Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2015 р. Справа №818/220/15
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондаря С.О.
за участю секретаря судового засідання - Алексеєнко Є.А.
представника позивача - Ходун І.І.
представника відповідача - Коваленко О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/220/15
за позовом Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області
до товариства з обмеженою відповідальністю "Ямал & Ко"
про стягнення податкової заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Сумська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Сумській області звернулася до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Ямал & Ко" про стягнення податкової заборгованості з орендної плати за землю в сумі 2143,51 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач перебуває на обліку як платник податків та самостійно визначив у податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2013 рік податкове зобов"язання у розмірі 2143,51 грн. В добровільному порядку відповідачем сума податкового боргу на сплачена.
Представник позивача Ходун І.І. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила стягнути заборгованість з орендної плати у розмірі 2143,51 грн.
Представник відповідача Коваленко О.І., заперечуючи проти позову, свою позицію обґрунтовує тим, що підприємство має дві земельні ділянки, в тому числі: одна земельна ділянка розташована в м. Білопіллі, а друга земельна ділянка розташована у м. Ворожба Білопільського району. Підприємством своєчасно та в повному обсязі сплачено орендну плату за землю за 2013 рік за земельні ділянку, яка розташована в м. Білопіллі. Крім того, підприємством, замість сплати за земельну ділянку, яка розташована в м. Ворожба Білопільського району, кошти помилково були направлені на повторну оплату за земельну ділянку, яка розташована в м. Білопіллі.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ТОВ "Ямал & Ко" зареєстровано як юридична особа та перебуває на обліку у Сумській ОДПІ як платник податків (а.с.6-8).
Згідно пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.288.1 ст.288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
За приписами п.288.2 ст.288 Податкового кодексу України платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
Пунктом 288.7 статті 288 Податкового кодексу України передбачено, що податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.
Відповідно до п. 285.1 ст. 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
В силу положень пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем була подана до Сумської ОДПІ податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 20.02.2013 року за 2013 рік на суму 2143,51 грн. (з січня по листопад щомісяця 178,63 грн., за грудень - 178,58 грн.) (а.с.10-12).
Відповідно до п. 54.1 ст. 54, п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Однак вказана сума оренди з плати за землю не була сплачена.
Так, згідно облікової картки по земельній ділянці, яка розташована в м. Білопіллі, за платежем орендна плата з юридичних осіб, значиться переплата, а по земельній ділянці, розташованій в м. Ворожба значиться недоїмка в сумі 2143,51 грн.
Надані відповідачем платіжні доручення про сплату орендної плати за земельну ділянку також підтверджують заборгованість відповідача по даному виду податку за земельну ділянку, яка розташована в м. Ворожба, так як зазначеними платіжними дорученнями проводилась оплата за оренду земельної ділянки, що розташована в м.Білопіллі, а не в м. Ворожба Білопільського району.
Згідно п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
За приписами пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У відповідності до вимог ст. 59 Податкового кодексу України, податковим органом направлялася відповідачу податкова вимога №286-18 від 19.03.2014 року (а.с.13).
Пунктом 87.2 статті 87 Податкового кодексу України передбачено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За приписами п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи, що узгоджена сума податкового зобов'язання своєчасно та в повному обсязі не була сплачена, заборгованість перед бюджетом на момент розгляду справи складає в загальному розмірі 2143 грн. 51 коп., суд дійшов висновку, що вимоги про стягнення податкового боргу є обґрунтованими та вважає за необхідне їх задовольнити.
Посилання представника відповідача на відсутність заборгованості з орендної плати за землю є безпідставним, оскільки орендна оплата за земельну ділянку, що розташована в Ворожбі Білопільського району не проведена.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Ямал & Ко" про стягнення податкової заборгованості - задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Ямал & Ко" (вул. Заливна, буд. 7/1, м. Суми, код ЄДРПОУ 23292531) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків на користь місцевого бюджету на р/р №33214812700039, одержувач: місцевий бюджет, ГУ ДКСУ у Сумській області, УК у Білопільському районі /м. Ворожба/13050200, МФО 837013, код 38020201, податкову заборгованість з орендної плати за землю в сумі 2143,51 грн. (дві тисячі сто сорок три грн. 51 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
Повний текст постанови складено 6 березня 2015 року.
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2015 |
Оприлюднено | 12.03.2015 |
Номер документу | 42991998 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.О. Бондар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні