Постанова
від 03.02.2015 по справі 185/309/15-к
ПАВЛОГРАДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 185/309/15-к

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 лютого 2015 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участі прокурора - ОСОБА_2 ,

обвинуваченого - ОСОБА_3 ,

захистника - ОСОБА_4 ,

секретаря - ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Павлограді кримінальне провадження, зареєстроване у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 32014000000000122 від 12 грудня 2014 року, за обвинуваченням:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

уродженця м. Синельникове Дніпропетровської області,

українця, громадянина України, із вищою освітою,

одруженого, працюючого директором ТОВ "Агрофірма Сокільське"

мешкає за адресою:

АДРЕСА_1 ,

раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України,

В С Т А Н О В И В:

01.11.2004 року у виконавчому комітеті Юр`ївської районної державної адміністрації Дніпропетровської області зареєстроване ТОВ Агрофірма Сокільське.

Відповідно до протоколу загальних зборів учасників ТОВ Агрофірма Сокільське № 2 від 31.10.2011 року та наказу № 13 від 01.11.2011 року на посаду директора ТОВ Агрофірма Сокільське призначений ОСОБА_3 .

Згідно з п. 10.3 статуту ТОВ Агрофірма Сокільське директор вирішує всі питання діяльності товариства, крім тих, що входять до виключної компетенції зборів учасників, а згідно з п. 10.5 статуту директор вправі без доручення здійснювати дії від імені товариства в межах прав, делегованих йому зборами учасників.

Таким чином, ОСОБА_3 з 01.11.2011 року по 30.06.2013 року, обіймаючи постійно на вказаному підприємстві посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, був службовою особою.

Відповідно до п. З ст. 8 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні від 16.07.1999 року № 996-ХІУ на директора підприємства покладається відповідальність за організацію бухгалтерського обліку на підприємстві та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій, збереження оброблених документів протягом встановленого терміну.

Згідно з п. 6 ст. 8 зазначеного Закону директор підприємства зобов`язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку. Отже, будучи службовою особою ТОВ Агрофірма Сокільське, ОСОБА_3 , згідно з вимогами Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні від 16.07.1999 року № 996-ХІУ несе відповідальність за правильне ведення бухгалтерської та податкової звітності підприємства та результатів його роботи, повне відображення в обліку за звітний період доходів і витрат підприємства. Проте, будучи службовою особою, ОСОБА_3 протиправно використав надані йому повноваження та у співучасті з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, вчинив пособництво в ухиленні від спати податків в особливо великих розмірах за наступних обставин:

Так, ТОВ Агрофірма Сокільське 01.01.2009 року зареєстроване як сільськогосподарське підприємство, суб`єкт спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість у Західно-Донбаській об`єднаній державній податковій інспекції, що знаходиться за адресою: м. Павлоград Дніпропетровська область, вул. Верстатобудівників, 14а.

Відповідно до п. п. 1, 2, 6 ст. 209 Податкового кодексу України сільськогосподарське підприємство може обрати спеціальний режим оподаткування. Сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських і товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Відповідно до пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України сільськогосподарським є підприємство, яке займається вирощуванням сільськогосподарської продукції та її переробкою на власних чи орендованих потужностях.

Статтею 14 Податкового кодексу України визначено такі поняття:

- податку на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V цього Кодексу (14.1.178);

- податкове зобов`язання для цілей розділу V цього Кодексу загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді (14.1.179).

\Згідно з ч. З ст. 198 цього Кодексу податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі І здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Відповідно до ч. 1 ст. 180 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платником податку, зокрема, є будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу.

Згідно з п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання такого звітного (податкового) періоду.

Відповідно до п. 200.2 ст. 200 Податкового кодексу України при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

Пунктом 15 підрозділу 2 Особливості справляння податку на додану вартість розділу XX Перехідні положення Податкового кодексу України передбачено, що тимчасово до 1 січня 2014 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД і технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових і технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників. Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових і технічних культур, зазначених в абзаці першому цього пункту, звільняються від оподаткування податком на додану вартість. Норми цього пункту не застосовуються до операцій з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної під категорії 1008 10 00 00 згідно ПСТ ЗЕД і такі операції оподатковуються податком на додану вартість у порядку, встановленому цим Кодексом.

В Згідно з групою 10 Зернові культури розділу II Продукти рослинного входження Митного тарифу України (у редакції Закону України № 2829-УІ від 1.12.2010 року Про внесення змін до Закону України Про Митний тариф України) назви зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 наступні:

1001 - Пшениця і суміш пшениці та жита (маслин);

1002 - Жито;

1003 - Ячмінь;

1004 - Овес;

1005 - Кукурудза;

1006 - Рис;

- Сорго зернове;

- Гречка, просо та насіння канаркової трави; інші зернові культури.

Згідно з групою 12 Насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж розділу II Продукти рослинного походження Митного тарифу України (у редакції Закону України №2829-УІ від 21.12.2010 Про внесення змін до Закону України Про Митний тариф України) назви технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 наступні:

- Насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або неподрібнене;

- Насіння соняшнику, подрібнене або неподрібнене.

Відповідно п. 14.1.234 ст. 14 Податкового кодексу України сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) для цілей глави 2 розділу XIV цього Кодексу це продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1-24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання.

Так, за невстановлених слідством обставин, приблизно наприкінці літа 2011 року, громадянин ОСОБА_6 розробивши злочинний план направлений на привласнення чужого майна в особливо великих розмірах, ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах та службового підроблення з метою власного збагачення, розуміючи, що для реалізації розробленого злочинного наміру йому потрібні пособники, зустрівся з ОСОБА_3 у ресторані Гуляйполе Новомосковського району Дніпропетровської області.

У ході усної розмови ОСОБА_6 пояснив поетапно всі дії, котрі повинен вчиняти ОСОБА_3 , натомість пообіцяв йому допомагати при вирішенні спірних питань, крім того пообіцяв допомагати технічними засобами в 1 підтримку ведення фінансово-господарської діяльності ОСОБА_3 , як І керівника ТОВ Агрофірма Сокільське.

Згідно з розробленим злочинним планом ОСОБА_3 , як директор ТОВ Агрофірма Сокільське, діяльність якого пов`язана з вироблення сільськогосподарських товарів (послуг), використовуючи своє службове становище, під керівництвом ОСОБА_6 сприяв у формі пособництва вчиненню злочину за допомогою надання засобів вчинення кримінального правопорушення.

Так, у період з 01.11.2011 року по 30.06.2013 року, перебуваючи на території України у невстановлених слідством місцях, зокрема на території Дніпропетровської області, в тому числі у квартирі, обладнаній під офісне приміщення, за адресою: АДРЕСА_2 , що належить брату ОСОБА_6 - ОСОБА_7 , яка використовувала для складання підроблених первинних документів, за адресою фактичного розташування ТОВ Агрофірма Сокільське: АДРЕСА_3 , за місцем проживання ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_4 , за місцем проживання ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 , та в інших не встановлених слідством місцях, директор ТОВ Агрофірма Сокільське ОСОБА_3 спільно із ОСОБА_6 , маючи єдиний злочинний намір, спрямований на пособництво гр. ОСОБА_6 в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, шляхом зловживання ОСОБА_3 своїм службовим становищем, за не встановлених слідством обставин документально оформили реалізацію ТОВ Агрофірма Сокільське сільськогосподарських товарів, соняшнику, кукурудзи, пшениці та незначної кількості іншої сільськогосподарської продукції, як вироблених ним (товариством) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, хоча фактично товариство не здійснювало їх виробництва, безпідставно склавши та видавши первинні документи: договори, акти приймання-передавання зерна, видаткові накладні, акти приймання-передавання товару, рахунки-фактури, товарно-транспортні накладні та податкові накладні про продаж ТОВ Агрофірма Сокільське сільськогосподарської продукції власного виробництва ПАТ МЗВКК (код за ЄДРПОУ 00951770), ДП Сантрейд (код за ЄДРПОУ 25394566), ТОВ Павлоградзернопродукт (код за ЄДРПОУ 31980957), ТОВ Катеринопільський елеватор (код за ЄДРПОУ 32580463), ПАТ Пологівський ОЕЗ (код за ЄДРПОУ 00384147), ТОВ АТ Каргілл (код за ЄДРПОУ 20010397), ТОВ Українське зерно (код за ЄДРПОУ 30044094), ТОВ Сангрант Плюс (код за ЄДРПОУ 31243671), ДП Держрезервнасінфонд (код за ЄДРПОУ 30518866), ТОВ Енергомаш (код за ЄДРПОУ 31951233), ТОВ ТД Дніпроагро (код за ЄДРПОУ 36640075), ТОВ Луї Дрейфус Україна ЛТД (код за ЄДРПОУ 30307207), ПП Сєрна (код за ЄДРПОУ 23393195), ТОВ Агротрейдінг (код за ЄДРПОУ 30458110), ТОВ Кернел-Трейд (код за ЄДРПОУ 31454383), ТОВ Актив-Агро (код за ЄДРПОУ 33109405), ТОВ ТІК Дніпровський (код за ЄДРПОУ 36020648), ТОВ Базис-ЛТД (код за ЄДРПОУ22154672), ТОВ ВП Фабрика снеків (код за ЄДРПОУ 37691513), С(Ф)Г Ранок (код за ЄДРПОУ 30155202), ТОВ Дніпроуніверсалкомплект (код за ЄДРПОУ 31793496), ФГ СЕБЕК-2007 (код за ЄДРПОУ 35061659), ТОВ Вента-Трейд (код за ЄДРПОУ 38091272), ТОВ Дельта В.В.В. (код за ЄДРПОУ 36023200), ТОВ Зерноторгівельна компанія Прометей (код за ЄДРПОУ 36384761), ТОВ Прометей - Зерноторговаякомпания (код за ЄДРПОУ 38169254), ТОВ Сталь (код за ЄДРПОУ 35394737), ПРАТ Креатив (код за ЄДРПОУ 31146251), 1111 Обрій (код за ЄДРПОУ ), ТОВ Кремечуцький елеватор (код за ЄДРПОУ 33081783), ТОВ Агротрейд- Продукт (код за ЄДРПОУ 34331634), ТОВ Полігрейн-Агро (код за ЄДРПОУ 37641298), ТОВ Альдор-Трейд (код за ЄДРПОУ ), ТОВ Комбікруп (код за ЄДРПОУ 32175503) на загальну суму 223 535 900 грн., в т.ч. ПДВ 37 255 983 гривень.

Надалі ОСОБА_3 як директором ТОВ Агрофірма Сокільське, безпідставно отримано на свої банківські рахунки від контрагентів платежі, які складалися з оплати вартості поставлених сільськогосподарських товарів і сум податку на додану вартість, а саме: з 15.10.2012 року по 30.04.2013 рік на поточний рахунок ТОВ Агрофірма Сокільське № НОМЕР_1 , відкритий ОСОБА_3 10.10.2012 року у відділенні № З ПАТ ІнтерКредитБанк, МФО 307424 у м. Дніпропетровську, з поточних рахунків ТОВ Вента-Трейд, ТОВ Дельта В.В.В., ТОВ Зерноторгівельна компанія Прометей, ТОВ Прометей - Зерноторгова компанія, ТОВ Сталь, ПРАТ Креатив, ТОВ Альдор-трейд зараховано за сільськогосподарську продукцію, нібито вирощену ТОВ Агрофірма Сокільське, 53 602 518,42 грн., у т.ч. ПДВ 8 527 503 гривень; з 01.11.2011 року по 23.05.2013 рік на поточні рахунки ТОВ Агрофірма Сокільське №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 в Обласному відділенні ПАТ Промінвестбанк у м. Дніпропетровську за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 17, з поточних рахунків ПАТ МЗВКК, ДП Сантрейд, ТОВ Павлоградзернопродукт, ТОВ Катеринопільський елеватор, ПАТ Пологівський ОЕЗ, ТОВ АТ Каргілл, ТОВ Українське зерно, ТОВ Сангрант Плюс, ДП Держрезервнасінфонд, ТОВ Енергомаш, ТОВ ТД Дніпроагро, ТОВ Луї Дрейфус Україна ЛТД, ПП Єєрна, ТОВ Агротрейдінг, ТОВ Кернел-Трейд, ТОВ Актив-А гро, ТОВ Птахокомплекс Дніпровський, ТОВ ВП Фабрика снеків, ТОВ Зерноторгівельна компанія Прометей, ТОВ Сталь, ТОВ Кремечуцький елеватор, ПП Агро-Ширак, ФГ Інтерком-Агро надійшли грошові кошти за соняшник та незначна сума грошових коштів за кукурудзу, пшеницю, сою, нібито вирощені ТОВ Агрофірма Сокільське, та виконання сільгоспробіт на загальну суму 124 661 888,75 грн., у т.ч. ПДВ 20 776 981,46 гривень.

З метою приховання своїх злочинних дій, спрямованих на пособництво в ухиленні від сплати податків та надання їм видимості законних ОСОБА_3 , як директор ТОВ Агрофірма Сокільське, діючи за вказівками ОСОБА_6 з 20.12.2012 року по 17.07.2013 року, подав до Західно- Донбаської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Дніпропетровській області за адресою: Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Верстатобудівників, 14 а, податкову звітність про діяльність товариства із внесеними в облікову та звітну документацію неправдивими даними з метою отримання податкової пільги, передбаченої положеннями ст. 209 ПК України, в якій визначається: 209.1. Резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 209.6 цієї статті (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування; - 209.2. Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до і бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей. Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України; 209.6. Сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно; 209.11. Якщо суб`єкт спеціального режиму оподаткування поставляє протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари/послуги, питома вага яких перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів/послуг, то: а) на таке підприємство не поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений цією статтею. Таке підприємство зобов`язане визначити податкове зобов`язання з цього податку за підсумками звітного податкового періоду, в якому було допущено таке перевищення, і сплатити податок до бюджету в загальному порядку;

б) контролюючий орган виключає таке підприємство з реєстру суб`єктів спеціального режиму оподаткування та може повторно включити його до такого реєстру після закінчення наступних 12 послідовних звітних податкових періодів за наявності підстав, визначених цією статтею; в) таке підприємство вважається платником зазначеного податку на загальних підставах з першого числа місяця, в якому було допущено таке перевищення; отримавши на її підставі таку пільгу та дозвіл використати отримані суми податку на додану вартість, нарахованих ТОВ Агрофірма Сокільське на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не сплачувати до бюджету та повністю залишити в розпорядженні підприємства для відшкодування суми податку, сплачені постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Так, за вищенаведених обставин, у період з 03.11.2011 року по 23.05.2013 року на поточні рахунки ТОВ Агрофірма Сокільське з поточних рахунків ТОВ Вента- Трейд, ТОВ Дельта В.В.В., ТОВ Зерноторгівельна компанія Прометей, ТОВ Прометей-Зерноторгова компанія, ТОВ Сталь, ПРАТ Креатив, ТОВ Альдор-Трейд, ПАТ МЗВКК, ДП Сантрейд, ТОВ Павлоградзернопродукт, ТОВ Катеринопільський елеватор, ПАТ Пологівський ОЕЗ, ТОВ АТ Каргілл, ТОВ Українське зерно, ТОВ Сангрант Плюс, ДП Держрезервнасінфонд, ТОВ Енергомаш, ТОВ ТД Дніпроагро, ТОВ Луї Дрейфус Україна ЛТД, ПП Сєрна, ТОВ Агротрейдінг, ТОВ Кернел-Трейд, ТОВ Актив-Агро, ТОВ Птахокомплекс Дніпровський, ТОВ ВП Фабрика снеків, ТОВ Кременчуцький елеватор, ПП Агро-Ширак, ФГ Інтерком-Аро зараховано грошові кошти за сільськогосподарську продукцію, нібито вирощену ТОВ Агрофірма Сокільське та послуги в сумі 178 264 407 гривень.

У 2011 - 2013 роках ТОВ Агрофірма Сокільське податкові декларації з податку на прибуток підприємства ТОВ Агрофірма Сокільське не складалися і до податкового органу не подавалися, натомість підприємство сплачувало фіксований сільськогосподарський податок.

Відповідно до п. 301.1 ст. 301 глави 2 Фіксований сільськогосподарський податок Податкового кодексу України платниками фіксованого сільськогосподарського податку з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 301.6 цієї статті, можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаро-виробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Згідно з абзацом 5 статті 155 Особливості оподаткування виробників сільськогосподарської продукції Податкового кодексу України для цілей оподаткування до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній звітний (податковий) рік перевищує 50 відсотків загальної суми доходу.

Перевіркою встановлено, що ТОВ Агрофірма Сокільське у порушення вимог ст.ст. 209, 301 та 309 Податкового кодексу України неправомірно використовувало статус платника фіксованого сільськогосподарського податку у 2011 році та статус платника спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, починаючи з грудня 2010 року.

Відповідно до пп. 14.1.262 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України безповоротна фінансова допомога - це сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладання таких договорів.

Згідно з пп. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу України до складу доходів (інші доходи) включаються суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, що залишається неповернутою на кінець такого звітного періоду.

Таким чином, грошові кошти отримані ТОВ Агрофірма Сокільське у 2011 - 2013 роках на поточні рахунки підприємства від продажу сільськогосподарської продукції, яка фактично ТОВ Агрофірма Сокільське не вирощувалася, відповідно до пп. 14.1.262 п. 14.1 ст. 14, п. п. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу України є безповоротною фінансовою допомогою.

Директор ТОВ Агрофірма Сокільське ОСОБА_3 , з 01.11.2011 року по 30.06.2013 року, достеменно усвідомлюючи, що ТОВ Агрофірма Сокільське не здійснювало виробництво сільськогосподарської продукції, не нарахував податок на прибуток підприємств від операцій з отримання безповоротної фінансової допомоги у вигляді надходження на поточні рахунки підприємства грошових коштів з поточних рахунків ТОВ Вента-Трейд, ГОВ Дельта В.В.В., ТОВ Зерноторгівельна компанія Прометей, ГОВ Прометей - Зерноторговакомпания, ТОВ Сталь, ПРАТ Креатив , ТОВ Альдор-Трейд, ПАТ МЗВКК, ДП Сантрейд, ТОВ Павлоградзернопродукт, ТОВ Катеринопільський елеватор, ПАТ Пологівський ОЕЗ, ТОВ АТ Каргілл, ТОВ Українське зерно, ТОВ Сангрант Плюс, ДП Держрезервнасінфонд, ТОВ Енергомаш, ТОВ ТД Дніпроагро, ТОВ Луї Дрейфус Україна ЛТД, ПП Сєрна, ТОВ Агротрейдінг, ТОВ Кернел-Трейд, ТОВ Актив-Агро, ТОВ Птпхокомплекс Дніпровський, ТОВ ВП Фабрика снеків, 1ОВ Кремечуцький елеватор, ПП Агро-Ширак, ФГ Інтерком-Аро, а саме грошових коштів у сумі 178 264 407 гривень.

Відповідно до акта позапланової документальної виїзної перевірки 10В Агрофірма Сокільське з питань дотримання вимог податкового законодавства з 01.01.2010 року по 30.06.2013 року валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010 року по 30.06.2013 року № 34/223-32685222 від 09.09.2013 року ТОВ Агрофірма Сокільське у порушення вимог та норм пп. 16.1.2. п. 16.1. ст. 16, п. 44.1 та п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України, ч.ч. 1, 2, 3, 4, 5, 7 ст. 9 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні від 16.07.1999 року № 996-XIV, розділів 2, 3, 6 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року № 88, не маючи первинних документів, які підтверджують факт виробництва, збирання, оприбуткування та зберігання продукції рослинництва власного виробництва, виробленої на власних або орендованих виробничих потужностях, врожаю 2010 - 2013 років безпосередньо сільськогосподарським підприємством (товаровиробником) - ТОВ Агрофірма Сокільське та не маючи належним чином оформлених облікових регістрів у вигляді відомостей, ордерів, книг, журналів, машинограм тощо, призначених для хронологічного, систематичного або комбінованого нагромадження, групування та узагальнення інформації з первинних документів, що прийняті до обліку, неправомірно відобразило у податковому обліку та звітності результати господарських операцій з виробництва, оприбуткування, зберігання та реалізації продукції рослинництва власного виробництва врожаю 2010 - 2013 років, а також результати господарських операцій з придбання та подальшої реалізації сільськогосподарської продукції.

Крім того, в період з 16.01.2012 року по 11.09.2012 року ТОВ Агрофірма Сокільське отримало від фізичної особи ОСОБА_3 поворотну фінансову допомогу в сумі 2 226 500 гривень.

Директор ТОВ Агрофірма Сокільське ОСОБА_3 з 16.01.2012 року по 11.09.2012 року, достовірно усвідомлюючи, що ТОВ Агрофірма Сокільське отримало безповоротну фінансову допомогу в сумі 2 226 500 грн., не нарахував податок на прибуток підприємств на дану суму відповідно до пп. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу України.

Відповідно до акта позапланової документальної виїзної перевірки ТОВ Агрофірма Сокільське з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2010 року по 30.06.2013 року валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010 року по 30.06.2013 року № 34/223-32685222 від 09.09.2013 року ТОВ Агрофірма Сокільське в порушення п. п. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу України з 01.11.2011 по 30.06.2013, занижено податок на прибуток на суму 38 403 657 гривень.

Крім того, з 01.04.2011 року по 30.04.2013 року з поточних рахунків ТОВ Агрофірма Сокільське № НОМЕР_4 в ПАТ Промінвестбанк та №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_3 в Обласному відділенні ПАТ Промінвестбанк у м. Дніпропетровську і було видано в підзвіт ОСОБА_3 кошти в сумі 107 470 987,9 грн. без подальшого підтвердження витрат цих коштів.

ОСОБА_3 , усвідомлюючи, що видані з каси банку грошові кошти, у зв`язку з відсутністю документального підтвердження витрат підлягають оподаткуванню ТОВ Агрофірма Сокільське податком на доходи фізичних осіб, хоча у 2011 - 2013 роках він не оподаткував їх.

Відповідно до пп.14.1.180 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України Податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа .... зобов`язана нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.

Згідно з п. 18.1 ст. 18 Податкового кодексу України Податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов`язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків та відповідно до п.18.2 ст.18 Податкового кодексу Податкові агенти прирівнюються до платників податку і мають права та виконують обов`язки, встановлені цим Кодексом для платників податків. Особи, які мають статус податкового агента, відповідно до п. 176.2 а ст.176 Податкового кодексу зобов`язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

Відповідно до акта позапланової документальної виїзної перевірки ТОВ Агрофірма Сокільське з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2010 року по 30.06.2013 року валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010 року по 30.06.2013 року № 34/223-32685222 від 09.09.2013 року, ТОВ Агрофірма Сокільське у порушення вимог пп.164.2.11 п.164.2 ст.164, пп.170.9.1 п.170.9 ст.170, п.176.2 а ст.176 з урахуванням пп.168.1.1 п. 168.1 ст.168 Податкового кодексу України, в перевірюваному періоді, не нараховано та не перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб в розмірі 18 270 067,94 гривень.

Отже, внаслідок указаних дій, бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, виконуючи вказівки ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , умисно вчинив пособництво в ухиленні від сплати податку на прибуток на суму 56 673 724,94 грн., що більш ніж у 5000 разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Своїми умисними діями, які виразилися у наданні засобів чи знарядь, усуненням перешкод для умисного ухилення від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених в установленому законом порядку, вчиненому особою, яка зобов язана їх сплачувати, і які призвели до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах ОСОБА_3 вчинив злочин, передбачений ч. 5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України.

Під час досудового розслідування 11 грудня 2014 року між прокурором Генеральної прокуратури України радником юстиції ОСОБА_2 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 32013040000000101, від 25.11.2014 року, з одного боку, та підозрюваним ОСОБА_3 з іншого боку, на підставі ст.ст. 468, 469, 472 КПК України, в приміщенні Генеральної прокуратури України за адресою: м. Київ, вул. Різницька, 13/15, було укладено угоду про визнання винуватості, відповідно до якої прокурор та підозрюваний ОСОБА_3 дійшли згоди щодо формулювання підозри та його правової кваліфікації за ч. 5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин, а саме те, що підозрюваний беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, щиро розкаявся.

З урахуванням щирого каяття, вчинення обвинуваченим кримінального правопорушення вперше, форми співучасті у вигляді пособництва, сторони погоджуються на призначення покарання ОСОБА_3 за ч. 5 ст. 27, ч. З ст. 212 КК України у виді штрафу розміром 16000 (шістнадцять тисяч) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 272 000 грн., з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно - господарських обов`язків в підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності, відомчої належності, та структурного підпорядкування строком на 3 роки. З урахуванням майнового стану ОСОБА_3 призначити штраф із розстрочкою виплати рівними частинами протягом 12 календарних місяців після ухвалення вироку.

Прокурор у підготовчому судовому засіданні заявив, що при укладенні даної угоди дотримані вимоги КПК та КК України, та просить суд вказану угоду затвердити і призначити обвинуваченому узгоджену в угоді міру покарання.

Обвинувачений ОСОБА_3 , у підготовчому судовому засіданні просив вказану угоду затвердити й призначити узгоджену в ній міру покарання та інші передбачені угодою заходи, при цьому беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України, в обсязі обвинувачення. Йому цілком зрозумілі надані законом права, наслідки затвердження угоди про визнання винуватості, передбачені ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, а також вид покарання, яке буде застосоване до нього у разі затвердження угоди судом. При цьому ОСОБА_3 повідомив про добровільність своєї позиції.

Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором Генеральної прокуратури України радником юстиції ОСОБА_2 та підозрюваним ОСОБА_3 , суд виходить з наступного.

Зміст угоди про визнання винуватості, укладеної 15 листопада 2014 року між прокурором Генеральної прокуратури України радником юстиції ОСОБА_2 та підозрюваним ОСОБА_3 відповідає вимогам ст. 471 КПК України.

Відповідно до ст.ст. 468, 469 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам, може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

У підготовчому судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 , обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України, яке відповідно до ст. 12 КК України віднесене до тяжких злочинів, укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді про визнання винуватості. ОСОБА_3 повністю усвідомлює зміст укладеної з прокурором угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винуватим, цілком розуміє свої права, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди та наслідки її не виконання. Умови угоди повністю відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України, інтересам суспільства, не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб. Покарання, запропоноване сторонами, є покаранням у межах санкції ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України, відповідає положенням КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання, а також є необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження нових кримінальних правопорушень.

Судом не встановлено жодних підстав для відмови у затвердженні угоди про визнання винуватості.

На підставі викладеного, суд вважає можливим затвердити угоду про визнання винуватості, укладену між сторонами, та призначити обвинуваченому ОСОБА_3 узгоджене сторонами покарання.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся.

Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.

Керуючись ст.ст.314, 370, 371, 373, 475 КПК України, суд -

У Х В А Л И В:

Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 11 грудня 2014 року між прокурором Генеральної прокуратури України радником юстиції ОСОБА_2 з одного боку, та підозрюваним ОСОБА_3 з іншого боку.

Визнати ОСОБА_3 винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч.3 ст. 212 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в сумі 272 000 грн., з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно - господарських обов`язків в підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності, відомчої належності, та структурного підпорядкування строком на 3 роки.

З урахуванням майнового стану ОСОБА_3 призначити штраф із розстрочкою виплати рівними частинами протягом 12 календарних місяців після ухвалення вироку.

Запобіжний захід ОСОБА_3 у вигляді домашнього арешту - скасувати.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлений.

Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.

Вирок суду може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 198 КПК України, до апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя: ОСОБА_1

СудПавлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення03.02.2015
Оприлюднено17.03.2023
Номер документу43082079
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —185/309/15-к

Ухвала від 15.01.2015

Кримінальне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Тимченко С. О.

Ухвала від 07.04.2015

Кримінальне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Литвиненко О. О.

Постанова від 03.02.2015

Кримінальне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Тимченко С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні