cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
15 квітня 2015 року Справа № 914/2774/14
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Головуючий суддяХодаківська І.П., суддіРогач Л.І., Яценко О.В. розглянувши матеріали касаційної скаргиТовариства з обмеженою відповідальністю "Преміум Маркет Пак" на постановуЛьвівського апеляційного господарського суду від 10.03.2015 року у справі№ 914/2774/14 господарського судуЛьвівської області за позовомУправління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради доТовариства з обмеженою відповідальністю "Преміум Маркет Пак" за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Відділу освіти Залізничного району управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради пророзірвання договору оренди та зобов'язання повернути об'єкт оренди
В с т а н о в и в:
Касаційна скарга товариства з обмеженою відповідальністю "Преміум Маркет Пак" на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 10.03.2015 року у справі № 914/2774/14 не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги повинні додаватися докази сплати судового збору.
За приписами ч. 2 ст. 44 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 1 п. 2 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 2 (двох) відсотків ціни позову, але не менше 1, 5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат, а у разі подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Згідно з пп. 5 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду судовий збір справляється у розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Колегія суддів Вищого господарського суду України зазначає, що в разі коли в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судами попередніх інстанцій, предметом позову даної справи є розірвання договору оренди та зобов'язання повернути об'єкт оренди.
З поданої товариством з обмеженою відповідальністю "Преміум Маркет Пак" касаційної скарги вбачається, що останній оскаржує постанову Львівського апеляційного господарського суду від 10.03.2015 року в повному обсязі, якою розглянуто вказані вимоги та задоволено їх.
Однак, до поданої касаційної скарги, товариства з обмеженою відповідальністю "Преміум Маркет Пак" додано квитанцію № ПН388 від 30.03.2015 року, яка підтверджує сплату судового збору в розмірі 852, 60 грн., тобто в розмірі меншому ніж встановлено Законом.
Враховуючи вищевикладене квитанцію № ПН388 від 30.03.2015 року, якою сплачено судовий збір за подання касаційної скарги в розмірі 852, 60 грн. не може рахуватись належним доказом сплати судового збору в розмірі встановленому Законом.
У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Відповідно до ч. 3 ст. ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2, 3, 4 і 6 частини першої цієї статті, сторона у справі має право повторно подати касаційну скаргу.
Керуючись ст. 86, п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Преміум Маркет Пак" на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 10.03.2015 року у справі № 914/2774/14 повернути скаржнику.
Головуючий суддяІ.П. Ходаківська СуддіЛ.І. Рогач О.В. Яценко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2015 |
Оприлюднено | 16.04.2015 |
Номер документу | 43600650 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Яценко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні