Постанова
від 15.01.2015 по справі 807/3557/14
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

15 січня 2015 рокум. Ужгород№ 807/3557/14 Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі до Закритого акціонерного товариства "Центр сприяння розвитку Закарпаття" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Закритого акціонерного товариства "Центр сприяння розвитку Закарпаття" про стягнення заборгованості.

Позовні мотивовані тим, що Закрите акціонерне товариство "Центр сприяння розвитку Закарпаття" зареєстровано у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання України. Станом на 01.10.2014 року Відповідач має заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду на суму 1168,97 грн. В добровільному порядку заборгованість підприємством не була погашена. Отже, Відповідач, не сплачуючи обов'язкові страхові внески, грубо порушив інтереси держави в сфері забезпечення соціального захисту, охорони життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності, сприяє утворенню у Фонді дефіциту фінансових ресурсів.

Представник позивача подав до суду заяву від 15.01.2015 року, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу без його участі.

У відповідності до ч.4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Відповідач повторно в судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним .

Відповідно до статті 128 частини 6 КАС України , якщо немає перешкод для розгляду у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час, і місце судового розгляду, суд, має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до статті 3 частини 1 пункту 10 КАС України , письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до Спеціального Витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців, Закрите акціонерне товариство "Центр сприяння розвитку Закарпаття" зареєстроване за адресою: вул. Гагаріна, 2-А, м. Іршава, Закарпатської обл., код ЄДРПОУ : 22100943, ( а.с. 31-33).

Судом встановлено, що Закрите акціонерне товариство "Центр сприяння розвитку Закарпаття" є страхувальником і був зареєстрований у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі, (а.с.5.)

Згідно ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" роботодавець (страхувальник) зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і згідно ст. 52 цього ж Закону несе відповідальність за несвоєчасну сплату страхових внесків.

У зв'язку з набранням чинності Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464-УІ (далі - Закон № 2464-УІ) правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України прийнято постанову правління Фонду від 30.11.2010 року № 31 "Про порядок стягнення та обліку заборгованості зі сплати страхових внесків до соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2010 року № 1286/18581.

Згідно норм Постанови з 1 січня 2011 року втрачає чинність постанова правління Фону соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12 липня 2007 року № 36 "Про затвердження інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України". Згідно з абзацом 6 пункту 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2464-УІ на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків та сум штрафних санкцій за Фондом зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими він був наділений до набрання чинності Законом № 2464-VI.

Згідно пункту 4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 12.07.2007 року № 36 та погодженої з Міністерством юстиції України - страхові внески сплачуються юридичними особами - щомісячно, в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натурою - платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду .

Однак Відповідач порушуючи вимоги Закону № 1105- XIV починаючи з 2004 року несвоєчасно сплачував до відділення Фонду внески, в зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість на суму 1168,97 грн., що підтверджується розрахунковою відомістю за IV квартал 2004 року. В подальшому Відповідач до відділення виконавчої дирекції Фонду не звітувався, до проведення перевірки спеціаліста Фонду не допустив та фінансової документації на підтвердження наявної заборгованості по заробітній платі не надав, (а.с. 8-9).

Згідно пункту 5.1 зазначеної Інструкції - не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством. Зазначені обставини привели до того, що станом на 01.10.2014 року Відповідач має заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду на суму 1168,97 грн. З наданого суду 15 січня 2015 року аналізу заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду станом на 01.01.2015 року за відповідачем рахується заборгованість в розмірі 1168, 97 грн.

В добровільному порядку заборгованість підприємством не була погашена.

Отже, Відповідач, не сплачуючи обов'язкові страхові внески, грубо порушив інтереси держави в сфері забезпечення соціального захисту, охорони життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності, сприяє утворенню у Фонді дефіциту фінансових ресурсів.

У відповідності до ст. 69 КАСУ доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно положень ст. 70 КАСУ належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Повно та всебічно з'ясувавши обставини в адміністративній справі, підтверджені належними та допустимими доказами в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Так як позивачем у даній справі є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, то в силу ч.4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 160,163,165 Кодексу адміністративного судочинства України , суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі до Закритого акціонерного товариства "Центр сприяння розвитку Закарпаття" про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

Стягнути із Закритого акціонерного товариства "Центр сприяння розвитку Закарпаття" (п.і. 90100, вул. Гагаріна, буд. 2"А", м. Іршава, Іршавський район, Закарпатської обл., ідентифікаційний код: 22100943) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України в Іршавському районі заборгованість по страховим внескам у сумі - 1168,97 грн. (одна тисяча сто шістдесят вісім грн. 97 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

СуддяТ.В. Скраль

Дата ухвалення рішення15.01.2015
Оприлюднено26.01.2015
Номер документу42404894
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/3557/14

Ухвала від 14.12.2017

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Ващилін Р. О.

Постанова від 15.01.2015

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

Ухвала від 13.11.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

Ухвала від 14.11.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Скраль Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні