Ухвала
від 23.03.2015 по справі 815/1706/15
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/1706/15

У Х В А Л А

23 березня 2015 року м. Одеса           

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Потоцька Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «ВЕРТЕКС ІНВЕСТ МЕНЕДЖМЕНТ» про стягнення штрафу в розмірі 850,00грн.,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «ВЕРТЕКС ІНВЕСТ МЕНЕДЖМЕНТ» про стягнення штрафу в розмірі 850,00 грн.

Виходячи з рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом як принципу здійснення правосуддя в адміністративних судах (п. 3 ст. 7 КАС України), правила ст. 99 КАС України поширюються і на звернення до адміністративного суду особи з позовом у випадках, встановлених законом.

Згідно з ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами.

Частиною 2 ст. 99 КАС України, встановлено, що для звернення до суду за захистом прав, свобод, та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається зі змісту позовної заяви позивач просить стягнути штраф в розмірі 850,00 грн. з ТОВ «КУА «ВЕРТЕКС ІНВЕСТ МЕНЕДЖМЕНТ» на підставі постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 394-ЦА-УП-КУА від 10.07.2014 р.

Розглянувши поданий адміністративний позов та заяву про визнання поважною причини пропуску строку звернення до суду та його поновлення, суддя прийшов до висновку про залишення адміністративного позову без розгляду.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулась до Одеського окружного адміністративного суду 20.03.2015 року.

Аналіз доданих до адміністративного позову документів свідчить про те, що підстави для звернення до адміністративного суду виникли 10 липня 2014 року, після прийняття постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 394-ЦА-УП-КУА від 10.07.2014 р., відповідно до якої до товариства застосовано штрафну санкцію у розмірі 850, 00 грн.

Строк звернення до суду обчислюється, за загальним правилом, з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

День, коли особа дізналась про порушення свого права, - це встановлений доказами день, коли позивач дізнався про рішення, дію чи бездіяльність, внаслідок якої відбулося порушення їх прав, свобод чи інтересів.

Отже, строк обчислюється з дня вчинення спірних правовідносин, що стали підставою для звернення до адміністративного суду, а саме: 11.07.2014 року.

Дотримання строків розгляду адміністративних справ одна з обов'язкових передумов ефективності адміністративних проваджень, оскільки результат правозастосовчої діяльності безпосередньо залежить від часових меж їх реалізації. Будь-який вид адміністративного провадження базується на процесуальних принципах, серед яких оперативність і швидкість, що забезпечується чітко регламентованими строками, закріпленими в законах та підзаконних актах.

Строк звернення до адміністративного суду – це строк, в межах якого особа, яка має право на позов, повинна звернутися до адміністративного суду для захисту своїх прав у публічно – правових відносинах або для реалізації владних повноважень.

Встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Крім того, суддя вважає за необхідне зазначити, що позивач в свою чергу просить суд поновити строк звернення з адміністративним позовом, у встановленому приписами КАС України порядку з огляду на наступне.

Комісією 22.12.2014 було подано адміністративний позов до Одеського окружного адміністративного суду про стягнення штрафу до Державного бюджету України з TOB «КУА «ВЕРТЕКС ІНВЕСТ МЕНЕДЖМЕНТ».

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 12.01.2015 позовну заяву Комісії залишено без руху та зобов'язано усунути недоліки позовної заяви.

Комісією на виконання вимог ухвали суду надано пояснення, які не були враховані судом.

29.01.2015 Одеським окружним адміністративним судом винесено ухвалу про повернення позовної заяви, яка надійшла до Комісії 03.02.2015 (вх.1793-дз), тобто вже після спливу строку звернення до адміністративного суду.

Отже, строк для звернення до адміністративного суду було пропущено не з вини Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Суд в свою чергу критично ставиться до вказаних доводів, оскільки по – перше: згідно ухвали про залишення без руху від 12.01.2015 року, позивачу було надано строк для усунення встановлених судом недоліків, які він повинен був усунути на протязі 5 днів з моменту отримання копії ухвали. Вказана ухвала була отримана 19.01.2015 року.

По – друге: пояснення надані комісією були надіслані на адресу суду 31.01.2015 року, з порушення строку наданого судом в ухвалі від 12.01.2015 року та вже після повернення адміністративного позову.

По – третє: порядок оскарження висновків суду визначений приписами КАС України та надає можливість сторонам в рамках конкретної справи проводити процедуру оскарження.

Отже, доводи наведені позивачем по справі в підтвердження поважності причини пропуску строку звернення до суду не відповідають приписам чинного законодавства України.

З урахуванням сукупності викладених обставин, суддя вважає за необхідне залишити адміністративний позов без розгляду, у зв'язку з пропуском строку звернення до суду.

           Керуючись ст. ст. 99, 100, 106 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «ВЕРТЕКС ІНВЕСТ МЕНЕДЖМЕНТ» про стягнення штрафу в розмірі 850,00 грн.- залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.

Суддя Потоцька Н.В.          

          

          

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.03.2015
Оприлюднено30.03.2015
Номер документу43245228
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/1706/15

Постанова від 12.10.2015

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Свида Л. І.

Ухвала від 17.09.2015

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Свида Л. І.

Ухвала від 06.07.2015

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Свида Л. І.

Ухвала від 16.06.2015

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Бойко А.В.

Ухвала від 13.05.2015

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Бойко А.В.

Ухвала від 08.05.2015

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Бойко А.В.

Ухвала від 23.03.2015

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Потоцька Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні