Справа № 147/1487/14-к
Провадження № 1-кп/147/10/15
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.01.2015 року смт. Тростянець.
Тростянецький районний суд Вінницької області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участі сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 , захисник ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт.Тростянець Вінницької області кримінальне провадження №12014020300000252 від 05.11.2014 року відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, середня освіта, не працюючого, одруженого, раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України;
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Володимирівка Червоноградського району Харківської області, жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, середня освіта, не працюючого, не одруженого, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.246 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
05.11.2014 року близько 11 год. ОСОБА_4 за попередньою змовою з пасинком ОСОБА_5 , об`єднані спільним умислом на вчинення незаконної порубки дерев, попередньо узгодивши свої дії, приїхали власним мотоблоком з причепом до полезахисної смуги квартал №57 виділ №7 на території Ободівської сільської ради Тростянецького району Вінницької області за межами с. Бережанка Тростянецького району, що знаходиться у користуванні Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» дочірнє підприємство «Тростянецький «Райагроліс». Відповідно до пункту 1 ст. 7 постанови Кабінету Міністрів України №733 від 16.05.2007 року «Про затвердження Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок» полезахисні лісові смуги відносяться до захисних лісів. Усвідомлюючи, що своїми діями спричинять шкоду довкіллю, з метою заготівлі для особистих потреб деревини, незаконно, всупереч ст.66 Конституції України, яка зобов`язує кожного не заподіювати шкоду природі, порушуючи Порядок спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 року № 761, без відповідного дозволу, не маючи лісорубного квитка (ордера) на здійснення порубки дерев, на ділянці полезахисної смуги квартал №57 виділ №7 на території Ободівської сільської ради зрізали за допомогою бензопили марки «STIHL MS180» десять живоростущих дерев породи ясен, що призвело до припинення їх росту.
При цьому ОСОБА_4 за допомогою бензопили шляхом зрізання відокремлював стовбури дерев від кореня, відрізав гілля, які залишав на місці події, порізав зрубані дерева на дрова.
ОСОБА_5 завантажував на причеп мотоблока порізані дерева, а пні від зрубаних дерев засипав листям та землею, щоб приховати факт самовільної порубки дерев.
В подальшому ОСОБА_4 та ОСОБА_5 перевозили на причепі мотоблока самовільно зрубані дерева до свого домогосподарства у с. Бережанка Тростянецького району та були виявлені неподалік від місця події працівниками Тростянецького РВ УМВС.
Таким чином, ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , діючи узгоджено та за спільним умислом, вчинили незаконну порубку дерев на ділянці захисних лісових насаджень, чим заподіяли істотну шкоду у вигляді знищення у полезахисній лісовій смузі 10 дерев породи ясен, що відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року №665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди заподіяної лісу» заподіяли навколишньому природному середовищу шкоду на загальну суму 6442 грн. 46 коп., відповідно розрахунку розміру завданих збитків виконаний Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 винуватість визнав повністю, щиро розкаявся, пояснив, що вдома треба було дров і вирішили з пасинком ОСОБА_5 поїхати в лісопосадку зрізати дерева. На мотоблоці приїхали в лісопосадку між селами Бережанка і Цибулівка. Він зрізав дерева і обрізав гілля. Повантажили в причеп і повезли. Їх зупинили працівники міліції і вилучили порізані дерева.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 винуватість визнав повністю, щиро розкаявся, пояснив, що разом з ОСОБА_4 зрізали дерева, керував мотоблоком ОСОБА_4 , а він носив і вантажив порізані дерева.
За клопотанням прокурора та потерпілого і обвинувачених судове засідання було проведено відповідно до вимог ч. 3 ст. 349 КПК України і визнано недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються. При цьому судом з`ясовано, що учасники судового провадження правильно розуміють зміст цих обставин та немає сумнівів у добровільності їх позиції, а також роз`яснено їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржувати ці обставини в апеляційному порядку.
Винуватість ОСОБА_4 доведена матеріалами справи і суд кваліфікує його дії по ст. 246 КК України, як незаконна порубка дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду.
Винуватість ОСОБА_5 доведена матеріалами справи і суд кваліфікує його дії по ст. 246 КК України, як незаконна порубка дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду.
Обставиною, що пом`якшує покарання обвинуваченого ОСОБА_4 , є щире каяття.
Обставиною, яка обтяжує покарання обвинуваченого ОСОБА_4 є вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою.
Призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_4 , суд враховує наведені обставини, ступінь тяжкості вчиненого, його особу, що за місцем проживання характеризується позитивно, вперше притягується до кримінальної відповідальності, тому суд вважає, що його виправлення та запобігання вчинення нових злочинів можливе без від відбування покарання у виді обмеження волі з конфіскацією незаконно добутого.
Обставиною, що пом`якшує покарання обвинуваченого ОСОБА_5 , є щире каяття.
Обставиною, яка обтяжує покарання обвинуваченого ОСОБА_5 є вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою.
Призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_5 , суд враховує наведені обставини, ступінь тяжкості вчиненого, його особу, що за місцем проживання характеризується позитивно, вперше притягується до кримінальної відповідальності, тому суд вважає, що його виправлення та запобігання вчинення нових злочинів можливе без від відбування покарання у виді обмеження волі з конфіскацією незаконно добутого.
Незаконно зрубані дерева у вигляді дров об`ємом 0,8 м. куб., які зберігаються у ДП «Тростянецький «Райагроліс», відповідно до ст. 100 КПК України підлягають конфіскації як незаконно добуті.
Суд не вбачає підстав для обрання обвинуваченим запобіжного заходу.
Процесуальні витрати у кримінальному провадженні відсутні.
Керуючись ст. ст. 368-371, 373, 374 КПК України,-
з а с у д и в:
ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України, і призначити покарання у виді обмеження волі на строк один рік з конфіскацією незаконно добутого.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання у виді обмеження волі з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку один рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки.
На підставі п. 2, п. 3 ч. 1 ст. 76 КК України зобов`язати ОСОБА_4 : не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінальновиконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи.
ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України, і призначити покарання у виді обмеження волі на строк один рік з конфіскацією незаконно добутого.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання у виді обмеження волі з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку один рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки.
На підставі п. 2, п. 3 ч. 1 ст. 76 КК України зобов`язати ОСОБА_5 : не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінальновиконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
На вирок протягом тридцяти днів з дня його проголошення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Вінницької області через Тростянецький районний суд.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Суддя:
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2015 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 42486147 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Савченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні