cpg1251
Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 676-311, факс 77-44-62
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
"21" січня 2015 р. Справа № 927/61/15
Суддя Книш Н.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви № 004/15 від 15.01.15
Позивач: Приватне виробниче підприємство "Нова Хвиля", вул. Гоголя, 22,кв.12, м.Чернігів,14038
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Клімово-Логістик", вул. Радянська, 135, смт.Клімово, Брянська область, Росія, 242040
про стягнення 7 291 149,20 рублів РФ, що в еквіваленті складає 1 740 251,4 грн.
Приватне виробниче підприємство "Нова Хвиля" (м. Чернігів) звернулося до господарського суду Чернігівської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Клімово-Логістик" (смт.Клімово, Брянська область) про стягнення 7 291 149,20руб. Російської Федерації, що складає по курсу НБУ станом на 15.01.2015р. - 1 740 251,40грн., заборгованості за поставлену сільськогосподарську продукцію згідно контракту №11/07-12 від 11.07.2012р.
У відповідності до ст. 124 Господарського процесуального кодексу України підсудність справ за участю іноземних суб'єктів господарювання визначається цим кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно ст.4 Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності (набрала чинності для України 19 грудня 1992 р.) компетентні суди держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав розглядають справи, якщо про це є письмова угода Сторін про передачу спору до суду.
Відповідно до п.11.1 контракту №11/07-12 від 11.07.2012р. (в редакції додаткової угоди №5 від 06.01.2015р.) всі неврегульовані спірні питання підлягають розгляду в господарському суді Чернігівської області, України.
Позовна заява підлягає прийняттю до розгляду господарським судом Чернігівської області.
У відповідності до ст. 5 Угоди компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов'язуються надавати взаємну правову допомогу. Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема проведення експертизи, заслуховування Сторін, свідків, експертів та інших осіб. При наданні правової допомоги компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зносяться одна з одною безпосередньо.
Таким чином, суд прийшов до висновку про необхідність звернення до Арбітражного суду Брянської області про надання правової допомоги.
Згідно ст.79 Господарського процесуального кодексу України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Керуючись ст. ст. 61, 64, 65, 79 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
У Х В А Л И В :
1. Порушити провадження у справі та прийняти заяву до розгляду.
2. Розгляд справи призначити на "24" лютого 2015 р. о 10:00. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 14000 м. Чернігів, пр. Миру 20, к. № 23.
3. Зобов'язати позивача: надати для огляду оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви, всі додатки до контракту №11/07-12 від 11.07.2012р.; докази проведення відповідачем оплат за отриманий товар станом на теперішній час; надати завірені митним органом відповідні митні декларації та інвойси, перелічені в тексті позовної заяви; СМR щодо перевезення та доставки відповідачу товару, переліченому в тексті позовної заяви; належним чином засвідчені документи, що підтверджують правовий статус відповідача за законами Російської Федерації (виписки з торгового, банківського, судового або іншого реєстру про реєстрацію відповідача як юридичної особи), його місцезнаходження, керівництва; власне письмове підтвердження, що в провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, не має справи між тими ж сторонами, про той же предмет та з тих же підстав, а також відсутнє рішення цих органів з такого спору; витяг з Єдиного державного реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо державної реєстрації позивача, його правового статусу, місцезнаходження, ідентифікаційного коду та керівництва станом на теперішній час; копію Статуту позивача; забезпечити явку уповноваженого представника в судове засідання, якому мати документи, що підтверджують повноваження та посвідчують особу.
4. Зобов'язати відповідача надати: письмовий мотивований відзив на позовну заяву, всі документи на підтвердження фактів (обставин), викладених у відзиві; належним чином засвідчені документи, що підтверджують правовий статус відповідача за законами Російської Федерації (виписки з торгового, банківського, судового або іншого реєстру про реєстрацію відповідача як юридичної особи) та наявність в нього цивільної правоздатності і дієздатності юридичної особи за законодавством Російської Федерації станом на теперішній час; докази оплати товару, переліченого у тексті позовної заяви; у випадку наявності розбіжностей щодо наведеного позивачем розрахунку суми боргу, надати свій розрахунок з документальним підтвердженням; представнику в судовому засіданні мати документи, що підтверджують повноваження та посвідчують особу.
'Суд повідомляє відповідачу, що у разі ненадання документів, суд має право розглянути справу за наявними в ній матеріалами на підставі ст.75 Господарського процесуального кодексу України.
5. Повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа - підписом її керівника та завірена печаткою цієї організації, з наданням документів, що підтверджують повноваження особи, яка підписала довіреність); у разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівництвом - відповідним документом, що підтверджує його призначення або обрання (або засвідчені належним чином витяги з них), установчі документи. У судовому засіданні уповноваженим представникам мати документ, що посвідчує особу (паспорт).
6 . Учасникам процесу письмові докази, які подаються до господарського суду, оформити відповідно до вимог ст. 36 Господарського процесуального кодексу України.
7. Звернутися до Арбітражного суду Брянської області (провулок Трудовий,6, м. Брянськ, 241050) щодо вручення даної ухвали відповідачу - товариству з обмеженою відповідальністю "Клімово-Логістик".
8. На підставі ч.1 ст.79 Господарського процесуального кодексу України, приймаючи до уваги необхідність надсилання судового доручення про надання правової допомоги до іноземного суду, провадження у справі зупинити до 24 лютого 2015 року.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до п. 5 ст. 83 ГПК України господарський суд має право стягувати в доход державного бюджету з винної сторони штраф до 1700 грн. за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
Суддя Книш Н.Ю.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2015 |
Оприлюднено | 26.01.2015 |
Номер документу | 42384690 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Книш Н.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні