ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
03 березня 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/3560/14-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша Віталія Олександровича, розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про закриття провадження у справі за позовом Приватного підприємства "МІК+" до Новоселицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління міндоходів у Чернівецькій області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Укрнафтаторг" про скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
В поданому до суду адміністративному позові Приватне підприємство "МІК+" (позивач) просить визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення Новоселицької об'єднаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області (відповідач) №0001212200 від 28.10.2014 року.
03.03.2015 року від представників сторін надійшли клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із примиренням сторін. В обґрунтування клопотання сторони зазначили, що між ними досягнуто податкового компромісу, що є підставою для примирення у відповідності до пункту 11-2 розділу VIII "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
В казане клопотання сторони просили розглянути без їх участі у порядку письмового провадження
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши клопотання представників сторін, перевіривши матеріали справи, дослідивши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд приходить до висновку про можливість закриття провадження у справі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ухвалою суду від 26.12.2014 року відкрито провадження у справі за позовом ПП "МІК+" до Новоселицької об'єднаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001212200 від 28.10.2014 року.
26.01.2015 року позивачем подано до податкового органу заяву №06 про намір досягнення податкового компромісу щодо неузгоджених сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість, визначених у податковому повідомленні-рішенні від 28.10.2014 року №0001212200 в розмірі 80680,50 грн, в тому числі основний платіж - 53787,00 грн та штрафні санкції - 26893,5 грн.
03 лютого 2015 року позивачем перераховано до державного бюджету 5% від загальної суми заниження податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні від 28.10.2014 року №0001212200, що підтверджується платіжним дорученням №800 на суму 2690,00 грн.
04.02.2015 року на засіданні комісії щодо застосування процедури податкового компромісу податковим органом прийнято рішення про досягнення податкового компромісу згідно заяви про намір досягнення податкового компромісу ПП "МІК+".
17 січня 2015 року набув чинності Закон України №63-VIII від 25.12.2014 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу", статтею 7 якого передбачено, що процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
Пунктом 11-2 розділу VІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України, яким цей Кодекс було доповнено Законом України № 63-VIII від 25.12.2014 року, встановлено, що підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 1 підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України податковий компроміс (ПК України) - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу. Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.
Відповідно до п. п. 3 підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" ПК України сума заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі 5 відсотків такої суми. При цьому 95 відсотків суми заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.
Після досягнення податкового компромісу згідно із цим підрозділом такі зобов'язання не підлягають оскарженню та їх розмір не може бути змінений в інших податкових періодах.
За наведених обставин суд приходить до висновку про досягнення між сторонами примирення, у зв'язку із чим клопотання представників позивача та відповідача підлягають задоволенню, а провадження у справі - закриттю.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.
Згідно ч. 1 ст. 96 КАС України якщо спір вирішується шляхом примирення і сторони не дійшли згоди щодо розподілу судових витрат, то кожна сторона у справі несе половину судових витрат.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року N3674-VI під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору.
Половина судових витрат, які позивач повинен понести у зв'язку зі примиренням сторін становить 913,50 грн. Відповідно до платіжного доручення №776 від 23.12.2014 року позивачем сплачено 182,70 грн, що становить 10 відсотків розміру ставки судового збору. Таким чином, сума судового збору, яку позивач зобов'язаний доплатити становить 730,80 грн (913,50-182,70=730,80 грн).
На підставі наведеного та керуючись статтями 122, 158-159, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представників сторін про закриття провадження у справі - задовольнити.
2. Провадження у справі за позовом Приватного підприємства "МІК+" до Новоселицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "ТК Укрнафтаторг" про скасування податкового повідомлення-рішення №0001212200 від 28.10.2014 року - закрити, у зв'язку із примиренням сторін.
3. Стягнути з Приватного підприємства "МІК+" (с. Строїнці, Новоселицький район, Чернівецька область, код ЄДРПОУ 35883813) на користь Державного бюджету України (отримувач: ГУКСУ у Чернівецькій області, рахунок №31219206784002, МФО: 856135, ЄДРПОУ отримувача: 37978173) суму судового збору у розмірі 730 (сімсот тридцять) грн 80 коп.
4. Копію ухвали направити сторонам.
У відповідності до ст.ст. 185, 186 КАС України ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Згідно статті 254 КАС України ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.О. Григораш
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2015 |
Оприлюднено | 06.03.2015 |
Номер документу | 42928819 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні