cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДОДАТКОВА
УХВАЛА
18.03.2015 р. Справа № 20/119
Господарський суд Львівської області у складі колегії суддів: Бортник О.Ю. - головуюча, Пазичева В.М. та Шпакович О.Ф. при секретарі судових засідань Бобаку Т.О. розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи за заявою Релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви м. Мостиська Львівської області про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду Львівської області у справі № 20/119 від 08.07.2010 року
за позовом: Релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви м.Мостиська Львівської області
до відповідача-1: Релігійної громади Української Православної Церкви - Київський Патріархат в місті Мостиська Львівської області
до відповідача-2: Мостиської міської ради, м. Мостиська
до відповідача-3: Виконавчого комітету Мостиської міської ради, м. Мостиська
до відповідача-4: Комунального підприємства "Мостиське районне бюро технічної інвентаризації", м. Мостиська
третя особа: Товариство по будівництву церкви "Вознесіння Господнього", м. Мостиська
про визнання права власності на будівлю церкви та права постійного користування землею, визнання недійсними рішення, свідоцтва про право власності, витягу та скасування державної реєстрації
За участю представників:
від заявника: не з'явились,
від відповідача 1: Лучків А.В. - представник,
від відповідача 2: не з'явились,
від відповідача 3: не з'явились,
від відповідача 4: не з'явились,
від третьої особи : не з'явились.
СУТЬ СПОРУ: В провадженні господарського суду Львівської області перебувала заява Релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви м. Мостиська Львівської області про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду Львівської області у справі № 20/119 від 08.07.2010 року за позовом: Релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви м.Мостиська Львівської області до відповідача-1: Релігійної громади Української Православної Церкви - Київський Патріархат в місті Мостиська Львівської області, до відповідача-2: Мостиської міської ради, м. Мостиська, до відповідача-3: Виконавчого комітету Мостиської міської ради, м. Мостиська, до відповідача-4: Комунального підприємства "Мостиське районне бюро технічної інвентаризації", м. Мостиська, третя особа: Товариство по будівництву церкви "Вознесіння Господнього", м. Мостиська про визнання права власності на будівлю церкви та права постійного користування землею, визнання недійсними рішення, свідоцтва про право власності, витягу та скасування державної реєстрації.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 11.03.2015р. у справі № 20/119, винесеною за результатом розгляду вищезгаданої заяви, рішення господарського суду Львівської області від 08.07.2010р. у справі № 20/119 залишено без змін. У мотивувальній частині цієї ухвали зазначено, що судові витрати у справі на підставі ст. 49 ГПК України покладаються на заявника.
Однак, у резолютивній частині ухвали суду від 11.03.2015р. не зазначено, яка саме сума судового збору покладається на заявника та підлягає стягненню в дохід Державного бюджету. Згідно з квитанцією 23758.281.1 від 06.07.2013р. заявником сплачено 573,50 грн. судового збору. Інші платіжні документи, які б підтверджували сплату судового збору заявником в матеріалах справи відсутні.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 12.03.2015р. призначено справу № 20/119 до розгляду для вирішення питання про прийняття додаткової ухвали.
Заявник явки повноважного представника у судове засідання не забезпечив. Подав клопотання про перенесення розгляду справи у зв'язку з неможливістю участі заявника у даному судовому засіданні.
Представником відповідача-1 подано заяву про повернення сплаченого судового збору, у якій відповідач-1 просить винести додаткове рішення, яким стягнути з заявника в користь Державного бюджету 38976 грн. судового збору, 18879 грн. судового збору, а також стягнути на його користь 37758 грн. судового збору за подання касаційної скарги.
Відповідачі 2, 3, 4 явки повноважних представників у судове засідання не забезпечили.
Клопотання заявника про перенесення розгляду справи у зв'язку з неможливістю його участі у судовому засіданні судом відхиляється, оскільки його неявка не перешкоджає вирішенню питання про прийняття додаткової ухвали.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору встановлюється у розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. Судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюється в розмірі 2 відсотків ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 88 ГПК України, господарський суд має право за заявою сторони, прокурора, який брав участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою прийняти додаткове рішення, ухвалу, якщо не вирішено питання про розподіл господарських витрат або повернення судового збору з бюджету.
Заявник звернувся із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду Львівської області по справі № 20/119 від 08.07.2010р. - 02.08.2013р. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», мінімальна заробітна плата з 1 січня 2013р. встановлена у місячному розмірі - 1147 грн.
Заяву про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Господарського суду Львівської області по справі № 20/119 від 08.07.2010р. подано щодо вимог про: 1) визнання недійним рішення виконавчого комітету Мостиської міської ради № 155 від 24.05.2007р. «Про оформлення права власності на завершену будівництвом Церкву Вознесіння Господнього релігійній громаді Української Православної Церкви Київського Патріархату в м. Мостиська по вул. Міцкевича, 2»; 2) скасування державної реєстрації права власності за Українською Православною Церквою Київського Патріархату в м. Мостиська Львівської області на нежитлову будівлю - Церкву Вознесіння Господнього (реєстраційний номер 19006848) загальною площею 863,1 м.кв., яка знаходиться за адресою: Львівська область, Мостиський район, м. Мостиська, вул. Міцкевича, 2; 3) визнання недійсним Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 14700698, що виданий Комунальним підприємством «Мостиське районне бюро технічної інвентаризації» від 20.05.2007 року; 4) визнання за Релігійною громадою Української Автокефальної Православної Церкви м. Мостиська Львівської області права постійного користування на земельну ділянку площею 0,30га, що надана для будівництва та обслуговування Церкви Вознесіння Господнього, що знаходиться за адресою: Львівська область, Мостиський район, м. Мостиська, вул. Міцкевича, 2; 5) визнання за Релігійною громадою Української Автокефальної Православної Церкви м. Мостиська Львівської області права власності на нежитлову будівлю - Церкву Вознесіння Господнього, загальною площею 863,1 м.кв., яка знаходиться за адресою: Львівська область, Мостиський район, м. Мостиська, вул. Міцкевича, 2.
Згідно з п. 2.2.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013р. «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» (надалі - постанова пленуму ВГСУ № 7), судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна у позадоговірних зобов'язаннях (у тому числі в зв'язку з вимогами, заснованими на приписах частини п'ятої статті 216, статті 1212 Цивільного кодексу України тощо), - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
З акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, затвердженого розпорядженням голови Мостиської районної державної адміністрації від 30.03.2007р. № 181 вбачається, що вартість нежитлової будівлі - Церкви Вознесіння Господнього, яка знаходиться за адресою: Львівська область, Мостиський район, м. Мостиська, вул. Міцкевича, 2 складає 4050 тис. грн. Інших доказів, які б підтверджували вартість нежитлової будівлі, на яку просить визнати право власності заявник особами, які беруть участь у справі, не подано. Відтак, суд при визначенні суми судового збору, належної до сплати заявником, виходить саме з цієї вартості спірного майна.
Згідно з п.п. 2.10., 2.11. постанови пленуму ВГСУ № 7, у випадках об'єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з пунктом 3 статті 6 Закону підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для розгляду позовних заяв зі спорів немайнового характеру. Якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
З урахуванням вищенаведеного, сума судового збору, яка належить до сплати заявником за подання заяви, що є предметом розгляду у справі, щодо вимоги майнового характеру (вартість спірного майна - 4050 тис. грн.) та чотирьох вимог немайнового характеру становить 36704 грн. (34410 грн. + 573,5 грн. + 573,5 грн. + 573,5 грн. + 573,5 грн.).
Відповідно до п. 2.23. постанови пленуму ВГСУ № 7, якщо факт недоплати судового збору з'ясовано господарським судом у процесі розгляду прийнятої заяви (скарги), суд у залежності від конкретних обставин справи може: зобов'язати позивача (заявника, скаржника) доплатити належну суму судового збору і подати суду відповідні докази у встановлений ним строк, та за необхідності відкласти розгляд справи або оголосити перерву в засіданні (стаття 77 ГПК); у разі неподання доказів оплати - стягнути належну суму судового збору за результатами вирішення спору з урахуванням приписів частин першої - четвертої статті 49 ГПК або ж залишити позов (заяву, скаргу) без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 названого Кодексу.
Враховуючи те, що в матеріалах справи наявна квитанція 23758.281.1 від 06.07.2013р. про сплату 573,50 грн. судового збору та за відсутності інших документів, які б підтверджували сплату решти суми судового збору, належної до сплати заявником, покладення судових витрат у справі згідно ухвали суду від 11.03.2015р. у справі № 20/119 на підставі ст. 49 ГПК України на заявника та не прийняття рішення щодо стягнення з заявника недоплаченої суми судового збору, 36130,50 грн. судового збору підлягає стягненню з заявника в дохід Державного бюджету України.
Крім цього, відповідно до п.4.4. постанови пленуму ВГСУ № 7 у випадках скасування рішення господарського суду і передачі справи на новий розгляд розподіл судового збору у справі, в тому числі й сплаченого за подання апеляційної та/або касаційної скарги або заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, здійснює господарський суд, який приймає рішення за результатами нового розгляду справи, керуючись загальними правилами розподілу судових витрат. Судом встановлено, що наказ господарського суду Львівської області, виданий 30.07.2014 р., про стягнення з Релігійної громади Української православної церкви-Київського патріархату в м. Мостиська Львівської області 18879 грн. судового збору в доход Державного бюджету України за розгляд апеляційної скарги не виконано в зв'язку з її скасуванням Вищим господарським судом України постановою від 18.12.2014 р. Відтак, вищезгадані судові витрати за розгляд апеляційної скарги підлягають стягненню з заявника в доход Державного бюджету України. З заявника на користь Релігійної громади Української православної церкви-Київського патріархату в місті Мостиська Львівської області також підлягають стягненню 37758 грн. судового збору, сплаченого ним квитанцією № к111/Q/33 від 26 серпня 2014 р. та платіжним дорученням № 75283214 від 03 жовтня 2014 р. за подання касаційної скарги.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 49, 86, 88, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Стягнути з Релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви м. Мостиська Львівської області (81300, Львівська область, Мостиський район, м. Мостиська, вул. Шухевича, буд. 1, корп. Б., ідентифікаційний код юридичної особи 35156771) в доход Державного бюджету України 36130,50 грн. судового збору за розгляд заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами та 18879 грн. судового збору за розгляд скарги судом апеляційної інстанції.
Стягнути з Релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви м. Мостиська Львівської області (81300, Львівська область, Мостиський район, м. Мостиська, вул. Шухевича, буд. 1, корп. Б., ідентифікаційний код юридичної особи 35156771) на користь Релігійної громади Української православної церкви-Київського патріархату в місті Мостиська Львівської області (81300, Львівська область, м. Мостиська, вул. Шевченка, 3, ідентифікаційний код юридичної особи 23957456) 37758 грн. судового збору, сплаченого за подання касаційної скарги.
Накази видати після набрання ухвалою законної сили.
2. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного господарського суду.
Суддя Бортник О.Ю.
Суддя Пазичев В.М.
Суддя Шпакович О.Ф.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2015 |
Оприлюднено | 24.03.2015 |
Номер документу | 43164475 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні