Рішення
від 06.08.2009 по справі 15/917
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

15/917

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "06" серпня 2009 р.                                                     Справа № 15/917

Господарський суд Житомирської області у складі:

Судді Кравець С.Г.

при секретарі Лужко О.В.

за участю представників сторін:

від позивача Свінцицької Г.В. - представника за дорученням № 06/258

                       від 16.07.2009р.,     

від відповідача не з'явився,

прийняв участь Бугайов С.В. прокурор, посвідчення № 86,

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Прокурора Андрушівського району в інтересах держави в особі Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (м. Київ) в особі Житомирського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (м.Житомир)

до Селянського (фермерського)  господарства "Хлібороб" (м. Андрушівка)

про стягнення 8400,00 грн.

Прокурором Андрушівського району в інтересах держави в особі Українського державного фонду підтримки фермерських господарств в особі Житомирського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (м.Житомир) пред'явлено позов про стягнення з Селянського (фермерського) господарства "Хлібороб"  заборгованості в сумі 8400,00грн.

Представник позивача та прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі  з підстав, викладених у позовній заяві.  

Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, повноважного представника в судове засідання не направив, вимог ухвал суду від 19.06.2009р. та від 16.07.2009р. не виконав, витребувані судом документи не надав.

Слід зазначити, що ухвала про порушення провадження у даній справі від 19.06.2009р., надіслана Селянському (фермерському) господарству "Хлібороб" за адресою, вказаною позивачем в позовній заяві, а саме: Житомирська область, м.Андрушівка, вул. Клубна, 27, повернулася до господарського суду з відміткою відділення зв'язку  - "За даною адресою не існує".

Як вбачається з матеріалів справи, згідно з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, станом на 26.05.2009р., місцезнаходженням  відповідача є: 13400, Житомирська область, Андрушівський район, м.Андрушівка, вул. Клубна, будинок 27.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Згідно з ч. 2 ст. 17 вказаного Закону в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо юридичної особи, у тому числі місцезнаходження юридичної особи та перелік засновників (учасників) юридичної особи, у тому числі ім'я, місце проживання, ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків, якщо засновник - фізична особа.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

У даній справі відповідачем є юридична особа - селянське (фермерське) господарство "Хлібороб".

Відповідно до ст. 93 ЦК України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Як вбачається з Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АВ №741982 (а.с.5), Селянське (фермерське) господарство "Хлібороб" знаходиться за адресою: 13400, Житомирська область, Андрушівський район, місто Андрушівка, вулиця Клубна, будинок 27; засновником та керівником Селянського (фермерського) господарства "Хлібороб" є Козачук Галина Андріївна, яка проживає за адресою: 13400, Житомирська область, Андрушівський район, місто Андрушівка, вулиця Клубна, будинок 27.

Отже, відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням Селянського (фермерського) господарства "Хлібороб" є: 13400, Житомирська область, Андрушівський район, місто Андрушівка, вулиця Клубна, будинок 27.

Ухвала господарського суду  про відкладення розгляду справи від 16.07.2009р.,  надіслана Козачук Галині Андріївні за адресою: Житомирська область, м.Андрушівка, вул. Клубна, 27, повернулася до господарського суду з відміткою відділення зв'язку  - "Адресат не проживає".

У пункті 4 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 02.06.2006р.(з відповідними змінами) №01-8/1228 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році" вказано, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками "адресат вибув", "адресат відсутній", і т.п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення судом певних процесуальних дій.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає, що відповідача було належним чином повідомлено, проте, своїм правом приймати участь в судовому засіданні останній не скористався.

Неявка представника відповідача в судове засідання не перешкоджає вирішенню спору по суті, за наявними матеріалами справи, відповідно до ст. 75 ГПК України.

Заслухавши представника позивача та прокурора, дослідивши матеріали справи, господарський суд,   

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи, 13 листопада 2003 року між  Житомирським відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (позивач у справі) та Селянським (фермерським) господарством "Хлібороб" (відповідач у справі) було укладено договір №35 про надання фінансової підтримки селянському (фермерському) господарству (а.с.11), за умовами якого, Житомирське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств зобов'язалось надати фінансову підтримку (допомогу) на поворотній основі Селянському фермерському господарству "Полісся" в сумі 15000,00 грн. для придбання паливно-мастильних матеріалів, мінеральних добрив, насіння, здійснення оплати за роботи сільськогосподарського призначення, а селянське фермерське господарство зобов'язувалось використати її за цільовим призначенням і повернути фінансову підтримку (допомогу) у визначений даним договором строк.

Житомирське відділення Українського державного фонду підтримки селянських (фермерських) господарств перерахувало СФГ "Хлібороб" фінансову допомогу в розмірі 15000,00грн., що підтверджується платіжним  дорученням №50 від 14.11.2003р.  (а.с. 10).

Згідно п.1.2  договору №35 від 13.11.2009р. Селянське (фермерське) господарство "Хлібороб" зобов'язалось повернути отримані кошти фінансової підтримки (допомоги) за встановленим графіком:

- до 13 листопада 2004 року в сумі 5000,00 грн.;

- до 13 листопада  2005 року в сумі 10000,00 грн.

Крім того, згідно із п. 1.2 договору СФГ "Хлібороб" зобов'язалось передати в заставу під гарантію повернення фінансової підтримки, матеріальні цінності, які належать фермерському господарству на праві власності, а саме посіви озимих культур на площі 5 гектарів. Пунктом 1.3 договору передбачено, що договір застави має бути засвідчений нотаріально.

В забезпечення виконання зобов'язань по договору про надання фінансової підтримки селянському (фермерському) господарству №35 від 13.11.2003р., між Житомирським відділенням Українського державного фонду підтримки селянських (фермерських) господарств та СФГ "Хлібороб" 13.11.2003р. було укладено договір застави (а.с.12).  Згідно з п. 2.2 договору в забезпечення своєчасного повернення фінансової допомоги СФГ "Хлібороб" передало посіви озимої пшениці (майбутній врожай 2004 року), яка засіяна на площі 5 (п'ять) гектарів, в кількості 13,05 (тринадцять цілих п'ять сотих) тонни, які знаходяться за адресою: м.Андрушівка Житомирської області, заставною вартістю 15008,00грн. (п'ятнадцять тисяч вісім гривень). Зазначений договір застави 13.11.2003р. посвідчений приватним нотаріусом Житомирського районного нотаріального округу Демецькою С.Л.

На підставі заяви керівника Селянського (фермерського) господарства "Хлібороб" Козачук Г.А. (а.с.15 (на звороті)), 10.11.2004р. між Житомирським відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств та Селянським (фермерським) господарством "Хлібороб"  було підписано додатковий договір про зміну умов договору №35 від 13.11.2003р. про надання фінансової підтримки селянському (фермерському) господарству "Хлібороб" (а.с. 14).

Відповідно до п. 1.2 додаткового договору від 10.11.2004р. сторони погодили новий графік повернення коштів фінансової підтримки (допомоги), згідно до якого, відповідач зобов'язався повернути кошти фінансової підтримки (допомоги) в строк до 13 листопада 2005 року в сумі 5000,00грн. та до 13 листопада 2006 року в сумі 10000,00грн.

10 листопада 2005 року між Житомирським відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств та Селянським (фермерським) господарством "Хлібороб", також, на підставі заяви керівника Селянського (фермерського) господарства "Хлібороб" Козачук Г.А. (а.с.15),   було підписано додатковий договір про зміну умов договору №35 від 13.11.2003р. про надання фінансової підтримки селянському (фермерському) господарству"Хлібороб" (а.с. 14 (на звороті)), у якому сторони погодили новий  строк повернення  коштів фінансової підтримки (допомоги) в сумі 5000,00грн. - до  13 листопада 2006 року.

З урахуванням укладених між сторонами додаткових договорів від 10.11.2004р. та  від 10.11.2005р. до договору №35 про надання фінансової підтримки селянському (фермерському) господарству від 13.11.2003р., строк повернення коштів фінансової підтримки (допомоги) в сумі 15000,00грн. закінчився 13 листопада 2006 року.

Відповідач свої зобов'язання по поверненню позивачу фінансової підтримки (допомоги)  виконав  частково на суму 1600грн., про що свідчить довідка-розрахунок позивача від 16.07.2009р. (а.с.37).

Відповідач в повному обсязі розрахунки з позивачем не провів. На день пред'явлення позову до суду  заборгованість відповідача перед позивачем становить 8400,00грн., що підтверджується довідкою-розрахунком станом на 16.07.2009р. (а.с. 37).

Пунктом 2 "Порядку використання коштів державного бюджету для надання підтримки фермерським господарствам", затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 25.08.04р. №1102 передбачено, що фінансова підтримка надається фермерським господарствам лише на конкурсних засадах на поворотній основі за бюджетною програмою "Надання кредитів фермерським господарствам".

Відповідно до положень ст.509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші, тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Частиною першою ст.193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутністю конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Згідно ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідач позов не оспорив, доказів повернення фінансової підтримки в сумі 8400,00грн. не надав.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і укладеного договору та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на відповідача.

Відповідно до ст.ст. 509, 526 ЦК України, ст. 193 ГК України, та керуючись ст.ст. 33, 43, 44, 49, 75, 82-85 ГПК України, господарський суд,    

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Селянського (фермерського) господарства "Хлібороб" (13400, Житомирська область, м.Андрушівка, вул. Клубна, 27, ідентифікаційний код 32277298)

на користь Житомирського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (10014, м.Житомир, вул.Мала Бердичівська, 25 к.47, код 13562604) - 8400,00 грн. фінансової допомоги.

3. Стягнути з Селянського (фермерського) господарства "Хлібороб" (13400, Житомирська область, м.Андрушівка, вул. Клубна, 27, ідентифікаційний код 32277298)

- на користь Державного бюджету України - 102,00 грн. державного мита;

- на користь Державного бюджету України - 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу (р/р 31218259703002 в УДК в м.Житомирі, код ЗКПО 22062319, банк отримувача - ГУДКУ у Житомирській області, МФО - 811039,  код доходу 22050000).

 

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.

Суддя                                                                     Кравець С.Г.  

Віддрукувати прим.

1 - до справи,

2 - 4 - сторонам,

5,6 - прокуратура:

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення06.08.2009
Оприлюднено15.08.2009
Номер документу4330408
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/917

Ухвала від 28.04.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Гансецький В.П.

Постанова від 08.09.2009

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Дзюбко П.О.

Рішення від 06.08.2009

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 11.07.2006

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хоменко М.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні