Рішення
від 07.04.2015 по справі 227/960/14-ц
ДОБРОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

07.04.2015

227/960/14-ц

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 квітня 2015 року Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого судді Хандуріна В.В.

при секретарі Данилко Л.В.

за участю представника позивача ОСОБА_1

представників відповідача Шарова В.С.

Венідіктова Е.М.,

представника третьої особи ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Добропілля цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Добропільське сортонасінницьке підприємство» (далі за текстом ТОВ «Добропільське СП»), треті особи: ОСОБА_1, ОСОБА_6, Добропільська районна державна адміністрація, про витребування майна із чужого незаконного володіння,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_5 звернувся до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з позовом до ТОВ «Добропільське СП» про витребування майна із чужого незаконного володіння і повернення її землевласнику.

В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_5 зазначив, що після смерті матері прийняв спадщину, оформив права, і став власником земельної ділянки сільськогосподарського призначення кадастровий номер НОМЕР_1 площею 2,5622га на території Криворізької сільської ради. Після виготовлення всієї документації він з'ясував, що його земельною ділянкою незаконно користується відповідач, уклавши договір оренди землі від 11.09.2012р. з Добропільською райдержадміністрацією, предметом договору стали нерозподілені (не витребувані) паї. Відповідач повідомлений про те, що ОСОБА_5 є власником землі, але не приймає ніяких дій щодо повернення земельної ділянки позивачу. Позивач вважає, що підприємство ТОВ «Добропільське СП» незаконно, без відповідної правової підстави заволоділо і володіє його майном, тому повинне припинити таке користування і повернути це майно йому як законному власнику.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги повністю, просив їх задовольнити. Вимагає віддати власнику його земельну ділянку.

Представники відповідача Шаров В.С. та за довіреністю Венідіктов Е.М. в судовому засіданні позов не визнають. В обґрунтування своєї позиції суду зазначили, що ТОВ «Добропільське СП» володіє і користується земельною ділянкою позивача на законних підставах - на умовах укладеного і чинного договору оренди від 11.09.2012р. з Добропільською райдержадміністрацією, строк дії договору передбачений на 20 років. Згідно п.39 цього Договору, перехід права власності на орендовану земельну ділянку не є підставою для зміни умов чи розірвання чинного договору. Просять в задоволенні позовних вимог ОСОБА_5 відмовити.

Представник третьої особи в суді з позовними вимогами погодилась частково, вважає, що дійсно ОСОБА_5 є власником землі, але не згодна з тим, що підприємство відповідача володіє земельною ділянкою незаконно. Правовою підставою такого володіння є укладений, ніким не оспорюваний договір оренди.

Вислухавши пояснення представника позивача, позицію представників відповідача, думку представника третьої особи, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав:

Так, згідно свідоцтва про право на спадщину за законом позивач ОСОБА_5 після смерті матері ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, і батька ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_2, успадкував право на частку в праві на земельну частку (пай) (а.с.10,16)

11.05.2013р. він зареєстрував свої права як власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_1 площею 2,5622га на території Криворізької сільської ради, що підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно за № 3307365 і витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (а.с.22-23)

Відповідач визнав в суді той факт, що користується земельною ділянкою, власником якої є позивач, на підставі Договору оренди землі від 11 вересня 2012р., укладеного з Добропільською райдержадміністрацією, що належним чином зареєстрований у Дерземагенстві за № 142208444003018 і на час розгляду справи є діючим (а.с.34)

Аналогічні обставини підтверджені листом ГУ Держземагенства у Добропільському районі Донецької області за №1197 від 14.08.2013р. (а.с.28)

У відповідності із ст.1 Закону України «Про оренду землі» від 06 жовтня 1998 року, оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Визначення законодавцем цього терміну повністю узгоджується із ч.1 ст.93 Земельного кодексу України.

Законодавцем чітко встановлено, що єдиною правовою підставою для використання землі є укладання договору між орендодавцем та орендарем. При цьому зазначений договір повинен бути зареєстрований у встановленому законом порядку. Використання земельної ділянки без договору є незаконним.

Судом встановлено, що Відповідач законно користується землею на підставі чинного договору оренди землі, зареєстрованого у встановленому Законом порядку.

Суд не приймає до уваги посилання позивача на рішення Добропільського міськрайсуду від 20 листопада 2013 року, яким внесено зміни до договору оренди землі і зобов'язано повернути землю позивачу, оскільки воно рішенням суду апеляційної інстанції від 05 лютого 2014 року, яке набрало законної сили, скасоване і в задоволенні вимог ОСОБА_5 відмовлено (а.с.29-33)

Суд з наданого договору вбачає, що згідно п.8 цього договору, він укладений на строк 20 років (а.с.34)

Пунктом 39 Договору передбачено, що перехід права власності на орендовану земельну ділянку не є підставою для зміни умов чи розірвання договору.

Доказів про розірвання договору чи визнання його недійсним сторонами у справі не надано.

На підставі ст.3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до змісту ст.ст.11 та 15 ЦК України, права та обов'язки виникають з дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства. Кожна особа має право на судовий захист.

Захист цивільних прав - це передбачені Законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки їх порушення.

Під способами захисту суб'єктивних цивільних прав розуміють закріплені Законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на правопорушника. Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів подається в ст.16 цього Кодексу.

ОСОБА_5 як власник землі безсумнівно має право на свій власний розсуд володіти, користуватися нею та вільно розпоряджатися. Згідно ст.41 Конституції України, право власності є непорушним, ніхто не може бути обмежений у цьому праві чи протиправно позбавлений його.

Однак власник порушеного права може скористатися не любим, а цілком конкретним способом захисту свого права.

У випадку розглядуваного судом спору позивач помилково обрав неналежний спосіб захисту своїх прав, передбачений ст.ст.15,16 ЦК України. Так, ним поставлене перед судом питання про витребування земельної ділянки із чужого незаконного володіння, та за наслідками дослідження всіх обставин у справі безпідставного незаконного володіння суд в діях Відповідача не угледів.

При цьому, суд відповідно до ст.11 ЦПК України, розглядає справу за зверненням фізичних або юридичних осіб лише в межах заявлених ними вимог і на підставі наданих доказів.

На підставі вищенаведеного, суд вважає, що заявлені вимоги безпідставні і не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 3, 5, 10, 174, 209, 209, 212-215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Добропільське сортонасінницьке підприємство», треті особи: ОСОБА_1, ОСОБА_6, Добропільська районна державна адміністрація, про витребування майна із чужого незаконного володіння - відмовити повністю.

Вступна та резолютивна частини судового рішення проголошені в судовому засіданні 07 квітня 2015 року. Повний текст судового рішення виготовлено із додержанням вимог ст. 209 ЦПК України 10 квітня 2015 року.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Запорізької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Надруковано у нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Головуючий: суддя В.В. Хандурін

07.04.2015

СудДобропільський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення07.04.2015
Оприлюднено17.04.2015
Номер документу43539656
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —227/960/14-ц

Ухвала від 20.08.2015

Цивільне

Апеляційний суд Донецької області

Новосьолова Г. Г.

Ухвала від 20.08.2015

Цивільне

Апеляційний суд Донецької області

Новосьолова Г. Г.

Ухвала від 30.07.2015

Цивільне

Апеляційний суд Донецької області

Новосьолова Г. Г.

Ухвала від 23.07.2015

Цивільне

Апеляційний суд Донецької області

Новосьолова Г. Г.

Рішення від 07.04.2015

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Хандурін В. В.

Рішення від 07.04.2015

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Хандурін В. В.

Ухвала від 31.03.2015

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Хандурін В. В.

Ухвала від 20.05.2014

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Хандурін В. В.

Ухвала від 05.03.2014

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Хандурін В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні