РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 327/53/15-ц
Провадження № 2/327/38/2015
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09.04.2015 року смт.Розівка
Суддя Розівського районного суду Запорізької області Кущ Т.М., отримавши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Авангард» (далі - ТОВ «Агрофірма «Авангард») до ОСОБА_1 про визнання права власності на майбутній врожай, -
В С Т А Н О В И В :
18 лютого 2015 року до суду звернулося ТОВ «Агрофірма «Авангард» до ОСОБА_1 про визнання права власності на врожай, в якому вказало, що 02 червня 2008 року між сторонами укладено договір оренди належної позивачеві земельної ділянки строком до 31 грудня 2014 року. У вересні-жовтні 2014 року, тобто до закінчення строку дії договору оренди, позивач, не отримавши згоди власника земельної ділянки - відповідача ОСОБА_1 на продовження дії договору оренди шляхом укладення додаткової угоди, здійснив передпосівні роботи та посів озимої пшениці за власні кошти. Посилаючись на те, що ОСОБА_1 відмовляється продовжувати договірні відносини з ТОВ «Агрофірма «Авангард», позивач прохає визнати право власності на майбутній врожай озимої пшениці, що зростає на земельній ділянці ОСОБА_1 з осені 2014 року. Крім того, позивач прохає стягнути з відповідача понесені судові витрати.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, приходжу до висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 119 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).
Позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину (п.п.3,5-6 ч.2 ст.119 ЦПК України).
Відповідно до положень статті 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 11 ЦПК України встановлено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно частини 1 статті 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Від змісту позовної заяви залежать дії судді при вирішенні питання про відкриття провадження у справі і проведення подальших підготовчих дій для розгляду справи у судовому засіданні та при її розгляді по суті, у тому числі і про її судову юрисдикцію та підсудність, про залучення в процес інших осіб, дослідження доказів тощо.
Від змісту позовної заяви залежить позиція відповідача, котрий, як і позивач, має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаний з тим, які вимоги до нього заявлені, з яких підстав і якими доказами це підтверджується.
Вже на стадії пред'явлення позову позивач зобов'язаний виконувати вимоги щодо несення тягаря доказування і довести при пред'явленні позову певне коло фактів, що мають процесуальне значення. Мається на увазі доведення фактів наявності передумов права на пред'явлення позову та дотримання процесуального порядку його пред'явлення.
Цивільний процесуальний закон не вимагає від позивача правового обґрунтування позову, тобто посилання на норму права, яка регулює спірні правовідносини. Однак, позивач у будь-якому випадку повинен зазначити те право, захисту якого він вимагає, вважаючи його порушеним, невизнаним чи оспорюваним відповідачем.
Так, виходячи зі змісту позову, спірні правовідносин, які виникли між сторонами, стосуються певного майна - майбутнього врожаю озимої пшениці, що зростає на земельній ділянці №84 на схемі розподілу земельних часток (паїв) загальною площею 6,1800 га з кадастровим номером 2324982000:004:0023, яка розташована на території Кузнецівської сільської ради Розівського району Запорізької області, власником якої є ОСОБА_1.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.
Оскільки ТОВ «Агрофірма «Авангард» заявлена вимога, яка за своїм характером є майновою, тому позивачем повинна бути зазначена ціна позову.
Пунктом 2 частини 1 статті 80 ЦПК України встановлено, що ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Визначення ціни позову є необхідним для подальшого вирішення питання про розподіл судових витрат між сторонами.
Проте, ТОВ «Агрофірма «Авангард» у позовній заяві ціну позову визначено не з вартості майна, на яке прохає визнати право власності, а з вартості фактичних витрат на підготовку ґрунту та посів озимої пшениці, що позбавляє суд перевірити правильність сплати позивачем судового збору.
Крім того, у заяві вказано, що строк дії договору оренди земельної ділянки визначено між сторонами з урахуванням періоду ротації основної сівозміни культур згідно з проектом землеустрою, проте позивач за змістом позову не зазначив та не послався на докази, які б підтверджували цю обставину.
Так само позивач не зазначив та не послався на належні докази, які б підтверджували наявність посіву озимої пшениці саме на земельній ділянці №84 на схемі розподілу земельних часток (паїв) загальною площею 6,1800 га з кадастровим номером 2324982000:004:0023, яка розташована на території Кузнецівської сільської ради Розівського району Запорізької області та власником якої є ОСОБА_1 Зазначене свідчить про те, що заявлені ТОВ «Агрофірма «Авангард» вимоги є неконкретними.
За таких обставин, суд пропонує позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме, уточнити обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та конкретизувати їх; зазначити докази, що підтверджують ці обставини; уточнити позовну заяву в частині визначення ціни позову із наданням суду документу, що підтверджує дійсну вартість спірного майна - майбутнього врожаю озимої пшениці саме на земельній ділянці, належній відповідачу ОСОБА_1, а у разі необхідності, позивачу необхідно сплатити судовий збір згідно із визначеною ним ціною позову відповідно до вимог п.1.1 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»; за необхідності уточнити позовні вимоги.
Відповідно до ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.121 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Авангард» до ОСОБА_1 про визнання права власності на майбутній врожай, - залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків в межах 4 (чотирьох) днів з дня отримання позивачем ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.М. Кущ
Суд | Розівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2015 |
Оприлюднено | 20.04.2015 |
Номер документу | 43571908 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Розівський районний суд Запорізької області
Кущ Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні