cpg1251
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
07 квітня 2015 р. №820/2790/15
Харківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді -Волошина Д.А.,
за участю секретаря судового засідання Ільницької І.Л.
представників : позивача - Каплоух В.О., відповідача - Гаспарян А.Н.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕГІОН БІЗНЕС ТРЕЙД" до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії ,-
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "РЕГІОН БІЗНЕС ТРЕЙД", з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, в якому просить суд, визнати протиправною відмову Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області оформлену повідомленням про невизнання податкової звітності від 20.02.2015 року вих. № 3017/10/20-30-18-04-24 щодо невизнання як податкової звітності поданих податкової декларації ТОВ «Регіон бізнес трейд» з податку на додану вартість зі всіма необхідними додатками та реєстрами виданих та отриманих податкових накладних за січень 2015 року; зобов'язати Державну податкову інспекцію у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області вважати податкову декларацію ТОВ «Регіон бізнес трейд» з податку на додану вартість разом з розрахунком коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром виданих та отриманих податкових накладних за січень 2015 року прийняту та зареєстровану 12.02.2015 року; зобов'язати Державну податкову інспекцію у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області відобразити показники (дані) податкової декларації ТОВ «Регіон бізнес трейд» з податку на додану вартість, розрахунку коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в зрізі контрагентів (Д5), реєстру виданих та отриманих податкових накладних за січень 2015 року в електронних базах даних податкової звітності, у тому числі картці особового рахунку.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що невизнання відповідачем податкової звітності з підстав невідповідності заявлених даних щодо податкової адреси товариства є протиправною і суперечить положенням податкового законодавства, так як податкова декларація платника податку з податку на додану вартість містить всі реквізити визначені п.48.3 ст.48 Податкового кодексу України.
Представник відповідача в судове засідання з'явився, просив відмовити в задоволені позову, зазначив, що єдиною підставою для направлення відмови у прийнятті податкової декларації є складена довідка про відсутність за місцезнаходженням відповідача.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, встановив наступне.
Товариством з обмеженою відповідальністю «Регіон бізнес трейд» у відповідності до вимог Податкового кодексу України подала до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області через засоби електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб податкову декларацію з податку на додану вартість разом з розрахунком коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром виданих та отриманих податкових накладних за січень 2015 року, що підтверджується відмітками про отримання 12.02.2015 року о 14 год. 28 хв. на Квитанції № 2 виданою засобами електронної здачі податкової звітності через програмне забезпечення «М.Е. dос».
20.02.2015 року позивачем було отримано повідомлення Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про невизнання податкової звітності, в якому зазначено, що подана платником податку податкова декларації з податку на додану вартість зі всіма необхідними додатками та реєстрами виданих та отриманих податкових накладних за січень 2015 року за № 9013645794, 9013643469, 9013646208, 9013643851 по підприємству ТОВ «Регіон бізнес трейд» надана з порушенням пункту 48.3 статті 48 ПК України, а саме: невідповідність заявлених даних щодо податкової адреси (відповідність за місцезнаходженням).
Суд зазначає, що Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 46.1. ст. 46 Податкового кодексу України (далі-ПКУ) податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п. 49.8 ст. 49 Податкового кодексу України прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби.
Імперативний характер наведеної норми означає, що податковий орган не має права не прийняти фактично отриману податкову декларацію, подану платником податків в один із способів, передбачених пунктом 49.3 статті 49 Податкового кодексу України (особисто або через представника, поштою чи засобами електронного зв'язку).
Практична реалізація процедури прийняття податкової декларації визначається пунктами 49.8 та 49.9 статті 49 Податкового кодексу України.
Як передбачено нормою абзацу першого пункту 49.9 статті 49 Податкового кодексу України за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.
Згідно з п. 49.8 ст. 49 Податкового кодексу України під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
Податковим кодексом України передбачені спеціальні наслідки подання платником податків податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 Податкового кодексу України. У такому разі, на підставі пункту 49.11 статті 49 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби зобов'язаний надати платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.
Згідно з п. 48.3 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування контролюючого органу, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
Відповідно до пункту 45.2. статті 45 Податкового кодексу України податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Статтею 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» встановлено, що місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
З податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2015 року, вбачається, що у графі 06 «податкова адреса» зазначена відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних особі - підприємців про державну реєстрація, а саме: вулиця Клочківська, будинок 111 А, місто Харків, Харківська область, 61022.
Тобто, податкова декларація платника податку ТОВ «Регіон бізнес трейд» з податку на додану вартість за січень 2015 року місить всі реквізити визначені п. 48.3 ст. 48 Податкового кодексу України.
Посилання відповідача на довідку про відсутність за місцезнаходженням ТОВ «Регіон бізнес трейд»" від 18.02.2015р. не приймаються судом в якості належного обґрунтування правомірності дій відповідача за результатами отримання податкової звітності від платника податків, оскільки не спростовують факту неправомірності дій відповідача в частині відмови у прийнятті податкової звітності без підстав, передбачених Податковим кодексом України. Зазначена довідка не може встановлювати, змінювати чи припиняти норм права, зокрема, щодо порядку та підстав відмови у прийнятті податкової звітності.
Згідно ч.1, ч.2 ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, то третя особа може посилатися на них у спорі, як на достовірні.
З витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців вбачається що статус відомостей про юридичну особу - ТОВ «Регіон бізнес трейд» підтверджено, місцезнаходження : 61022, Харківська область, місто Харків, вулиця Клочківська, будинок 111 А.
Отже суд приходить до висновку, що зазначення в декларації з податку на додану вартість обов'язкового реквізиту - місцезнаходження (місце проживання) платника податків в графі 06 - 61022, Харківська область, місто Харків, вулиця Клочківська, будинок 111 А відповідає вимогам чинного законодавства.
Відповідно до п. 49.13. ст. 49 Податкового кодексу України у разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови контролюючим органом (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання контролюючим органом.
Таким чином, позивач дотримав всіх вимог закону щодо заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість разом з розрахунком коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), розшифровкою податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстром виданих та отриманих податкових накладних за січень 2015 року, а відмова відповідача в її прийнятті є неправомірною.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Відповідач доказів на спростування вимог позивача суду не надав, податкову декларацію з податку на додану вартість разом з додатками не прийняв.
З огляду на встановлення неправомірності дій відповідача в частині відмови у прийнятті податкової звітності, а також те, що декларація з додатками була подана позивачем з дотримання вимог п. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ, суд вважає обґрунтованим позов в частині зобов'язання відповідача відобразити в електронній базі податкової звітності та картці особового рахунку ТОВ «Регіон бізнес трейд» показники податкової декларацій з податку на додану вартість за січень 2015 року.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача про визнання дій протиправними щодо невизнання податкової декларації разом з додатками та реєстрами, а також зобов'язання прийняти таку звітність, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст. ст. 8-14, 35, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕГІОН БІЗНЕС ТРЕЙД" до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною відмову Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області оформлену повідомленням від 20.02.2015 року вих. № 3017/10/20-30-18-04-24 щодо невизнання як податкової звітності поданої Товариством з обмеженою відповідальністю "Регіон бізнес трейд" податкової декларації з податку на додану вартість зі всіма необхідними додатками та реєстрами виданих та отриманих податкових накладних за січень 2015 року.
Вважати податкову декларацію Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕГІОН БІЗНЕС ТРЕЙД" з податку на додану вартість зі всіма необхідними додатками та реєстрами виданих та отриманих податкових накладних за січень 2015 року поданою у день її фактичного отримання Державною податковою інспекцією у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області 12 лютого 2015 року.
Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області відобразити показники (дані) податкової декларації Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіон бізнес трейд" з податку на додану вартість, розрахунку коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), реєстру виданих та отриманих податкових накладних за січень 2015 року в електронних базах даних податкової звітності, у тому числі картці особового рахунку.
Стягнути з Державного бюджету України (УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова, код 37999628, банк ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, рахунок 31217206784011) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіон бізнес трейд" (адреса: 61022, м. Харків, вул. Клочківська 111 А, код ЄДРПОУ: 39371975) судовий збір в сумі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 10 квітня 2015 року.
Суддя Волошин Д.А.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2015 |
Оприлюднено | 20.04.2015 |
Номер документу | 43564419 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Волошин Д.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні