ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
30 січня 2015 рокум. ПолтаваСправа №816/128/15-а
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кукоби О.О.,
за участю секретаря судового засідання - Кльопової І.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Насіння-Сервіс" про стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В:
Полтавське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (надалі також позивач) звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Насіння-Сервіс" (надалі - відповідач, ТОВ "Агрофірма Насіння-Сервіс") про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 5709,15 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач знаходився на обліку у Полтавському обласному відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та не сплатив самостійно розраховану суму страхових внесків за І квартал 2007 року в розмірі 5709,15 грн.
Позивач надав до суду клопотання про розгляд справи без участі його представника.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце його проведення повідомлений належним чином; причин неявки суду не повідомив, заяв чи клопотань до суду не надав.
Враховуючи достатність наданих сторонами доказів, суд, керуючись положеннями частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе розглядати справу без участі відповідача.
Зважаючи на неявку в судове засідання жодної з осіб, які беруть участь у справі, відповідно до приписів частини першої статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та відповідні до них правовідносини.
Судом встановлено, що ТОВ "Агрофірма Насіння-Сервіс" до 01.01.2011 було платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та перебувало на обліку у Полтавському обласному відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, реєстраційний номер 530060000093. Страховий тариф для відповідача встановлено у розмірі 0,5 %, та 1 % від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.
Залученою до матеріалів справи копією звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, за перший квартал 2007 року підтверджено, що відповідачем самостійно обчислено зобов'язання зі сплати страхових внесків на кінець звітного періоду в розмірі 5709,15 грн.
Оскільки відповідач страхові внески у визначені законом строки не сплатив, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку обґрунтованості позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасової втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 року №2240-ІІІ в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин, платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники та застраховані особи. Страхувальники - юридичні та фізичні особи набувають статусу платників страхових внесків до Фонду з дня їх реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду.
Згідно з частиною першою статті 23 вказаного Закону страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону.
Пунктом 1 Порядку подання та обліку звітів по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 04.03.2004 року №21, визначено, що страхувальники зобов'язані вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів, а також дані про чисельність найманих працівників та розмір їх заробітної плати. Всі страхувальники повинні щоквартально, наростаючим підсумком з початку року, надавати робочим органам Фонду "Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані із загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності".
Всупереч вимогам вказаних норм, відповідачем страхові внески своєчасно не сплачені, внаслідок чого утворилась заборгованість в розмірі 5709,15 грн.
Позивачем складено та надіслано відповідачу лист-повідомлення від 04.12.2014 вих. №854 про наявну заборгованість /а.с. 12/. Однак, поштове відправлення повернулось за закінченням терміну зберігання /а.с. 12 - зворот/.
Як визначено абзацом 4 пункту 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
За приписами частини другої статті 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасової втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Згідно з частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач відзиву на позовну заяву, жодних заперечень чи доказів сплати суми боргу до суду не надав.
Разом з тим, наявність у ТОВ "Агрофірма Насіння-Сервіс" боргу зі сплати страхових внесків підтверджено матеріалами справи в їх сукупності.
За таких обставин, суд дійшов висновку про правомірність та обґрунтованість позовних вимог Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Отже, позов належить задовольнити у повному обсязі.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 7-11, 41, 69-71, 86, 122, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Насіння-Сервіс" про стягнення коштів задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Насіння-Сервіс" (код ЄДРПОУ 13964254; вул. Гоголя, 176, м. Миргород, Полтавська область, 37600) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (р/р 37171160005101 в ГУДКСУ в Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 21052432) кошти в розмірі 5709 (п'ять тисяч сімсот дев'ять) гривень 15 (п'ятнадцять) копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови складено 04 лютого 2015 року.
Суддя О.О. Кукоба
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2015 |
Оприлюднено | 09.02.2015 |
Номер документу | 42560752 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
О.О. Кукоба
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні