КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/17373/14 Головуючий у 1-й інстанції: Погрібніченко І.М. Суддя-доповідач: Карпушова О.В.
У Х В А Л А
Іменем України
04 березня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Карпушової О.В., суддів: Безименна Н.В., Кобаль М.І., секретар судового засідання Самсонова М.М., за участю сторін: відповідач ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 01 грудня 2014 р. у справі за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
10.11.2014р. Державна податкова інспекція у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості у розмірі 191115,31грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач добровільно не сплачує суму заборгованості.
Постановою Окружного адміністративного м. Києва суду від 01.12.2014р. позовні вимоги задоволено частково: стягнуто з ОСОБА_2 суму податкової заборгованості у розмірі 191017,31 грн.
Частково задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції зазначив, що сума податкового боргу відповідачем не погашена та становить 191 017, 31 грн., що підтверджується зворотнім боком облікових карток з податку на додану вартість та податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування.
Позивач не погодився з рішенням суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу, просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.12.2014р. як таку, що прийнято з порушенням норм матеріального права, та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Апеляційну скаргу обґрунтовано тим, що сума боргу становить 191115,31 грн.
В судовому засіданні відповідач зазначив, що постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.12.2014р. ним не оскаржена, проте суму заборгованості він не визнає.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце слухання справи повідомлявся належним чином.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення відповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, розглядаючи справу в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що сума податкового боргу становить 191 017, 31 грн. Вказане підтверджено зворотнім боком облікових карток з податку на додану вартість та податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів. їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Статтею 20 Податкового кодексу України, встановлено, що органи державної податкової служби мають право, серед інших, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отриманих як позика (кредит), майна, випуску цінних паперів, з урахуванням особливостей визначених цією статтею, а також суми надмірну сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Пунктом 95.3. вищевказаної статті встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
З матеріалів справи вбачається, що сума податкового боргу становить 191 017, 31 грн.
Апелянтом вказане не спростовано.
Стаття 71 КАС України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З урахуванням зазначено, колегія суддів дійшла висновку, що доводи апелянта не заслуговують уваги, оскільки не спростовують правильних висновків суду першої інстанції про наявність заборгованості саме в такому розмірі.
На підставі вищезазначеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відсутні підстави для скасування постанови.
Повний текст ухвали виготовлено 06.03.2015р.
Керуючись статтями 195, 196, 198, 200, 205, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 01 грудня 2014 р., залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 01 грудня 2014 р. у справі за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості, залишити без змін.
Ухвалу суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі.
Колегія суддів: О.В. Карпушова
Н.В. Безименна
М.І. Кобаль
.
Головуючий суддя Карпушова О.В.
Судді: Кобаль М.І.
Епель О.В.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2015 |
Оприлюднено | 13.03.2015 |
Номер документу | 43008895 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Карпушова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні