ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про витребування документів
21 січня 2015 року м. Київ № 826/20472/14
Окружний адміністративний суд м. Києва в складі головуючого судді Саніна Б.В., при секретарі Дмитрієвій В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до 1. Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
2. Головного управління Дерземагенства у м. Києві
треті особи 1. Реєстраційна служба Головного управління юстиції у м. Києві
2. ОСОБА_2
про зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі-позивач/ОСОБА_1) до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надалі - відповідач-1/ДЗР ВО КМР (КМДА)) та Головного управління Держземагенства у м. Києві (надалі - відповідач-2/ГУ Держземагенства у м. Києві), в якому просить суд:
1. Зобов'язати відповідача-1 виключити із міського земельного кадастру інформацію (дані) про реєстрацію за ОСОБА_4 (який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1) права власності на земельну ділянку прощею 0,1 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, кадастровий номер НОМЕР_1.
2. Зобов'язати відповідача-2 скасувати запис у Поземельній книзі яким внесено відомості до Державного земельного кадастру про власника земельної ділянки площею 0,1 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, кадастровий номер НОМЕР_1, ОСОБА_4, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва №826/20472/14 від 26.12.2014 р. було відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.
В той же час, вищезазначеною ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.12.2014 р. було витребувано від ГУ Держземагенства у м. Києві інформацію про власника земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 станом на дату судового засідання, однак такої інформації відповідачем-2 на виконання вимог ухвали суду надано не було.
Враховуючи вищевикладене, в судовому засіданні судом було поставлене на обговорення питання щодо витребування у відповідача-2 витягу з Державного земельного кадастру щодо власника земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, станом на дату судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі-КАС України), суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно ч.2 ст.69 КАС України докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.70 КАС України зазначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
З огляду на вищенаведене, з метою повного і всебічного з'ясування всіх обставин справи №826/20472/14, заслухавши в судовому засіданні думку сторін, суд дійшов висновку про необхідність витребувати від відповідачів додаткові документи.
Враховуючи вищевикладене та керуючись положеннями ст. 69, 70, 158, 160-165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Витребувати від Головного управління Держземагенства у м. Києві:
ь належним чином засвідчену копію витягу з Державного земельного кадастру про власника земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, станом на дату судового засідання.
2. Запитувані в п.1 резолютивної частини даної ухвали документи , надати в судове засідання призначене на 02.02.2014 р. на 16:00 год., яке відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання №9.
3. Покласти персональну відповідальність за виконання п.1 резолютивної частини ухвали на керівника (або виконуючого обов'язки керівника) Головного управління Держземагенства у м. Києві, та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.
4. При цьому, суд наголошує, що у разі неподання без поважних причин письмових чи речових доказів, що витребувані судом, та неповідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів для дослідження судом відповідно до ст.271 КАС України.
5. Крім того, суд звертає увагу на те, що у випадку неподання документів, які витребувані судом, та неповідомлення про причини їх неподання, судом можуть бути застосовані заходи процесуального примусу, передбачені ст.271 КАС України, накладено штраф за неповагу до суду, а також винесено окрему ухвалу з направленням її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Б.В. Санін
Роз'яснення прав та обов'язків особі, яка може бути притягнута до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
ст. 382 Кримінального кодексу України
1. Умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню, карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини, карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2015 |
Оприлюднено | 22.04.2015 |
Номер документу | 43612368 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Санін Б.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні