Справа № 815/6752/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2015 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхбуд" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхбуд", в якій позивач просить стягнути заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах з товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхбуд" (код ЄДРПОУ 01383871) у розмірі 10990,50 грн. на користь управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси на р/р 256083013706 в Одеському Облуправлінні ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 328845.
У своєму позові позивач зазначив, що на підприємстві відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхбуд" (код ЄДРПОУ 01383871) виконуються роботи з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, тому, відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»такі підприємства, установи та організації, з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на роботах за списком № 2. Відповідно до розділу 6 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» №21-1 від 19.12.2003 року. Управлінням Пенсійного фонду України в Малиновському районі м.Одеси на адресу відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхбуд" (65033, м.Одеса, 5-й Аеропортовський провулок, 5) направлялись розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. «б-з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», та повідомлення про місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених за списком №2, проте відповідач у період з 01.07.2014 року по 01.10.2014 року не вносив необхідну плату, в результаті чого виник борг в сумі 10 990, 50 грн., який по теперішній час не сплачений, у звязку з чим позивач звернувся до суду з позовом про стягнення вищевказаної заборгованості.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, попередньо звернувшись до суду з клопотанням про розгляд справи за відсутності представника управління (а.с. 57-58).
На адресу відповідача- товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхбуд" (далі- ТОВ "Шляхбуд" ) зазначену у позові та за якою він зареєстрований в ЄДРПОУ: 65033, м.Одеса, 5-й Аеропортовський провулок, 5, судом неодноразово надсилались повістки про виклик до суду та інша судова кореспонденція, яка повернена на адресу відправника у зв'язку з відсутністю адресата за вказаною адресою.(а.с. 45-55). Представник відповідача у судові засідання 16.12.2014 року, 13.01.2015 року та 28.01.2015 року не з'являвся. Суд із врахуванням зазначених обставин, керуючись приписами ч.11 ст.35 КАС України вважає, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, заперечення на позов не надав.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З урахуванням вищенаведеного суд дійшов до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини якими обґрунтовуються вимоги позивача, докази, якими вони підтверджуються, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Шляхбуд" є правонаступником Відкритого акціонерного товариства "Шляхбуд", дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи, яка утворена в результаті перетворення: 01.11.2010 року, № 1 556 145 0000 040415, код ЄДРПОУ 01383871, адреса: 65033, м. Одеса, провулок 5-й Аеропортівський, 5 (а.с. 12-13).
ТОВ "Шляхбуд" (код ЄДРПОУ 01383871) перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Малиновському районі м.Одеси, що підтверджується відповідною довідкою (а.с. 7).
На підприємстві відповідача виконуються роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Встановлено, що пенсіонер ОСОБА_1 працював в ТОВ "Шляхбуд" на посаді, яка передбачена списком №2 і надає право для нарахування пільгової пенсії, що підтверджується довідкою, про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, необхідної для нарахування пільгової пенсії за списком №2 та підписана керівником підприємства (копія а.с. 16).
На підставі наданої пенсіонеру ОСОБА_1 вищезазначеної довідки та заяви про призначення/перерахунок пенсії, відповідно до розпорядження № 136724 від 05.10.2012 року, працівнику ТОВ "Шляхбуд" ОСОБА_1 було призначено пільгову пенсію за Списком № 2 (а.с. 16,17,18).
Суд встановив, що позивач надсилав на адресу відповідача розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсії призначеної пенсіонеру ОСОБА_1 за 2014 рік відповідно до пунктів «б-з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», разом з повідомленнями, які були направлені на адресу відповідача, проте повернуті на адресу УПФУ з відміткою відповідальної особи поштового зв'язку за вказаною адресою не проживає (а.с. 14,15).
Відповідно до розрахунку суми витрат на виплату та доставку пільгових пенсій станом на 01.10.2014 року відповідач - ТОВ "Шляхбуд" має заборгованість у сумі 10 990,50 грн., яка у строки передбачені чинним законодавством відповідачем не сплачена, що послугувало причиною звернення позивача до суду з даним позовом.(а.с. 8)
Проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, враховуючи обставини справи, та досліджені докази, які є в матеріалах справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.
Згідно з абз. б. статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, в тому числі працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 36 затверджені Списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Доказами по справі підтверджено, що пенсіонер ОСОБА_1 працював у ТОВ "Шляхбуд" повний робочий день на роботах, які включені до Списку №2, розділ ХХІХ п.б, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 36.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону (яким є відповідач), крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є фактичні витрати і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення», тобто для чоловіків - після досягнення 60 років.
Відповідно до абзацу 1 п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003р. пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зазначеним особам, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991р. №1788-ХІ.
Особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
З вищевикладеного вбачається, що відповідач зобов'язаний покривати Пенсійному фонду витрати на виплату та доставку пенсій, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пункту «б» ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до п.6.1 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України", затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. №21-1 (із змінами та доповненнями) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції - 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого пункту 2 Прикінцевих положень зазначеного Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Згідно з п.6.4 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України", розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Відповідно до п.6.8. вказаної Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних
витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових
пенсій, призначених відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний
місяць.
Відповідно до п.6.10. Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України", у разі призначення на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення для зазначених підприємств у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
Відповідно до п.6.9 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до пенсійного фонду України" не сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». В матеріалах справи відсутні докази щодо оскарження вищезазначених повідомлень та розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, отже, відповідно до п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вказана сума є узгодженою, а відповідно до п.5.4.1. п.5.4. ст.5 цього Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені терміни, вважається сумою податкового боргу платника податків та може бути стягнута в судовому порядку.
У відповідності до Положення «Про Пенсійний фонд України», затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 р. № 121/2001, ПФУ є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, проводить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.
Даних щодо оплати зазначеної заборгованості на дату розгляду справи до суду не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене та посилаючись на зазначені вище норми законодавства, суд вважає, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхбуд" про стягнення заборгованості є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 2, 4, 6, 9, 69-71, 86, 94, 158-163, 167, 186, 254, 256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхбуд" про стягнення заборгованості- задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхбуд" (код ЄДРПОУ 01383871, адреса: 65033, м. Одеса, провулок 5-й Аеропортівський, 5) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у розмірі 10990 (десять тисяч дев'ятсот дев'яносто) гривень 50 копійок на користь управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси на р/р 256083013706 в Одеському Облуправлінні ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 328845.
Судові витрати розподілити відповідно до приписів ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М.Корой
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхбуд" про стягнення заборгованості- задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхбуд" (код ЄДРПОУ 01383871, адреса: 65033, м. Одеса, провулок 5-й Аеропортівський, 5) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у розмірі 10990 (десять тисяч дев'ятсот дев'яносто) гривень 50 копійок на користь управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси на р/р 256083013706 в Одеському Облуправлінні ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 328845.
Судові витрати розподілити відповідно до приписів ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М.Корой
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2015 |
Оприлюднено | 31.01.2015 |
Номер документу | 42461123 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Корой С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні