ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 березня 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/264/15-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш Віталій Олександрович, розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Глибоцького районного управління юстиції Чернівецької області про скасування державної реєстрації,-
встановив:
В поданому до суду адміністративному позові ОСОБА_1 (позивач) просить скасувати рішення Реєстраційної служби Глибоцького районного управління юстиції Чернівецької області (відповідач) про державну реєстрацію від 11.06.2013 року, індексний номер 3066028; визнати нечинним свідоцтво про право власності на нерухоме майно, серія А311631 виданого 11.06.2013 року на земельну ділянку за кадастровим номером - 7321086700:001:0034, площею 1,375 га; зобов'язати відповідача зареєструвати право власності на земельну ділянку дані про яку визначені сертифікатом на право на земельну частку (пай) серія ЧВ №0070415 на підставі поданих до реєстраційної служби 11.06.2013 року документів та за рахунок сплачених 11.06.2013 року коштів за послугу з державної реєстрації.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так, позивач в позовній заяві зазначає, що на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом серії ВВО№920853 йому було передано право на земельну частку (пай) визначену сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ЧВ №0070415. Проте зазначені документи до позовної заяви не додані.
Окрім того, в позовній заяві позивач зазначає, що 11.06.2013 року він отримав свідоцтво про право власності на нерухоме майно серії САЕ №311631 та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №802471. Пізніше, позивач звернув увагу на те, що зазначене свідоцтво і витяг видані не на ту земельну ділянку про реєстрацію якої позивач звернувся до реєстраційної служби Глибоцького управління юстиції Чернівецької області. Виявивши вказану невідповідність, позивач звернувся до Реєстраційної служби Глибоцького управління юстиції Чернівецької області із заявою про невідповідність поданих на реєстрацію документів і відомостей у свідоцтві та витязі, але враховуючи визначені законодавством порядки, реєстраційна служба без рішення суду внести відповідні зміни до Державного реєстру не в змозі. Проте, позивач не надав до позовної заяви доказів його звернення до Реєстраційної служби Глибоцького управління юстиції Чернівецької області із заявою про невідповідність поданих на реєстрацію документів і відомостей у свідоцтві та витязі та не вказав причини неможливості їх надання.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Оскільки позивачем не додано до позовної заяви заяву до Реєстраційної служби Глибоцького управління юстиції Чернівецької області про невідповідність поданих на реєстрацію документів і відомостей у свідоцтві та витязі подану до Реєстраційної служби та відповідь на неї, суд, окрім іншого, не може встановити чи подано адміністративний позов в межах шестимісячного строку, встановленого ч. 2 ст. 99 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою. Згідно п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно у встановлений строк надати суду:
- копії свідоцтва про право на спадщину за законом серії ВВО№920853 та копію сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЧВ №0070415;
- заяву про невідповідність поданих на реєстрацію документів і відомостей у свідоцтві та витязі подану до Реєстраційної служби Глибоцького управління юстиції Чернівецької області та відповідь на неї.
В іншому випадку, позивачу необхідно зазначити докази, які він не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів, та заявити обґрунтоване клопотання про витребування таких доказів судом за місце їх знаходження.
При цьому суд звертає увагу позивача на те, що у відповідності до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
На підставі наведеного та керуючись ч.1 ст. 108, ст.165 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.О. Григораш
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2015 |
Оприлюднено | 11.03.2015 |
Номер документу | 42988827 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні