Рішення
від 12.02.2015 по справі 917/2657/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.02.2015 р. Справа №917/2657/14

за позовом Публічного акціонерного товариство "Полтаваобленерго" в особі Кременчуцької філії, вул. 60 років Жовтня, 8, м.Кременчук, Полтавська область,39600

до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку №28, пров. Героїв Бресту 69 кв.5, м.Кременчук, Полтавська область,39601

про визнання договору укладеним.

Суддя Кльопов І.Г.

Представники:

від позивача: Лещенко Г.М.

від відповідача: Стасюк Л.О..

У судовому засіданні 12.02.2015р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення відповідно до ст.85 ГПК України.

Суть спору: Розглядається позовна заява про визнання Договору про постачання електричної енергії №3685 укладеним між ПАТ "Полтаваобленерго" та об"єднанням співвласників багатоквартирного будинку №28 м.Кременчук, провулок Героїв Бреста,69 в редакції ПАТ "Полтаваобленерго"

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, об"єднання співвласників багатоквартирного будинку №28 від укладення договору ухиляється, на відповідну пропозицію, направлену йому листом №05-13-02/1914 від 22.072014 повідомлено, що договір укладати не потрібно, правом на складення протоколу розбіжностей до договору відповідно до діючого законодавства не скористалось.

Відтак, позивач просить суд визнати укладеним договір про постачання електричної енергії №3685 в наданій редакції.

Відповідач надав відзиви на позовну заяву від 23.01.2015р. вхід. №767, в якому проти позову заперечує, зокрема, посилається на те, що ОСББ 28, як юридична особа, не є споживачем електроенергії та не потребує таких послуг, а тому вважає, що договори на постачання електричної енергії позивач повинен укладати безпосередньо з власниками квартир. Крім того, відповідач зазначає, що рішенням господарського суду Полтавської області вже було відмовлено позивачу у позові по тому ж самому предмету з тих же підстав та те, що позивач не вжив заходів по врегулюванню розбіжностей.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:

У відповідності до Довідки ЄДРПОУ № 19/3290 від 30.12.1999 р., п., п. 1.1., 1.5. Статуту та ст. 1. ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку № 28 (ОСББ «№ 28») є юридичною особою, що створена власниками для управління, утримання і використання майна житлових будинків, яке перебуває у загальному користуванні.

Абзацами 1. та 2. п. 4.1. Статуту визначено, що у спільній власності членів об'єднання перебуває: «Тамбури, вестибюлі, вітальні, сходові клітинки, міжквартирні коридори, холи, горища, приміщення технічних поверхів, приміщення підвалів, де розташоване технічне обладнання будинку і т. і.» - «Технічне обладнання будинку - ліфти, сміттєпроводи, система водопостачання та водовідведення, тепло-, газо- та електропостачання ...тощо».

Пунктом 9.14.4. Статуту встановлено, що до компетенції правління об'єднання віднесено укладання договорів з підприємствами, які надають житлово-комунальні послуги.

Так, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Зважаючи на це позивач на адресу відповідача листом №05-13-02/1914 від 22.07.2014р. два екземпляри проекту Договору про постачання електричної енергії № 3685 підписаних уповноваженою особою ПАТ «Полтаваобленерго» та скріплених печаткою, з пропозицією підписати та повернути один примірник позивачу у встановлений законодавством строк, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення від 24.07.2014р.

Позивач отримав відповідь голови правління ОСББ №28 за № 17/7 від 28.07.2014р. про відмову укласти направлений проект договору та «Лист - розбіжностей» до Договору № 3685, в якому розбіжностей по істотних умовах договору не зазначено, а вказано, що укладати договір не потрібно.

При цьому, головою ОСББ « 28» підписано та скріплено печаткою Додаток № 6 «Однолінійна схема» та Додаток № 7 «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін».

Ползивач зазначає, що Договір про постачання електричної енергії, яка витрачається на загальнобудинкові потреби ОСББ « 28» - технічні цілі (роботу ліфтів, насосів і замково - переговорних пристроїв) та освітлення дворів, сходових клітин і номерних знаків і обраховується окремим, загальнобудинковим приладом обліку, який встановлено в електрощитовій будинку, що є грубим порушенням вищезазначених норм.

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання договору укладеним, оскільки відповідно до законодавства встановлена обов'язковість укладення таких договорів.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Відповідно до статті 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

Статтею 275 ГК України встановлено, що за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. При цьому відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.

Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів (ч. 7 ст. 179 ГК України).

Відповідно до ч. 3 ст. 184 ГК України, укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.

Положеннями ст.179, ч.3 ст. 184, ГК України, ч.І ст. 26 Закону України "Про електроенергетику", п. 5. 1 Правил користування електричною енергією., затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 p. № 28, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02.08.1996 р. № 417/1442 передбачено обов'язкове укладення договору про постачання електричної енергії.

За змістом частини 2 статті 275 ГК України відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.

Відповідно до ч. 1 ст. 26 Законом України "Про електроенергетику" споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.

Згідно п. 5.1 Правил користування електричною енергією договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.

Отже, договір про постачання електричної енергії є окремим видом договору енергопостачання споживачу, укладення якого є обов'язковим в силу закону. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору про постачання електричної енергії встановлюються законами України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України" та "Про електроенергетику". Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається. Пунктом 1.6. «Правил користування електричною енергією» унормовано, що Договір про постачання електричної енергії укладається із всіма споживачами та субспоживачами (крім населення) на основі типового договору.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) від 23.04.2012р. №497 із змінами від 23.05.2014р. встановлено тарифи на електроенергію для населення диференційовані за обсягом споживання: до 150 кВт год. - 25,7 коп.; 150 - 800 кВт год. - 34,95 коп.; понад 800 кВт год. - 111,7 коп. (за 1 кВт год. без ПДВ).

Також у Постанові зазначено, що Електрична енергія, яка витрачається в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів і замково-переговорних пристроїв) та освітлення дворів, сходових клітин і номерних знаків відпускається за єдиним тарифом - 34,95 коп. за 1 кВт год.

Застосування даної норми неможливе за відсутності договору з відповідачем - ОСББ №28, як юридичною особою, оскільки наявність особового рахунку та зареєстрованого на ньому приладу обліку електричної енергії в базі даних споживачів - населення зобов'язує ПАТ «Полтаваобленерго» застосовувати тарифи на електроенергію встановлені для населення, що диференційовані за обсягом споживання.

Стосовно заперечень відповідача щодо того, що рішенням господарського суду Полтавської області від 19.11.2014р. справа №917/1826/14 вже було відмовлено позивачу у позові по тому ж самому предмету і з тих же підстав, суд зазначає таке.

ПАТ "Полтаваобленерго" в особі Кременчуцької філії було подано позов до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку №28 про спонукання до укладення договору №3685. Суд, рішенням від 19.11.2014р. відмовив відповідачу у зв"язку з невірно обраним позивачем способом захисту порушеного права.

Даний позов ПАТ "Полтаваобленерго" в особі Кременчуцької філії подано до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку №28 з вимогою про визнання договору укладеним.

Отже, при зверненні до суду з позовами, позивачем визначено різний предмет позову.

Посилання відповідача щодо того, що позивач, отримавши 29.07.2014р. від відповідача протокол розбіжностей не вжив заходів для врегулювання розбіжностей, спростовується наступним.

Статтею 181 ГК України визначений загальний порядок укладення договорів, відповідно до якого господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Відповідачем не надано доказів надсилання позивачу протоколу розбіжностей до Договору №3685. У направленому позивачу листі від 28.07.2014р., який отримано позивачем 29.07.2014р. під назвою Лист розбіжностей до договору №3685 розбіжностей по істотних умовах договору не зазначено.

Відповідно до статті 32 ГПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у встановленому законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Стаття 33 ГПК України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно зі статтею 34 ГПК України Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Суд приходить до висновку, що позивач довів обгрунтованість заявлених ним позовних вимог, а заперечення відповідача не відповідають чинному законодавству і не грунтуються на належних і допустимих доказах. Відтак, суд приходить до переконання, що позов підлягає до задоволення повністю.

Відповідно до п. 9.9. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 № 6 «Про судове рішення»: у рішенні про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект цього договору, наприклад: "Вважати договір (найменування договору) укладеним на умовах поданого (найменування позивача) проекту цього договору", а в разі необхідності - з викладенням у рішенні умов (пунктів) договору повністю або в певній частині.

Витрати по сплаті судового збору суд покладає на відповідача відповідно до ст.49 ГПК Укарїни.

На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст. 43, 49, 82-85 ГПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

1. Позов задовольнити.

2. Вважати Договір про постачання електричної енергії № 3685 між ПАТ «Полтаваобленерго» в особі Кременчуцької філії та Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку № 28 з усіма додатками укладеним в редакції ПАТ «Полтаваобленерго» з дня набрання даним рішенням законної сили.

ДОГОВІР

про постачання електричної енергії № 3685

м. Кременчук . ,' (дата)

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО», що діє за умовами та правилами їданих НКРЕ України ліцензій на постачання електричної енергії за регульованим тарифом та на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, його структурний підрозділ Кременчуцька філія, далі - Постачальник, в особі заступника начальника Петруся Ігоря Анатолійовича, що діє на підставі довіреності №01-11/3285 від 19.03.2014р. з одного боку, та Об"жнання співвласників багатоквартирного будинку №28, далі - Споживач, в очобі голови правління Сукача Миколи Вікторовича, що діє на підставі Статуту з іншого боку (далі-Стророни), уклали цей договор про постачання електричної ненергії (далі -Договір)

1 . Предмет Договору

Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача з дозволеною потужністю 9,0кВт, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.

Точка продажу електричної енергії визначена згідно з додатком «Акт розмежування балансової ніалежності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін».

Сумарна приєднана потужність у точках підключення становить 9,0 кВт.

2. Зобов'язання Сторін

2.1. Під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором, Сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та Правилами юристування електричною енергією (далі - ПКЕЕ).

2.2. Постачальник зобов'язується:

2.2.1. Виконувати умови цього Договору.

2.2.2. Постачати Споживачу електроенергію як різновид товару:

-в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 7 цього Договору додаток "Обсяги постачання (договірні величини) електричної енергії Споживачу та субспоживачу")

- згідно з категорією струмоприймачів Споживача відповідно до «Правил улаштування электроустановок» (надалі ПУЕ) та гарантованого рівня надійності електропостачання схем электропостачання, визначених додатком "Акт розмежування балансової належності електромереж та зксплуатаційної відповідальності сторін";

- із дотриманням граничних показників якості електричної енергії, визначених державними стандартами.

2.2.3. Повідомляти Споживача про всі зміни тарифів на електричну енергію письмово або через засоби масової інформації за п'ять днів до введення їх у дію.

2.3. Споживач зобов'язується:

2.3.1. Виконувати умови цього Договору.

2.3.2. Дотримуватися режиму споживання електричної енергії згідно з умовами :розділу 5 цього Договору та режиму роботи електроустановки:

Режим роботи обумовлений в Додатку № 3 до цього Договору.

2.3.3. Оплачувати Постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатків "Порядок розрахунків" та "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії та перелік об'єктів і засобів комер ційного обліку".

2.3.4. Здійснювати оплату за перетікання реактивної електричної енергії між електромережею Постачальника та електроустановками Споживача згідно з додатками «Порядок розрахунків» та «Порядок розрахунків за перетікання реактивної електроенергії».

2.3.5. Забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників Постачальника за пред'явленням службового посвідчення до засобів (систем) обліку електроенергії, вимірювання потужності та контролю показників якості електроенергії.

2.3.6. Уживати комплекс заходів, спрямованих на запобігання виникненню загрози життю або трав матизму, пошкодженню обладнання та продукції, негативним екологічним наслідкам, тощо, у разі отри мання повідомлення про припинення (обмеження) електропостачання згідно з умовами розділу 6 цього Договору.

2.4. Сторони зобов'язуються укласти додатково договори, Передбачені чинним законодавством та Правилами користування електричною енергією, у разі обґрунтованої присутності у процесі забезпечен ня Споживача електричною енергією третьої сторони (основного Споживача, електропередавальної орга нізації).

2.5. У разі звільнення Споживачем займаного приміщення, реорганізації, ліквідації (у тому числі шляхом банкрутства), відчуження в будь-якій спосіб займаного приміщення або закінчення терміну права користування на електроустановки Споживач зобов'язаний повідомити Постачальника за 20 діб до дня настання таких змін і в цей самий термін здійснити сплату усіх видів платежів, передбачених цим Договором, до дня настання таких змін включно, а Постачальник зобов'язаний припинити постачання електричної енергії з дня звільнення Споживачем приміщення або закінчення терміну права користування не електро установки.

3. Права Сторін

3.1. Постачальник має право:

3.1.1. Отримувати від Споживача плату за поставлену електричну енергію за роздрібними тари фами, розрахованими згідно з Умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності з постачан ня електричної енергії за регульованим тарифом, та інші платежі, обумовлені цим Договором.

3.1.2. Обмежувати або припиняти постачання електричної енергії Споживачу згідно з умовами розділу 6 цього Договору відповідно до порядку, передбаченого ПКЕЕ.

3.1.3. Визначати у порядку, передбаченому розділом 5 цього Договору, величини споживання елек тричної енергії та потужності.

3.1.4. Вимагати відшкодування збитків, завданих Постачальнику внаслідок порушення Споживачем умов цього Договору.

3.1.5. Доступу до належних Споживачу засобів (систем) обліку електричної енергії, вимірювання потужності, контролю показників якості електричної енергії для контролю дотримання встановлених режи мів споживання енергії.

3.2. Споживач має право:

3.2.1. На зміну (коригування) договірних величин споживання електричної енергії у порядку, визна ченому умовами розділу 5 цього Договору.

3.2.2. Вимагати відшкодування збитків, завданих Споживачу внаслідок порушення Постачальником умов цього Договору.

3.2.3. Вимагати поновлення постачання електричної енергії в установленому порядку після усунен ня порушень, якщо припинення електропостачання відбулося без розірвання цього Договору.

3.2.4. Одержувати від Постачальника плату за використання мереж Споживача.

4. Відповідальність Сторін

4.1. Відповідальність Постачальника.

4.1. Відповідальність Постачальника.

4.1.1. Постачальник несе відповідальність за постачання електричної енергії Споживачу:

- в обсягах та із забезпеченням договірної величини потужності, визначеними згідно з вимогами роз ділу 5 цього Договору;

- із дотриманням вимог щодо фактичної категорії струмоприймачів Споживача та гарантовйним рів нем надійності електропостачання;

- із дотриманням граничних показників якості електричної енергії на межі балансової належності електромереж в точці продажу.

4.1.2. У разі перерви в постачанні електричної енергії Споживачу з вини Постачальника понад встановлені для струмоприймачів відповідної категорії строки, Постачальник несе відповідальність перед Споживач у розмірі двократної вартості недовідпущеної електричної енергії.

4.1.3. У разі відпуску електричної енергії, параметри якості якої перебувають поза межами показників, визначених державними стандартами, Постачальник несе відповідальність перед Споживачем у роз мірі двадцяти п'яти відсотків вартості такої електроенергії

4.1.4.Постачальник не несе відповідальності за майнову шкоду, заподіяну Споживачу або третім особам внаслідок припинення або обмеження електропостачання, здійсненого у встановленому ПКЕЕ порядку.

Постачальник не несе відповідальності перед Споживачем за порушення вимог пункту 4.1.1 цього Договору, якщо доведе, що порушення виникли з вини Споживача, або внаслідок дії обставин неперебор ної сили (форс-мажорних обставин).

4.2. Відповідальність Споживача

4.2.1. За внесення платежів, передбачених пунктами 2.3.3, 2.3.4 цього Договору, з порушенням термінів, визначених відповідним додатком, Споживач сплачує Постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати, але не більше розміру штрафних санкцій згідно з Господарським кодексом України, компенсаційні нарахування з урахуванням встановленого індексу інфляції та трьох відсотків річних з простроченої суми. Сума пені, ком пенсаційні нарахування встановленого індексу інфляції та три відсотки річних зазначаються у розрахунко вому документі окремими рядками.

4.2.2.3а перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, визначених згідно із вимогами розділу 5 цього Договору, Споживач сплачує Постачальнику двократну вартість різниці фактично спожитої та договірної величин. При цьому плата за перевищення договірної величи ни потужності стягується із споживачів з приєднаною потужністю 150 кВт і більше та середньомісячним спо живанням 50 000 кВт.год і більше.

4.2.3. Споживач сплачує Постачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану вихо дячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затвердженою постановою НКРЕ, за тарифами, що діяли протягом доживання електричної енергії з порушенням (далі - Методика), у разі таких дій Споживача:

- самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії;

- пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття або пошкодження пломб з засобів обліку;

- споживання електроенергії поза засобами обліку;

- інших умов, визначених Методикою, ПКЕЕ.

4.2.4. Споживач не несе відповідальності перед Постачальником відповідно до вимог пунктів 4.2.1- 4.2.3 цього Договору, якщо доведе, що порушенні виникли з вини Постачальника або внаслідок дії обста вин непереборної сили.

4.3. Форс-мажорні обставини

4.3.1. Сторони не несуть відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин). Форс-мажорні обставини - надзвичайна і непереборна за наявних умов сила, захист від дії якої не передба чено в проектній та іншій нормативній документації, дію якої неможливо упередити застосуванням високо-професійної практики персоналу, дія якої може бути викликана:

- винятковими погодними умовами і стихійним лихом (ураган, буря, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, землетрус, пожежа, просідання і зсув ґрунту);

- непередбаченими ситуаціями, викликаними діями сторони, що не є Постачальником і Споживачем електроенергії (страйк, локаут, дія суспільного ворога, оголошена та неоголошена війна, загроза війни, теро ристичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація, про травні дії третіх осіб, пожежа, вибух);

- умовами, регламентованими державними органами керування, а також пов'язаними з ліквідацією наслідків, викликаних винятковими погодними умовами і непередбаченими ситуаціями;

- діями персоналу НЕК «Укренерго», направленими на попередження та ліквідацію аварійної ситуації відповідно до оперативно-технологічних інструкцій;

- діями Споживача, що перешкоджають виконанню договірних зобов'язань у цілому або частково.

Термін виконання зобов'язань за цим Договором у такому разі відкладається на строк дії обставин непереборної сили.

4.3.2. Сторона, для якої виконання зобов'язань стало неможливим унаслідок дії обставин непе реборної сили, має не пізніше ніж через п'ять календарних днів письмово повідомити ііншу сторону про початок, тривалість та вірогідну дату припинення дії обставин непереборної сили.

4.4. У разі виявлення однією із Сторін порушень умов Договору іншою стороною, за які законодавством передбачене застосування санкцій чи які тягнуть за собою збитки, недоотриману продукцію або вигоду тощо, на місці оформлюється двосторонній акт порушень. Акт складається у присутності представників обох Сторін Договору в двох примірниках. Сторона, дії або бездіяльність якої стала причиною складання акта, має право внести до акта свої зауваження.

Сторона, яка виявила порушення своїх прав, зобов'язана попередити іншу сторону про необхідність складання акта. Інша сторона не може без поважних причин відмовитись від складання та підписання акта.

У разі відмови відповідальної сторони від підписання акта в акті робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо його на місці складання підписали не менше трьох уповноваже них представників сторони договору, що складала акт.

5. Порядок визначення та узгодження договірних величин споживання електричної енергії та потужності

5.1. Договірні величини споживання електричної енергії та потужності на кожний розрахунковий період визначаються відповідно до діючого Порядку постачання електричної енергії споживачам (далі Порядок), затвердженого Постановою КМУ.

Для визначення договірних величин споживання електричної енергії та потужності на наступний рік Споживач не пізніше першого листопада поточного року надає Постачальнику відомості про розмір очіку ваного споживання електричної енергії (додаток №1 "Обсяги постачання (договірні величини) електричної енергії Споживачу та субспоживачу").

Споживачі, які розраховуються за електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу, та споживачі постачальників за нерегульованим тарифом, електроустановки яких обладнані засоба ми диференційного (погодинного) обліку електричної енергії, додатково подають відомості про заявку вели чини споживання електричної потужності у години контролю максимального навантаження енергосистеми на відповідні розрахункові періоди.

У випадках передбачених ПКЕЕ, Споживач надає обґрунтування очікуваного обсягу споживання.

У разі ненадання Споживачем зазначених відомостей у встановлений термін розмір очікуваного спо живання електричної енергії на наступний рік установлюється Постачальником за фактичними обсягами споживання у відповідних періодах поточного року, що минули, та у відповідних періодах минулого року, які відповідають майбутнім періодам поточного року оформлюється Додатком № 1 і направляється на погод ження Споживачу рекомендованим листом, або вручається уповноваженій особі Споживача під підпис.

Сторони домовились, що дані Додатку № 1 вважаються погодженими з дати його направлення Споживачеві Постачальником.

.5.2. Договірні величини споживання електричної енергії визначаються на рівнях заявлених Споживачем згідно з пунктом 5.1 цього Договору обсягів.

5.3. Договірні величини споживання електричної потужності на розрахунковий період визначають ся для Споживача на години максимуму навантажень енергосистеми окремо для кожного об'єкта з при єднаною потужністю 150 кВт і більше та середньомісячним споживанням 50 000 кВт.год і більше, виходя чи із установленого енергосистемою завдання щодо граничного споживання електричної потужності.

Для визначення договірних величин споживання електричної потужності Споживач не пізніше першо го листопада поточного року надає Постачальнику відповідні відомості (Додаток №1А "Розподіл обсягів постачання (договірних величин) електричної енергії за робочі та вихідні дні по площадкам вимірювання (об'єктам) для розрахунку договірних величин електричної потужності"). У разі ненадання Споживачем цих відомостей Сторони погоджують визначити зазначений розподіл без оформлення Додатку №1А, прирівню ючи кількість робочих днів Споживача до кількості календарних днів у розрахунковому періоді.

Для Споживачів, які розраховуються за електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу, та споживачів постачальників за нерегульованим тарифом, електроустановки яких обладнані засобами диференційного (погодинного) обліку електричної енергії, договірні величини споживання електричної потужності визначаються на рівнях, заявлених Споживачем згідно з Додатком №1Б "Обсяги постачання (договірні величини) електричної потужності Споживачу та субспоживачу".

У разі, якщо для відповідних площадок вимірювання (об'єктів) Споживач на підстаж двостороннього акта має погоджену технологічну броню електропостачання, договірна величина споювання електричної потужності в години максимуму навантаження має бути не нижче величини технологічної броні обумовле ної відповідним актом екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачанні.

5.4. Години контролю максимуму навантажень енергосистеми (межі тарифних зон) установлюються державним підприємством, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, і доводяться Постачальником до відома Споживача письмовим повідомленням.

5.5. Звернення Споживача щодо коригування протягом поточного розрахункового періоду договір них величин розглядаються Постачальником відповідно до передбаченої ПКЕЕ процедури та Додатку №2 "Порядок розрахунків".

5.6. Для визначення режимів роботи об'єднаної енергосистеми України та споживачів Постачальник електричної енергії двічі на рік у характерні режимні дні літнього та зимового періоду організовує проведен ня споживачами вимірів добових графіків споживання електричної енергії та потужності (далі добові графіки).

Споживач проводить виміри електричних навантажень в режимні дні відповідно до процедури, пере дбаченої ПКЕЕ та «Порядком організації проведення вимірів електричного навантаження в режимний день».

6. Порядок обмеження та припинення електропостачання

6.1. Електропостачання Споживача може бути обмежено або припинено Постачальником: 6.1.1. Без попередження у разі:

- виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Постачальника - на час, що не перевищує виз наченого ПУЕ для струмоприймачів Споживача відповідної категорії;

- самовільного підключення Споживачем струмоприймачів або збільшення величини приєднаної потужності понад величину, визначену умовами договору та/або проектними рішеннями, приєднання струмоприймачів поза розрахунковими засобами обліку, зниження показників якості електричної енергії з вини Споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів, невиконання припису уповноваженого представника відповідного органу виконавчої влади, який стосується вищенаведених порушень після оформлення у встановленому ПКЕЕ порядку акта про порушення;

- зниження показників якості електричної енергії з вини Споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів;

- приєднання Споживачем власних струмоприймачів або струмоприймачів третіх осіб до мереж Постачальника поза розрахунковими засобами обліку;

- самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії.

6.1.2.3 повідомленням Споживача не пізніше ніж за 10 хвилин у разі перевищення Споживачем граничної величини потужності в години максимуму навантаження протягом 30 хвилин і більше.

6.1.3. З повідомленням Споживача не пізніше ніж за три робочих дні у разі:

- відсутності персоналу для обслуговування електроустановок Споживача або договору на обслу говування электроустановок (на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади);

- недопущення до електроустановок Споживача, пристроїв релейного захисту, автоматики і зв'язку, які забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі, та/або розрахункових засобів обліку елек тричної енергії уповноважених посадових осіб органів виконавчої влади та/або електропередавальної орга нізації, на яких покладено згідно з законодавством України та/або Договором відповідні обов'язки;

- несплати рахунків, відповідно до умов договорів, наявність яких передбачена ПКЕЕ;

- несплати за недовраховану електричну енергію, визначену відповідно до законодавства;

- невиконання припису представника відповідного органу виконавчої влади;

- невиконання обґрунтованих вимог електропередавальної організації (постачальника електричної енергії) щодо приведення розрахункового обліку в технічний стан відповідно до вимог нормативних докумен тів;

- закінчення терміну дії розірвання або не укладення між суб'єктами господарювання договорів, наявність яких передбачена ПКЕЕ;

- порушення Споживачем під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу елек тричних мереж Правил охорони електричних мереж унаслідок незабезпечення збереження електричних мереж, створення неналежних умов експлуатації зазначених електричних мереж, створення умов, наслідком яких можуть стати нещасні випадки від впливу електричного струму. Відключенню підлягають електроуста новки та струмоприймачі Споживача, для електрозабезпечення яких використовуються електричні мережі, щодо яких Споживачем порушуються Правила охорони електричних мереж.

6.1.4. У разі незадовільного стану електроустановок Споживача що загрожує аварією, поже жею, створює загрозу життю, а також при невиконанні вимог щодо усунення недоліків в електроуста новках Споживача - за приписом представників державних органів, на які покладені відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством.

6.1.5. У разі введення в установленому порядку графіків обмежень та відключення унаслідок недо статності електричної енергії та (або) потужності в енергетичній системі - згідно з Додатком "Порядок уча сті споживача в графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень".

6.1.6. З повідомленням не менше ніж за 10 днів для проведення планових ремонтних робіт в в електроустановках Постачальника або для приєднання нових споживачів, у разі відсутності резервного живлення Споживача.

Сторони домовились дотримуватись умов даного Договору та порядку відключення Споживачів, встановленого чинним законодавством.

7. Облік електричної енергії та порядок розрахунків

7.1. Облік електроенергії, спожитої Споживачем та (або) субспоживачами, приєднаними до елек тричних мереж Споживача, здійснюється згідно з вимогами ПУЕта ПКЕЕ. У разі порушення Споживачем вимог нормативно-технічних документів щодо встановлення таексплуатації засобів обліку, їх покази не вико ристовуються при розрахунках за спожиту електроенергію, а обсяги спожитої електроенергії визна чаються Постачальником шляхом розрахунку згідно з вимогами додатка "Порядок розрахунків".

7.2. У разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі балансової належності електрич них мереж Електропередавальної організації та Споживача обсяг спожитої електроенергії визначаєть ся шляхом збільшення (зменшення) обсягів електричної енергії, визначених відповідно до показів розра хункових засобів обліку, на величину обсягу розрахункових втрат електроенергії у ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розра хункових засобів обліку. Розрахунки втрат виконуються на підставі галузевих нормативно-технічних доку ментів та оформлюються додатком "Розрахунок втрат електричної енергії в мережах Споживача".

7.3. Якщо середньомісячне споживання електроенергії Споживачем за будь-якою точкою облі ку протягом 2 послідовних місяців нижче визначеного пунктом 3.4 ПКЕЕ, Постачальник протягом 10 днів наступного розрахункового місяця звертається до власника відповідних засобів обліку щодо приведення стану обліку відповідно до вимог нормативно-технічних документів.

7.4. Заміна, ремонт, повірка та перепрограмування засобів обліку електричної енергії здійсню ються за рахунок власника цих засобів обліку.

7.5. На підставі показів засобів обліку електричної енергії та умов додатка "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії та перелік об'єктів і засобів комерційного обліку" оформлюються такі доку менти:

- акт про прийняття передавання товарної продукції (про використану електричну енергію);

- акт результатів замірів електричної потужності.

За наявності вводів на різних ступенях напруги та різних системах обліку покази надаються окре мо за кожною точкою обліку.

7.6. У разі виникнення у Споживача заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію, Сторони за взаємною згодою та у порядку, передбаченому законодавством України, укладають договір щодо реструктуризації заборгованості. При цьому оформлюється графік погашення заборгованості, який є невід'ємною частиною цього Договору.

У разі відсутності графіка погашення заборгованості та при відсутності у платіжному документі у рек візиті призначення платежу посилань на період, за який здійснюється оплата або перевищення суми плате жу, необхідної для цього періоду, ці кошти, перераховані Споживачем за електричну енергію, Постачальник електричної енергії має правозарахувати як погашення існуючої заборгованості Споживача з найдавнішим терміном її виникнення.

Укладення Сторонами та дотримання Споживачем узгодженого графіка погашення заборговано сті не звільняє Споживача від оплати поточного споживання електричної енергії.

У разі порушення Споживачем графіка погашення заборгованості Постачальник має право у порядку, визначеному пунктом 6.1.3 цього Договору, припинити постачання електричної енергії Споживачу до повного погашення заборгованості.

7.7. Розмір та порядок здійснення платежів за резервування обсягів електричної енергії, необхідної для забезпечення електричною енергією на термін дії аварійної та/або екологічної броні до повного відклю чення Споживача, визначається згідно з додатком № 2а до даного Договору.

8. Відносини із третьою стороною, об'єктивно присутньою у

процесі забезпечення Споживача електричною енергією '

8.1. Відносини із субспоживачами (для споживачів, які мають приєднаних до їхніх мереж субспоживачів).

8.1.1. Якщо до технологічних електричних мереж Споживача приєднані електроустановки інших споживачів (субспоживачів), відносини між Споживачем та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних.

8.1.3. Споживач передає Постачальнику дані про обсяги споживання електричної енергії субспо-живачами у порядку, визначеному відповідно до розділу 7, а також дані про спожиту субспоживачами елек тричну енергію.

8.1.4. Відключення (крім аварійних), виведення в ремонт та ввімкнення після ремонту електроуста новок Споживачів, які беруть участь у передачі електричної енергії субспоживачам, здійснюється Споживачами лише за погодженням з Постачальником.

8.1.5. Споживач має право приєднувати нових субспоживачів до власних технологічних електричних мереж у межах дозволеної потужності. У таких випадках дозволена потужність Споживача за цим Договором має бути зменшена на величину приєднаної потужності нових субспоживачів.

8.1.6. У разі заборгованості субспоживача за електричну енергію на вимогу Постачальника Споживач відключає електроустановки цього субспоживача у терміни, які доводяться Споживачеві Постачальником відповідним розпорядженням, або після складання відповідного акта надає можливість Постачальнику від ключити електроустановки цього субспоживача.

8.1.7. Споживач забезпечує доступ Постачальника до розрахункових засобів обліку електрич ної енергії субспоживачів, які встановлені на його території, у порядку та у терміни, встановлені дого вором про постачання електричної енергії, укладеним між Постачальником та відповідним субспожива-чем.

8.2. Відносини між Споживачем та електропередавальною організацією (для споживачів, які приєднані до мереж електропередавальної організації, що не має ліцензії на постачання електричної енергії) регулюються умовами договору про технічне забезпечення електропостачання споживача, який укла дається між ними.

8.3. Додатки до цього договору "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії та перелік об'єктів і засобів комерційного обліку", "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії", "Розрахунок втрат електроенергії в мережах Споживача" дійсні у разі їх погодження із електро передавальною організацією.

8.4. Відносини із основним Споживачем (для субспоживачів)

8.4.1. Відносини між Постачальником та основним Споживачем у частині передачі електричної енер гії Споживачу (субспоживачу) регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж.

8.4.2. Додатки до цього договору "Обсяги постачання (договірні величини) електричної енергії Споживачу та субспоживачу", "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії та перелік об'єк тів і засобів комерційного обліку", "Розрахунок втрат електроенергії в мережах Споживача" дійсні у разі їх доведення до відома основного Споживача.

9. Інші умови

9.1. Додатки до цього Договору: 1, 2, 3, 4, 4а, 6, 7, 12

а також повідомлення про встановлення договірних величин споживання електричної потужності (у формі додатку № 1, погодженого Постачальником) та повідомлення про результати поточних перерахунків економічних еквівалентів реактивної потужності є невід'ємними частинами цього Договору.

Усі зміни та доповнення до цього Договору оформлюються письмово, підписуються уповноваженими особами та скріплюються печатками обох Сторін.

9.2. Межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначаються відповідно до додатка "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідаль ності сторін" (крім випадків, передбачених пунктами 8.2 і 8.4).

9.3. Спірні питання та розбіжності щодо виконання умов цього Договору, щодо яких Сторонами не буде досягнуто згоди, вирішуються у порядку, встановленому законодавством України.

9.4. Цей Договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до 31.12.2014р. Договір вважається продовженим на кожний наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із Сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов. З дати набрання чинності цим Договором, Договір від - №припиняє свою дію, а в частині виконання грошових зобов'язань вказаний договір діє до їх повного виконання.

Постачальник має право в односторонньому порядку розірвати Договір, належно повідомивши Споживача за 20 днів до дати розірвання Договору:

- при отриманні відомостей про те, що Споживач втратив право власності або користування на свої об'єкти (об'єкт);

- при припиненні права користування Споживачем земельною ділянкою або дозволу на розміщення його тимчасових споруд.

Належним повідомленням вважається направлення відповідної заяви про розірвання договору рекомендованим листом на адресу, зазначену в розділі 10 цього Договору.

Договір може бути розірвано і в інший термін за ініціативою будь-якої із Сторін у порядку, визначеному законодавством України.

Сторони зобов'язуються письмово повідомляти про зміну реквізитів (місцезнаходження, найменування, організаційно-правової форми, банківських реквізитів тощо) не пізніше ніж через 10 днів після на стання таких змін. Таке повідомлення, підписане уповноваженою особою, стає частиною цього Договору з моменту отримання його іншою Стороною.

У разі необхідності внесення змін та доповнень до цього Договору кожна з Сторін має право зверну тися до іншої з відповідною пропозицією. Якщо ці пропозиції викликані прийняттям нормативно-правових актів, які змінюють умови цього Договору, Сторони зобов'язуються до внесення відповідних змін до Договору керуватися вимогами цих нормативних документів.

9.5. Цей Договір укладено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них збе рігається у Постачальника, другий-у Споживача.

9.6 Особливі умови: У відповідності до вимог п.4.1 "Правил користування електричною енергією" сторонами узгоджено регулювання рівня споживання ел.потужності шляхом встановлення автоматичних засобів обмеження електроспоживання.

10. Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін

Постачальник: Споживач:

ПАТ "Полтаваобленего"


вул.60 років Жовтня,8, м.Кременчук, 39600


Додаток №1 до Договору про постачання електричної енергії№3685

Обсяги постачання (договірні величини) електричної енергії Споживачу та субспоживачу.

1.Дані про відпуск електричної енергії Об"днання співвласників

Споживачу (основному Споживачу) багатоквартирного будинку №28

Назва Споживача (у т.ч. приєднана дозволена Обсяги постачання електричної

перелік його площадок потужність потужність енергії на 2014 рік. (тис.кВт.год)

вимірювання (об'єктів) кВт. кВт

з приєднаною

потужністю 150 кВт та

більше і середньомісячним

споживанням

50 тис. кВт.год.) та більше

Об"днання співвласників 9,00 9,00 січень - 0,00

багатоквартирного лютий - 0,00

будинку №28 березень - 0,00

квітень - 0,00

травень - 0,00

червень - 1,00

липень - 1,00

серпень - 1,00

вересень - 1,00

жовтень - 1,00

листопад - 1,00

грудень - 1,00

рік всього - 7,00

Кременчуцька філія ПАТ "Полтаваобленерго"

Посада ПІБ Підпис і дата

Інденер договірного відділу Білоцерковська О.Л. підпис

Інженер ГУРЕ Велікотрав Л.М. підпис 12.05.2014

Інспектор Мазур підпис

Обсяг постачання електричної енергії Споживачу вцілому та в розрізі його площадок вимірювання (об"єктів) визначається та вказується в обсягах, що не перевищують добутку дозволеної потужності на кількість годин роботи Споживаа в розрахунковому періоді.

2. Дані про відпуск електричної енергії субспоживачам ------------

*Зповнюються у випадку наявності споживачів. Вказані в цьому додатку обсяги постачання електричної енергії є договірними.. У випадку перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності Споживач несе відповідальність згідно з частинами п"ятою і шостою статті 26 Закону України "Про електроенергетику"

Постачальник:


Споживач

Додаток №1 до Договору про постачання електричної енергії№3685

Обсяги постачання (договірні величини) електричної енергії Споживачу та субспоживачу.

1.Дані про відпуск електричної енергії Об"днання співвласників

Споживачу (основному Споживачу) багатоквартирного будинку №28

Назва Споживача (у т.ч. приєднана дозволена Обсяги постачання електричної

перелік його площадок потужність потужність енергії на 2015 рік. (тис.кВт.год)

вимірювання (об'єктів) кВт. кВт

з приєднаною

потужністю 150 кВт та

більше і середньомісячним

споживанням

50 тис. кВт.год.) та більше

Об"днання співвласників 9,00 9,00 січень - 1,00

багатоквартирного лютий - 1,00

будинку №28 березень - 1,00

квітень - 1,00

травень - 1,00

червень - 1,00

липень - 1,00

серпень - 1,00

вересень - 1,00

жовтень - 1,00

листопад - 1,00

грудень - 1,00

рік всього - 12,00

Обсяг постачання електричної енергії Споживачу вцілому та в розрізі його площадок вимірювання (об"єктів) визначається та вказується в обсягах, що не перевищують добутку дозволеної потужності на кількість годин роботи Споживаа в розрахунковому періоді.

2. Дані про відпуск електричної енергії субспоживачам ------------

*Зповнюються у випадку наявності споживачів. Вказані в цьому додатку обсяги постачання електричної енергії є договірними.. У випадку перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності Споживач несе відповідальність згідно з частинами п"ятою і шостою статті 26 Закону України "Про електроенергетику"

Постачальник:


Споживач

Додаток № 2 до Договору про постачання електричної енергії від „ " 20 р. № 3685

ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ

1. Розрахунковим вважається період з 8 годин 11 г0 числа попереднього місяця до 8 00 годин такого ж числа поточного місяця.

Розрахунки за електричну енергію проводяться споживачем виключно грошовими коштами на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника.

За дату оплати приймається дата зарахування коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника електроенергії за регульованим тарифом.

Розрахунки за використану електричну енергію здійснюються за ОДНОЗОННИМ

(однозонним, двозонним, тризонним)

роздрібним тарифом, встановленим відповідно до нормативно-правових актів НКРЕ.

За заявою Споживача вид тарифу може бути змінений, але не частіше ніж один раз на рік.

Споживач має право на зміну виду тарифу у разі зміни значення тарифних коефіцієнтів, які використовуються для визначення рівня ставок тарифів, диференційованих за періодами часу.

2. Відповідно до визначеної згідно пункту 3 цього додатку величини коштів за фактично спожиту електричну енергію Постачальник виписує Споживачу рахунок на оплату електричної енергії, який має бути оплачений Споживачем самостійно.

3. Обсяг фактично спожитої електричної енергії, який підлягає оплаті на підставі виставлених Постачальником рахунків, визначається відповідно до фактичних даних розрахункового обліку електричної енергії, зазначених у Відомості про фактичні покази розрахункових засобів обліку електричної енергії (додаток № 4 до Договору), вимог ПКЕЕ та чинного законодавства, в тому числі:

- з урахуванням розрахункової величини втрат у відрізку мережі від місця встановлення засобів обліку до межі балансової належності електромереж;

- з урахуванням нарахувань у разі тимчасового порушення розрахункового обліку не з вини Споживача;

- з урахуванням обсягів електричної енергії, визначених у відповідності до «Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами ПКЕЕ»;

- виходячи з навантаження електроустановок Споживача на рівні мінімально допустимого рівня завантаження схеми обліку та визначеного в договорі часу роботи струмоприймачів (у разі не приведення Споживачем розрахункового обліку, який йому належить, у відповідність до вимог нормативно-технічних документів);

- з урахуваннями збільшення на 5% у порівнянні з обсягом, визначеним за фактичними показами засобу обліку у разі, якщо умови температурного режиму в місці встановлення належного Споживачу засобу обліку не відповідають визначеним нормативно-технічними документами та/або паспортними даними засобів обліку, вимогам температурного режиму експлуатації засобів обліку у зимовий період (грудень-лютий).

У разі неотримання Постачальником даних про покази розрахункових засобів обліку в зазначений термін ( в т.ч. ненадання Споживачем Відомості про фактичні покази розрахункових засобів обліку електричної енергії) визначення обсягу фактично спожитої електричної енергії та виставлення рахунків здійснюється у відповідності до вимог ПКЕЕ (п.6.39 ) та додатку № 3 до цього Договору.

4. Споживач, який має погоджену у встановленому порядку екологічну та/або аварійну броню електропостачання здійснює платіж за резервування обсягу електричної енергії на покриття аварійної (екологічної) броні в порядку, передбаченому в додатку № 2А до Договору.

5. Розрахунки за перетікання реактивної електричної енергії між електромережею Постачальника та електроустановками Споживача здійснюються згідно з Порядком розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії (додаток № 5 до Договору).

6. Акт про прийняття-передавання товарної продукції (про використану електричну енергію) (додаток № 4А до Договору) оформлюється Постачальником та направляється (надається) Споживачу.

Оформлений належним чином Акт про прийняття-передавання товарної продукції (про використану електричну енергію) Споживач повертає Постачальнику у триденний термін. У разі неповернення Споживачем належно підтвердженого Акта про прийняття-передавання товарної продукції (про використану електричну енергію) або відмови від його підпису, останній вважається дійсним з дати виписки за умови підписання трьома представниками Постачальника.

7. Для визначення величини коштів, яку має оплатити Споживач за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію, період між датами на початку та в кінці розрахункового періоду прирівнюється до періоду дії тарифу (календарного місяця). Величина коштів при цьому визначається як добуток обсягу електричної енергії, спожитої (переданої") між датами зняття показів засобів обліку, на тариф, який діяв:

- на початок розрахункового періоду для Споживачів, у яких розрахункова дата 1 (перше) число;

- на кінець розрахункового періоду для Споживачів, у яких розрахункова дата інший день календарного місяця.

8. Щомісячно Постачальник не пізніше ніж за 10 днів до початку наступного розрахункового періоду, доводить Споживачу з приєднаною потужністю 150 кВт та більше і середньомісячним споживанням 50000 кВт.год і більше письмово (рекомендованим листом, листом під розпис, посильним тощо) договірні величини споживання електричної потужності на наступний розрахунковий період.

Перевищення договірної величини електричної потужності визначається як різниця між найбільшою величиною потужності, зафіксованою відповідним Актом протягом розрахункового періоду в години контролю максимуму навантаження, та договірною величиною потужності.

Перевищення договірної величини споживання електроенергії визначається як різниця між фактично спожитою і договірною величиною.

Споживач сплачує Постачальнику підвищену вартість спожитої понад договірну величину електричної енергії та потужності відповідно до ст.26 Закону України «Про електроенергетику».

9. Коригування договірних величин споживання електричної енергії у відповідності до п. 5.5. цього Договору здійснюється при виконанні Споживачем наступних умов:

а) звернення не пізніше ніж за п'ять робочих днів Постачальника до закінчення розрахункового періоду;

б) проведення попередньої оплати за додатково заявлений обсяг електроенергії не пізніше п'яти робочих днів Постачальника після дня звернення;

в) за наявності виробничих можливостей у Постачальника.

Коригування дійсне з дня, вказаного в письмовому повідомленні Постачальника про проведення коригування, але не раніше, ніж з дня проведення оплати за додатково заявлений обсяг, та при умові виконання платежів відповідно до п. 2 цього Додатку.

Постачальник має право відмовити Споживачу в коригування (збільшенні) договірних величин у разі невиконання Споживачем своїх зобов'язань щодо дотримання вимог п. 2 цього додатку.

10. У разі несвоєчасної оплати платежів, обумовлених даним Порядком, Постачальник проводить Споживачу нарахування пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який нараховується. На суму боргу здійснюються компенсаційні нарахування з урахуванням встановленого індексу інфляції та трьох відсотків річних за весь час прострочення.

Пеня, інфляційні нарахування та три відсотки річних сплачуються на поточний рахунок Постачальника, який вказується в рахунках.

11. Рахунки на оплату активної, реактивної електричної енергії, перевищення договірної величини споживання електроенергії та/або потужності, пені, інфляційних нарахувань та трьох відсотків річних виписуються Постачальником та надаються (направляються) Споживачу для оплати.

12. Сторони домовились, що рахунки, листи, тощо направляються Постачальником за адресою Споживача, вказаною в Договорі, і вважаються отриманими ним не пізніше 5-ти днів з дати відправлення.

13. Розрахунки за спожиту активну електричну енергію, перетікання реактивної енергії, перевитрату договірних величин електроенергії та потужності, нарахування за Актами про порушення ПКЕЕ, пеня та інші платежі, оформлені рахунками Постачальника, здійснюються Споживачем самостійно протягом 5-ти операційних днів з дня отримання рахунків для споживачів, які оплачують спожиту електричну енергію самостійно, і 10-ти операційних днів з дня отримання рахунків для Споживачів, які здійснюють розрахунки через структурний підрозділ, який розташований в іншому місті.

Постачальник: Споживач:

Додаток № 3 до Договору про постачання електричної енергії

„ ." 201 р. № 3685

ГРАФІК

зняття показів засобів обліку електричної енергії та перелік об'єктів і засобів комерційного обліку

1. Електроустановки Споживача мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами обліку електричної енергії для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю управління споживанням електричної енергії та величини потужності, які встановлюються відповідно до вимог ПУЕ, ПКЕЕ та проектних рішень.

2. Споживач 11 го числа кожного місяця о 8 00 годині самостійно фіксує покази засобів обліку, відповідно до «Переліку об'єктів і засобів комерційного обліку», та належним чином оформлює Відомість про фактичні покази розрахункових засобів обліку (далі - Відомість).

Постачальник має право самостійно не пізніше 24 години цього ж дня уточнити покази засобів обліку, надані Споживачем. При виявленні невідповідностей належним чином зафіксувати в документі контрольного огляду (акті зняття показів засобів обліку, тощо) дані засобів обліку, який вважатиметься дійсним при підписанні його обома Сторонами або не менш ніж трьома уповноваженими представниками Постачальника за відсутності (відмові) Споживача (уповноваженого представника) від його підпису, та використати отримані дані для визначення обсягів фактично спожитої електричної енергії при розрахунках зі Споживачем.

3. У випадку, коли розрахунковий засіб обліку електричної енергії Споживача встановлений на об'єкті Постачальника, зняття показів розрахункових засобів обліку покладається на Постачальника з подальшим повідомленням Споживача для оформлення ним Відомості.

4 У термін до 14 00 годин звітного числа Споживач (його уповноважений представник) зобов'язаний особисто надати Постачальнику оформлену належним чином Відомість (додаток № 4 до Договору) за адресою філії Постачальника для проведення розрахунку за фактично використану у розрахунковому періоді електричну енергію у відповідності до вимог ПКЕЕ, оформлення та отримання Акта про прийняття-передавання товарної продукції (про використану електричну енергію), рахунків, передбачених умовами даного Договору.

У випадку, коли звітна дата припадає на вихідний день, Відомість надається в день перед/після вихідними/вихідних за вибором Споживача. В даному випадку зміна розрахункового періоду вважається узгодженою Сторонами. За домовленістю Сторін Відомість може бути отриманою Постачальником у вихідний день.

Уповноваженими представниками Споживача у випадках, передбачених ПКЕЕ, є особи, які перебувають з ним (Споживачем) у трудових відносинах, орендарі (представник орендаря), або особи, які мають довіреності (договір) на вчинення ними відповідних дій. Повноваження представника Споживача на подання (отримання), оформлення, підписання звітної документації по Договору (листи, відомості, рахунки тощо) оформляються (підтверджуються) у письмовій формі (наказом по підприємству або на підставі оформленої належним чином довіреності).

Інший порядок отримання Споживачем (його уповноваженим представником) Акта про прийняття-передавання товарної продукції (про використану електричну енергію), рахунків та надання ним інформації щодо даних розрахункового обліку електричної енергії, а саме: за допомогою електронного обміну інформацією між Постачальником та Споживачем з використанням АСКОЕ Постачальника, факсимільним зв'язком, електронною поштою, через персональну сторінку Споживача на \УеЬ-сайті Постачальника або іншим способом з використанням новітніх інформаційних технологій у системі електронного документообігу може бути встановлений додатковою угодою до даного Договору.

5. У випадку ненадання належним чином оформлених даних про фактично спожиту електроенергію в зазначений термін (несвоєчасного надання або надання даних з порушенням вимог п.4 цього Додатку), визначення обсягу використаної електроенергії здійснюється за середньодобовим споживанням за попередній період з подальшим перерахунком у разі надання даних протягом наступного розрахункового періоду у відповідності до ПКЕЕ.

Період розрахунку за середньодобовим споживанням електроенергії не повинен перевищувати один місяць, після чого розрахунок споживаної електроенергії здійснюється Постачальником за величиною дозволеної потужності струмоприймачів та кількістю годин їх використання без подальшого перерахунку. У цьому разі відновлення розрахунків за розрахунковими засобами обліку здійснюється після спільного складання акта, у якому фіксуються покази розрахункових засобів обліку електричної енергії.

6. У разі тимчасового порушення розрахункового обліку електричної енергії не з вини Споживача обсяг електричної енергії, використаної Споживачем, може бути визначений на підставі показів технічних (контрольних) засобів обліку або розрахований Постачальником електричної енергії за середньодобовим обсягом споживання електричної енергії попереднього або наступного після відновлення розрахункового періоду, який визначається за згодою сторін.

Датою початку періоду порушення розрахункового обліку вважається перший день поточного розрахункового періоду, у якому було виявлено порушення обліку, або час та день, зафіксовані засобом обліку (автоматизованою системою обліку).

За день відновлення обліку приймається день складення спільного акта про покази розрахункового засобу обліку.

У разі заміни та/або повірки засобів обліку електричної енергії, трансформаторів струму чи напруги, за умови споживання електричної енергії впродовж строку виконання зазначених робіт, обсяг спожитої електричної енергії визначається за фактичним середньодобовим споживанням попереднього розрахункового періоду.

7. Планова повірка (в терміни, передбачені чинним законодавством) , заміна, у тому числі на виконання вимог нормативно-правових актів, обслуговування та ремонт розрахункових засобів обліку електричної енергії здійснюється електропередавальною організацією або іншою організацією, яка має право на виконання цих робіт, за рахунок власників цих засобів обліку.

8. Розрахунковий засіб обліку електричної енергії та всі інші пристрої і місця, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку, мають бути опломбовані згідно вимог ПКЕЕ, ПУЕ та ПТЕЕС.

9. Для споживачів, які мають площадки вимірювання з приєднаною потужністю 150 кВт і більше і середньомісячним споживанням 50 тис.кВт.год та більше, проводяться виміри електричної потужності, які можуть здійснюватися в будь-який робочий день Споживача в установлені нормативними документами періоди максимального навантаження енергосистеми України відповідного сезону та оформлюються актом з контролю електричної потужності. Порядок визначення фактичної електричної потужності у Споживача у години максимуму навантаження ОЕС України передбачений у додатку № 11 до даного Договору.

10. Постачальник має право надавати обов'язкові до виконання обґрунтовані вимоги та рекомендації щодо приведення належних Споживачу розрахункових засобів обліку і схем їх підключення у відповідність до вимог ПКЕЕ та нормативно-технічних документів.

11. У разі зниження споживачем протягом двох розрахункових періодів середньої фактичної величини споживання електричної потужності та/або обсягу споживання електричної енергії до рівня, який нижче мінімально допустимого рівня завантаження схеми обліку (а саме, значення обсягу електричної енергії, визначеного за показами засобів обліку менше значення обсягу електричної енергії, визначеного як добуток навантаження електроустановок на мінімально допустимому рівні завантаження схеми обліку на тривалість визначеного в договорі часу роботи струмоприймачів протягом розрахункового періоду), Постачальник має висунути вимогу до власника цих засобів обліку щодо приведення розрахункового обліку відповідно до вимог ормативно-технічних документів (якщо таке зниження споживання електричної потужності та/або обсягу споживання електричної енергії не передбачено проектними рішеннями).

Мінімально допустимий рівень завантаження схеми обліку визначається:

- у разі, якщо схема обліку не обладнана трансформаторами струму, виходячи із струму навантаження, який дорівнює порогу чутливості лічильника прямого включення;

- у разі встановлення у схемі обліку трансформаторів струму, виходячи з величини, яка є більшою: мінімального струму первинних обмоток трансформаторів струму, при яких нормується їх похибка, або добутку порога чутливості засобу обліку (лічильника) на коефіцієнт трансформації трансформаторів струму.

До закінчення одного повного розрахункового періоду з дня надання такої вимоги вперше розрахунки за спожиту електричну енергію проводяться за показами встановлених засобів обліку. Після закінчення цього терміну та за умов, що розрахунковий облік належить споживачу та не був приведений у відповідність до вимог нормативно-технічних документів, обсяг спожитої електричної енергії розраховується, виходячи з навантаження електроустановок споживача на рівні мінімально допустимого рівня завантаження схеми обліку та визначеного в договорі часу роботи струмоприймачів.

12. Сторони домовились дотримуватись умов Договору та чинних Правил користування електричною енергією стосовно відносин, які регламентуються даним Додатком.

Постачальник: Споживач:

Продовження додатку №3 до Договору про постачання електричної енергії №3685

Перелік об'єктів і засобів комерційного обліку

№ п/п -¦ Реквізити точки обліку 1 1Найменування площадки вимірювання електричної енергії (найменування об'єкту)Житловий будинок освітлення сх./кл. 2Адреса площадки вимірювання (об'єкту)пров.Героїв Бресту,69 3Приєднана потужність -кВА - кВт 9,0 4Дозволена потужність, кВт 9,0 5Номінальний струм ввідного комутаційного апарату, А 200 7 Напруга в точці обліку 0,38 8 Вид точки обліку - (А,Р,Г)А/Зх5(10)А; 2010/III 9 № лічильника 233314 10 Тип ел.лічильникаСА4У-И672М 11 Покази лічильника 12 Параметри трансформаторів струму 13 Параметри трансформаторів напруги - 14 Розрахунковий коефіцієнт (Кт = Ктс • Ктн) - 15Нарахування втрат (так/ні)В трансформаторіні 46 В лініїтак" 17Напруга в точці продажу електричної енергії (ступінь напруги), кВ 0,38 18Клас споживача II 19Тарифна групаІІ/Примітка 1 до п.1.6. «Порядку» 20-Характеристика віддачі електричної енергії Споживачу на даному ступені напругиВтратна - 21 Безвтратнабезвтратна 22Режим роботиДнів у тиждень (4 дні, 5 днів, 6 днів, щоденно)щоденно "23 Годин на добу (6 год., 8 год., ..., цілодобово)цілодобово 24Примітка » РУ-0,4кВ ТП-39 -

Зняття та перенесення розрахункових засобів обліку, вимірювальних трансформаторів, зміна схеми електропостачання, а також підключення або відключення розрахункових засобів обліку здійснюється тільки з дозволу Постачальника. У випадку таких дій без відома Постачальника здійснюється перерахунок відповідно до Правил користування електричною енергією.

Постачальників Споживач:

Додаток №4 до Договору про постачання електричної енергії №3685

ВІДОМІСТЬ ОСББ №28

про фактичні покази розрахункових засобів обліку електричної енергії

знаятих на 8-00год.

Розрахунковий період: від "11"


201_р. до "11"
201__р.

Оосбовий рахунок:3685

Найменування № лічильника Вид енергії Показники Донарахування витрат

приєднання СА, СР, ГР лічильника

Житловий будинок

освітднення сх./кл. 233314 СА **

пров.Героїв Бресту,69

** - ознака розрахунку втрат; витрати розраховуються енергопостачальноє компанією та додаються до загального споживання.

Примітка: Відомість, оформлена належним чином, надана з порушенням терміну та недостовірними даними для проведення розрахунків не приймається

Споживач(субспоживач)


Додаток № 4 до Договору про постДодаток № 4а до Договору

про постачання електричної енергії

від" " 201 р. № 3685

АКТ

про прийняття-передавання товарної продукції (про використану електричну енергію)

м.Кременчук


201 р.

Постачальник - ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» Кременчуцька філія, в особі заступника

начальника Петруся І.А., що діє на підставі довіреності №01/| 1/3285 від 19.03.2014р., з одного боку,

та Споживач Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку №28

(повне найменування Споживача)

в особі голови правління

(посада, прізвище, і'мя та по-батькові)

що діє на підставі статуту

(найменування, реєстраційний номер та дата реї

з іншого боку, цим актом підтверджують, що в


20__р.

Постачальник поставив передав

а Спожива (субспоживач) спожив передав

Активної електричної енергії кВт.год/кВАр.год Тариф Сума грн.

Спожито, в т.ч.


кВт.год

грн._



кВт.год

грн.



кВт.год

грн.

Реактивної електричної

енергії:

спожито


кВАр.год Розрахунок

згідно

генеровано


кВАр.год додатку №5

дло договору

Всього за перетоки

реактивної енергії


грн

Всього:


грн. -

ПДВ:


грн.

Всього з ПДВ:


грн.

«Акт про прийняття-передавгіц підтверджується у встанови Постачальнику.

У разі не повернення Споживачем належно підтвердженого «Акта про прийняття-передавання товарної продукції (про використану електричну енергію)» або відмови від його підпису, останній вважається дійсним з дати його виписки за умови його підписання трьома представниками

Постачальник: Споживач:

Додаток N 6 до Догобору про постачання електричної енергії ! " __20р.

ОДНОЛІНІЙНА СХЕМА ПС "Занасипь" 150/35/1ОкВ ком.16 - РП-3 с.2 -

РУ-0,4кВ ТП-39 гр.5

Рдоз. = 9,0 кВт

технічні цілі (осб.сх/клітин)

днутр.мережі Рдоз. = 69,0 кВт

Рпр.=Рдоз.= 9,0 кВт (т ех. цілі) Рзаг.буд,- 78,0 кВт Житловий будинок, ОСББ N28 проб.Г.Бресту,69 о/р 3685

Примітка. ,

Однолінійна схема оформлюється на підстабі схеми електропостачання об екта Споживача та має містити: найменування центру живлення (диспетчерське найменування ПС, ТП, ірідерів (номер, назва, ПЛ, КЛ), номери опор, від яких здійснюється живлення об'єкта), точки продажу, точки меж балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, параметри втратних елементів (Н ТП, номінальна потужність трансформатора, довжина, переріз, марка кабелю (проводу), точки захисту від перевантаження, точки встановлення засобів обліку (комерц?йного, технічного), тип, номінал струму приладів облічу, номінал трансформаторів струму, номінальний струм ввідного комутаційного апарату, місце встановлення та потужність компенсуваш-ія гростроіС (ВСК, СД), а також величину дозволеної та приєднаної потужності основного Споживача та субспоживачів, коротшу характеристику об"єкту

Постачальник електричної енергії: Споживач:

Додаток № 7 до Договору про постачання електричної енергії від " " 201 р. № 3685

АКТ

розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін

1. Перелік об'єктів споживача та категорія надійності електропостачання:

Приєднана потужністьДозволена потужність (кВт)Категорія надійності № П.П.Перелік об"єктів Споживача, їх адреса Згідно визначання ПУЕГарантовано схемою кВАкВт 1Житловий будинок (заг.потужн.) 78,0 3 3 пров.Г. Бреста, 69 (аидесят асіш) (третя) (третя) 1.1Технічні цілі (освітлення східців) - 9,0 9,0 3 3 (дев'ять)

*при переведенні приєднаної потужності із кВА у кВт застосована величина коефіцієнту потужності С08 ф Одержує електроенергію від

ПС "Занасьіпь" 150/35/10кВ ком. №16 - РП-3 с.2 - РУ-0,4 кВ ТП 39 гр.5

Балансова належність джерела живлення

ПАТ "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" Кременчуцька філія

2. Балансова належність електромереж та установок: Постачальника

РУ-0,4 кВ ТП-39 гр.5

Споживача

КЛ-0,4кВ від ТП-39 до ВРП-0,4кВ ж/будинку; ВРП-0,4кВ; засоби обліку; комутаційне обладнання та внутр. мережі

3. Межа балансової належності електромереж та установок встановлюється

на контактах приєднання кабельної лінії в РУ-0,4кВ ТП-39 гр.5

4. Точка продажу встановлюється

на контактах приєднання кабельної лінії в РУ-0,4кВ ТП-39 гр.5

5. Межа експлуатаційної відповідальності електромереж та установок встановлюється:

на межі балансової належності

6. Постачальник несе відповідальність за:

експлуатацію та технічний стан ел. мереж своєї балансової належності та за технічний стан контактних з'єднань на межі балансовоїнележності

7. Споживач несе відповідальність за:

технічний стан ел.мереж та ел.установок своєї балансової належності

8. Схема електропостачання об"єкта надається Споживаеч та додається до акту.

9. Сторони договору зобов"язуються зебезпечити на своїх територіях охорону електромережі іншої Сторони за договором та цілодобовий вільний достіп персоналу для проведення необхідних робіт по обслуговуванню електромережі.

Цей акт є невід"ємною частиною договору про технічне забезпечення електропостачання Споживача (про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача), складений в двох примірниках - для Постачальника та Споживача і дійсний до зміни власника, потужності або схеми електропостачання.

Постачальник: Споживач:

Додаток № 12 до Договору

про постачання електричної енергії

від,, 2 01 р. № 3685

ПЕРЕЛІК

електронагрівального обладнання

1. Споживач використовує електричну енергію в електронагрівальних установках:

1.1. Для технологічних потреб в виробництві

№ п/пНайменування, типКількість, шт.Потужність, кВтВ т.ч. з авто матикою та акумуляцією, кВт 1.відсутнє 2. 3. 4. 5. Загальна потужність:

1.2. Для приготування їжі (громадське харчування):

:

№ п/пНайменування, типКількість, шт.Потужність, кВтВ т.ч. з авто матикою та акумуляцією, кВт 1.відсутнє 2. 3. 4. 5. Загальна потужність: 1.3. Для опалення та гарячого водопостачання:

:

№ п/пНайменування, типКількість, шт.Потужність, кВтВ т.ч. з авто матикою та акумуляцією, кВт 1.відсутнє 2. 3. 4. 5. Загальна потужність:

Постачальник: Споживач

3. Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку №28, пров. Героїв Бресту 69 кв.5, м.Кременчук, Полтавська область,39601 (код 23544926) на користь Публічного акціонерного товариство "Полтаваобленерго" в особі Кременчуцької філії, вул. 60 років Жовтня, 8, м.Кременчук, Полтавська область. 39600 (код 00131819) 1218,00грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повний текст рішення складено: 14.02.2015р.

Суддя Кльопов І.Г.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення12.02.2015
Оприлюднено16.02.2015
Номер документу42707433
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/2657/14

Ухвала від 29.01.2015

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Кльопов І.Г.

Постанова від 17.06.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Корсак B.A.

Ухвала від 29.05.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Корсак B.A.

Постанова від 06.04.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Бондаренко В.П.

Ухвала від 03.03.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Бондаренко В.П.

Рішення від 12.02.2015

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Кльопов І.Г.

Ухвала від 23.12.2014

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Кльопов І.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні