КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження в адміністративній справі
03 квітня 2015 року 810/1351/15
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Луценко К.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "П.И.К." про стягнення коштів за податковим боргом,
за участю представників сторін:
позивача - Литвиненко С.С., довіреність від 12.01.2015 №6/9/10-13-10-025;
відповідача - не з'явився,
ВСТАНОВИВ:
01.04.2015 о 13:00 год. Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю "П.И.К." про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 57789,31 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 01.04.2015 відкрито провадження у справі, справу призначено до судового розгляду на 03 квітня 2015 року о 11:00 год.
В судовому засіданні 03.04.2015 представником відповідача надано суду клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку з відсутністю інформації про засоби зв'язку відповідача та необхідністю належного сповіщення відповідача про розгляд подання поштовим зв'язком, з приводу чого суд зазначає таке.
Положеннями п. 3 ч. 1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства передбачено, що провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Відповідно до ч. 8 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Розгляд подання відбувається за участю органу доходів і зборів, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено.
Способи та порядок інформування учасників адміністративного процесу про судове засідання в адміністративній справі визначені главою 3 Судові виклики і повідомлення Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України судові виклики і повідомлення здійснюються повістками про виклик і повістками-повідомленнями.
Згідно ч. 2 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України повістки про виклик у суд надсилаються особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам, а повістки-повідомлення - особам, які беруть участь у справі, з приводу вчинення процесуальних дій, у яких участь цих осіб не є обов'язковою.
Частиною третьою вказаної статті передбачено, що судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки, складеного відповідно до статті 34 цього Кодексу факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), електронною поштою, телефонограмою, опублікування у друкованому засобі масової інформації.
Повідомлення шляхом надсилання тексту повістки здійснюється за тими самими правилами, що і повідомлення шляхом надсилання повістки, крім випадків, установлених цим Кодексом.
Суд звертає увагу, що ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 01.04.2015 про відкриття провадження в адміністративній справі позивача зобов'язано надати суду всю наявну інформацію з відповідних баз даних платників податків, що знаходяться у віданні податкової інспекції, стосовно всіх відомих номерів засобів зв'язку відповідача до 17:30 хв. 01.04.2015 року.
На виконання вимог суду позивач листом від 01.04.2015 №659//9/10-13-10-09 повідомив про засоби зв'язку Товариства з обмеженою відповідальністю "П.И.К.", а саме телефони та засоби електронного зв'язку.
Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, при цьому використання судом таких способів інформування відповідача про судове засідання, як факсимільним повідомленням (факсом), електронною поштою, телефонограмою ніяких результатів не дали, оскільки встановити зв'язок з відповідачем за контактними телефонами, зазначеними ТОВ "П.И.К." в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та наданими позивачем з реєстраційної справи податкової інспекції, а також з поданих документів податкової звітності (податкових декларацій) - не є можливим, а за результатами сповіщення відповідача електронною поштою до суду не надійшло підтвердження від ТОВ "П.И.К." про отримання такого повідомлення. При цьому суд звертає увагу, що в матеріалах адміністративної справи відсутні докази на підтвердження того, що надані позивачем адреси електронної пошти належать відповідачеві.
Суд звертає увагу, що інститут судових викликів і повідомлень, врегульований главою 3 Кодексу адміністративного судочинства України, спрямовано на забезпечення принципів гласності і змагальності в адміністративному процесі, відповідно до яких кожен має право знати про дату, час і місце розгляду його справи в суді, щоб мати можливість взяти участь у розгляді.
Положеннями пп. 4, 5 ч. 1 ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України принципами здійснення правосуддя в адміністративних судах є змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі, а також гласність і відкритість адміністративного процесу.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч. 1 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, не можуть бути обмежені у праві на отримання в адміністративному суді як усної, так і письмової інформації щодо результатів розгляду справи. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в адміністративному суді інформації про дату, час і місце розгляду своєї справи та ухвалені в ній судові рішення.
За таких обставин, порушення судом встановлених ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України строків розгляду подання Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області зумовлено необхідністю забезпечення принципів гласності і змагальності в адміністративному процесі та права відповідача знати про дату, час і місце розгляду його справи в суді, що може бути здійснено лише шляхом сповіщення відповідача рекомендованою кореспонденцією за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд може зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи обмежені строки розгляду справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача та зупинити провадження у справі, призначивши при цьому дату наступного судового засідання.
На підставі викладеного, керуючись п. 4 ч. 2 ст. 156, ст. ст. 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Зупинити провадження у справі до 21.04.2015, призначивши судове засідання на 21.04.2015 о 14:00 год.
Повідомити відповідача про розгляд справи рекомендованою кореспонденцією.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя А.О.Кушнова
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2015 |
Оприлюднено | 09.04.2015 |
Номер документу | 43435129 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Кушнова А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні