куб. на годину, газова колонка з номінальною витратою газу 2.87 м.куб. та дві газові плити з номінальною витратою газу на один прилад 1,2м.куб. на годину.

З урахуванням того, що за результатами експертної повірки від 30.05.2014р., лічильник газу "Арсенал" П6РЛ, заводський номер 33049 визнано непридатним до застосування, позивач здійснив перерахунок об'ємів спожитого газу за період з 01.05.2014 року по 29.05.2014 року.

Враховуючи, що з 29.05.2014р. на об'єкті споживача залишено в роботі лише газові плити у кількості 2 шт., у зв'язку з відсутністю ЗВТ (зняття на експертну повірку) починаючи з 30.05.2014р. по фактичну дату перекриття пуску газу до газових плит у кількості 2 шт. (16.06.2014р.) позивачем здійснено перерахунок об'ємів спожитого газу.

Враховуючи викладене, відповідно до норм діючого законодавства, позивачем було здійснено перерахунок обсягу спожитого природного газу позивача, шляхом перемноження номінальної потужності неопломбованого газового обладнання, що встановлено на об'єкті споживача, на кількість годин роботи цього ж газового обладнання.

У зв'язку з тим, що об'єм спожитого у травні 2014 року природного газу закритий ще безпосередньо у травні 2014 року, результати перерахунку включено до об'ємів спожитого природного газу у червні 2014 року, що регламентовано пунктом 2.16. Технічної угоди.

По об'єкту за адресою м.Кривий Ріг, вул.Косіора, буд.29-а:

Причиною виконання технічного розрахунку послугував факт непридатності до використання засобу вимірювальної техніки, а саме лічильника газу "Новатор" G4 РЛ №70337997, що підтверджується довідкою державного підприємства "Кривабасстандартметрологія" про непридатність засобу вимірювальної техніки №Т-ДН-1790/14 від 26.06.2014р.

26.06.2014р. представниками позивача здійснено перевірку вузла обліку газу відповідача.

В ході проведення перевірки було виявлено порушення у роботі лічильника, які не можливо виявити шляхом зовнішнього огляду, про що складено акт виявлення порушень №1601 від 26.06.2014р.

26.06.2014р. лічильник було знято та відправлено до державного підприємства "Кривбасметрологія" для проведення позачергової повірки лічильника.

26.06.2014р. представниками позивача було опломбовано та перекрито пуск газу до газового котла та залишено в роботі газову плиту у кількості 1 шт., що зафіксовано у акті перевірки №1602 від 26.06.2014р.

26.06.2014р. державним підприємством "Кривбасметрологія" проведено експертну повірку лічильника газу, що встановлений для обліку газу на об'єкті споживача. Згідно довідки №Т-ДН-11790/14 від 26.06.2014р., лічильник газу "Новатор" G4 РЛ, заводський номер 7033797 визнано непридатним до застосування.

Позивач звернув увагу суду, що згідно додатку №1 до договору на об'єкті споживача за адресою м.Кривий Ріг, вул.Косіора, 29а/1, встановлено дві одиниці газового обладнання, а саме газовий котел "Імергаз" з номінальною витратою газу 2.4 м. куб. на годину, газова газова плита з номінальною витратою газу 1,2м.куб. на годину.

З урахуванням того, що за результатами експертної повірки від 26.06.2014р., лічильник газу "Новатор" G4 РЛ, заводський номер 7033797 визнано непридатним до застосування, позивач здійснив перерахунок об'ємів спожитого газу за період з 01.06.2014 року по 26.06.2014 року.

Враховуючи, що з 26.06.2014р. на об'єкті споживача залишено в роботі лише газову плиту у кількості 1 шт., у зв'язку з відсутністю ЗВТ (зняття на експертну повірку) починаючи з 27.06.2014р. по кінцеву дату розрахункового періоду (01.07.2014р.) позивачем здійснено перерахунок об'ємів спожитого газу.

Враховуючи викладене, відповідно до норм діючого законодавства, позивачем було здійснено перерахунок обсягу спожитого природного газу позивача, шляхом перемноження номінальної потужності неопломбованого газового обладнання, що встановлено на об'єкті споживача, на кількість годин роботи цього ж газового обладнання.

Внаслідок здійснення перерахунку об'ємів спожитого газу, відповідно до акту приймання передачі природного газу від 27.06.2014р. позивачем відповідачу було поставлено 4057 куб.м. природного газу.

Відповідач мав сплатити на користь позивача 25554,14грн. вартості спожитого газу.

Внаслідок не повних розрахунків за спожитий природний газ, станом на 04.09.2014р., за відповідачем обліковується заборгованість у розмірі 24675,97грн., яка і стала підставою звернення позивача до господарського суду з даною позовною заявою.

Відповідач позовні вимоги позивача не визнає та просить суд відмовити в їх задоволенні на підставі наступного.

Відповідач стверджує, що лічильники прийшли у непридатний стан в результаті поставки позивачем природного газу неналежної якості.

За результатами дослідження положень Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання та чинного законодавства відповідач визнав, що у нормативних актах не передбачено ситуації або можливості, що засіб обліку може вийти з ладу з вини постачальника.

Таким чином чинним законодавством передбачено можливість здійснення перерахунку обсягу спожитого природного газу.

Відповідач зазначає, що позивач порушив умови договору та чинного законодавства в частині самої процедури проведення перерахунку, а саме - відповідно до додатку №3 до договору режим роботи об'єкта по лічильнику G6 РЛ №33049 (м.Кривий Ріг, вул.Косіора,29а/1) встановлено з 10:00 годин до 20:00 годин, тобто - 10 годин на добу. Та режим роботи об'єкта по лічильнику G4 РЛ №7033797 (м.Кривий Ріг, вул.Косіора, 33в) встановлено з 10:00 годин до 21:00 годин, тобто - годин на добу.

На думку відповідача, позивач же при перерахунку застосував у розрахунках режим роботи величиною у 24 години на добу. Застосування такої величини збільшує нарахування в два рази.

Відповідач стверджує, що позивач при проведенні перерахунку врахував використання котла для обігріву, незважаючи, що перерахунок здійснювався в період закінчення опалювального періоду.

Згідно ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

У відповідності до ст. ст. 32, 34 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Дослідивши матеріали справи, оригінали документів наданих позивачем на вимогу суду в судове засідання та заслухавши повноважних представників позивача і відповідача в судовому засіданні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги, слід визнати обґрунтованими, документально доведеними, такими, що не суперечать чинному законодавству України, а отже є такими, що підлягають задоволенню.

З огляду на положення укладеного між сторонами договору, строк оплати природного газу є таким, що настав.

Господарський суд вважає, що відповідач визнав себе зобов'язаною особою по відношенню до позивача, оскільки до дій які свідчать про визнання боргу можуть відноситися часткове погашення самим боржником основного боргу.

Доказів оплати природного газу в сумі 24675,97грн. відповідач не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, належними доказами не спростував.

Господарський суд наголошує, що твердження відповідача, що лічильники прийшли у непридатний стан в результаті поставки позивачем природного газу неналежної якості жодними доказами не підтверджені, у зв'язку з чим визнані необґрунтованими.

Господарський суд визнає, що чинним законодавством передбачено можливість здійснення перерахунку обсягу спожитого природного газу, за період відсутності (несправності) ЗВТ обліковою організацією за проектною номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання з урахуванням кількості годин роботи газового обладнання споживача.

Твердження відповідача щодо порушення позивачем умов договору та чинного законодавства в частині самої процедури проведення перерахунку позивачем спростовано в останньому судовому засіданні.

Відповідач стверджує, що відповідно до додатку №3 до договору режим роботи об'єкта по лічильнику G6 РЛ №33049 (м.Кривий Ріг, вул.Косіора,29а/1) встановлено з 10:00 годин до 20:00 годин, тобто - 10 годин на добу; Режим роботи об'єкта по лічильнику G4 РЛ №7033797 (м.Кривий Ріг, вул.Косіора, 33в) встановлено з 10:00 годин до 21:00 годин, тобто - 11 годин на добу.

На думку відповідача, позивач же при перерахунку застосував у розрахунках режим роботи величиною у 24 години на добу. Застосування такої величини збільшує нарахування в два рази.

Позивач суду пояснив, що розрахунок здійснено згідно положень Додатку №1 до договору на постачання природного газу за регульованим тарифом (а.с. 17).

Позивач наголосив, що відповідач в своїх запереченнях посилається на Додаток №5 до договору на постачання природного газу за регульованим тарифом, де вказано не режим роботи газового обладнання, а режим роботи відповідача.

Дослідивши позиції сторін, перевіривши розрахунок природного газу здійсненого позивачем, господарський суд встановив, що при розрахунках позивач використовував режим роботи газового обладнання, який вказано у Додатку №5 до договору на постачання природного газу за регульованим тарифом і це є вірним.

Крім того, розрахунок позивача здійснений у чіткій відповідності до пункту 2.10.2. Технічної угоди.

Враховуючи, що перевірки комерційного вузла обліку не проводилися (відповідні докази сторонами не надано), перерахунки проводилися за період, починаючи з контрактної доби поточного календарного місяця, тобто з 09 год. 00хв. першого числа місяця в якому здійснено знімання ЗВТ.

Таким чином:

На об'єкті за адресою м. кривий Ріг, вул.Косіора,29а/1:

- котел Іммергаз працює 24год/добу;

- ПГ-4 працює 3год/добу.

На об'єкті за адресою м.Кривий Ріг, вул.Косіора, 33в:

КЧМ працює 24год/добу;

КГ працює 2год/добу;

ПГ працює 3 год/добу.

Крім того, господарський суд наголошує, що при розрахунку позивач враховував лише підключене обладнання.

Обставини викладені позивачем у позовній заяві відповідають дійсності.

Відповідач стверджує, що позивач при проведенні перерахунку врахував використання котла для обігріву, незважаючи, що перерахунок здійснювався в період закінчення опалювального періоду.

Дослідивши позицію відповідача, перевіривши розрахунок природного газу здійсненого позивачем, господарський суд встановив, що при розрахунках позивач дійсно врахував використання котла для обігріву, незважаючи, що перерахунок здійснювався в період закінчення опалювального сезону, однак вказана обставина узгоджується з умовами договору, а саме.

Пунктом 3.3.12. Технічної угоди визначено, що при відключенні газоспоживчого обладнання терміном більше 3 доби повідомляти диспетчерську службу постачальника та встановлювати на вході інвентарну заглушку, яка підлягає пломбування постачальником.

Відповідач не надав суду доказів того, що він повідомляв позивача про відключення газоспоживчого обладнання, зокрема котла для обігріву, та вказане обладнання було опломбовано позивачем, у зв'язку з чим позивач правомірно припустив, що відповідач його використовує незважаючи на літній період.

З огляду на викладене, розрахунок позивача визнано судом вірним, а позицію відповідача необґрунтованою.

Приймаючи рішення господарський суд виходив із наступного.

Згідно зі ст.173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до ч.1 ст.193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарювання відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору (ст. 174 Господарського кодексу України).

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку ( ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України).

Частиною1 статті 901 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України).

Згідно зі ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Як зазначено в ч. 2 ст. 218 Господарського кодексу України, учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання.

У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Статтею 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір при задоволенні позову покладається на відповідача.

З урахуванням положень статті 49 Господарського процесуального кодексу України стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 1827,00грн.

Керуючись ст.ст. 509, 525, 526, 530, 549, 599, 610, 612, 625, 629, 901, 903 Цивільного кодексу України, ст.ст. 173, 174, 193, 218, 231, 232 Господарського кодексу України, ст.ст. 1, 2, 12, 21, 32, 33, 34, 36, 44, 49, 75, 82-85, 115-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Рубені" (50065, Дніпропетровська область; м.Кривий Ріг, вул.Косіора, 33в; ідентифікаційний код 24426034) на користь публічного акціонерного товариства "Криворіжгаз" (50051, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, пр.Металургів, 1; ідентифікаційний код 03341397) 24675,97грн. (двадцять чотири тисячі шістсот сімдесят п'ять грн. 97 коп.) - основна заборгованість; 1827,00грн. (одна тисяча вісімсот двадцять сім грн. 00 коп.) - судовий збір, видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено

17.01.2015р.

Суддя І.В. Петренко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення19.01.2015
Оприлюднено21.01.2015
Номер документу42355607
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/9005/14

Постанова від 17.09.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Яценко О.В.

Ухвала від 31.08.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Яценко О.В.

Ухвала від 11.06.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Яценко О.В.

Постанова від 07.04.2015

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Виноградник Ольга Михайлівна

Ухвала від 29.01.2015

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Виноградник Ольга Михайлівна

Рішення від 19.01.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Петренко Ігор Васильович

Ухвала від 08.12.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Петренко Ігор Васильович

Ухвала від 20.11.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Петренко Ігор Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні