Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Справа № 650/241/15-ц
Провадження № 2/650/137/15
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.03.2015 року Суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області Коваль В.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про забезпечення позову, посилаючись на те, що нею заявлено позов до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя і невжиття заходів забезпечення позову надасть можливість відповідачу здійснити відчуження оспорюваного майна на користь третіх осіб в будь-який час, що призведе до неможливості виконання рішення суду.
Спільним сумісним майном подружжя є автомобіль HONDA CIVIC 2007 року випуску, а також одержані доходи від участі відповідача в ТОВ В«РакунВ» . Заявниця вважає, що відповідач може в будь-який момент здійснити відчуження спірного автомобіля та частки в статутному капіталі товариства на користь інших осіб, що може значно утруднити або взагалі зробити неможливим виконання рішення суду.
Дослідивши матеріали заяви, справи, суддя вважає, що є підстави для часткового задоволення даної заяви.
Відповідно до ч.1-3 ст.151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити передбачені цим Кодексом заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: 1) причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; 2) вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 3) інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
У вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Також, слід врахувати, що відповідно до роз'яснень п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 В«Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позовуВ» розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Ст.152 ЦПК України передбачає види забезпечення позову в числі яких є накладення арешту на майно та заборона вчиняти певні дії.
В даному випадку позовним вимогам відповідатиме такий вид забезпечення позову, як накладення арешту на майно, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб та заборона виходити з ТОВ, продавати чи іншим чином відступати свою частку в статутному капіталі третім особам.
Одночасно суд приходить до висновку про неможливість задоволення вимог про накладення арешту на грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб. Заявницею не вказано можливе місцезнаходження коштів, назва банківської установи (номер рахунку), де можуть зберігатися кошти відповідача. Не вказаний також перелік інших осіб, які можуть зберігати кошти ОСОБА_2 Тобто дана вимога неконкретизована і тому не підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову.
Керуючись ст. ст.151, 152 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити частково.
- Накласти арешт на автомобіль HONDA CIVIC 2007 року випуску, сірого кольору, номер кузова НОМЕР_1, державний знак НОМЕР_2, належний ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії МО № 531586, ідентифікаційний номер НОМЕР_3, зареєстрованому за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2.
- Заборонити ОСОБА_2 виходити з Товариства з обмеженою відповідальністю В«РакунВ»( ТОВ В«РакунВ» , LIMITED LIABILITY COMPANY В« RACCOONВ» , LLC В« RACCOONВ»), ідентифікаційний код юридичної особи 38897305, місцезнаходження юридичної особи: 01601, м. Київ, Печерський район, Площа Спортивна, будинок 1-А., продавати чи іншим чином відступати свою частку в статутному капіталі третім особам.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Копію ухвали направити сторонам.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає розгляду справи.
На ухвалу може бути подано апеляцію до Херсонського апеляційного суду через місцевий суд протягом 5 днів з дня винесення ухвали.
Суддя В.О.Коваль
Суд | Великоолександрівський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2015 |
Оприлюднено | 19.03.2015 |
Номер документу | 43112133 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Коваль В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні