ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
16.04.2015 Справа № 904/609/15
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Коваль Л.А. (доповідач)
суддів: Пархоменко Н.В., Чередка А.Є.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Амстор" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 24.03.2015 року у справі № 904/609/15
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Корес-АМС", м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Амстор", м. Дніпропетровськ
про стягнення заборгованості в сумі 206 851, 79 грн.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 24.03.2015 року у справі № 904/609/15 (суддя Мельниченко І.Ф.) стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Амстор" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Корес-АМС" 202 113, 90 грн. основного боргу, 371, 41 грн. річних, 4 366, 48 грн. інфляції, 4 137, 02 грн. судового збору.
Не погодившись із зазначеним рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Амстор" подало апеляційну скаргу про скасування цього рішення та прийняття нового рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
Подана апеляційна скарга не приймається до розгляду і підлягає поверненню у зв'язку з наступним.
Відповідно до п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні (сторонам), до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
З 01.01.2015 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1 218, 00 грн.
Пунктом 2.1. частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
Відповідно до п. 2.4. ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Подана апеляційна скарга не оплачена судовим збором.
В апеляційній скарзі наведене клопотання про відстрочення Товариству з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Амстор" сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Клопотання мотивоване тими обставинами, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Амстор" перебуває у тяжкому фінансово-економічному стані у зв'язку з проведенням антитерористичної операції на території Донецької області та м. Донецьк включно, оскільки більшість потужностей та майно підприємства перебуває безпосередньо на території, що непідконтрольна владі. У зв'язку з наведеним Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Амстор" і просить відстрочити йому сплату судового збору за подання апеляційної скарги до ухвалення рішення у справі.
Згідно зі ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Наведене узгоджується з правовою позицією Вищого господарського суду України, викладеною у п. 3.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України".
Таким чином, зі змісту статті 8 Закону України "Про судовий збір" вбачається, що відстрочення сплати судового збору є правом суду, а не його обов'язком, при цьому єдиною підставою для вчинення судом зазначених у наведеній нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Амстор" не надало належних та допустимих доказів в підтвердження його майнового стану, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору, а також розміщення більшості потужностей та майна підприємства на території Донецької області чи м. Донецька, з урахуванням обставин місцезнаходження товариства у м. Дніпропетровську.
Враховуючи доводи, наведені Товариством з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Амстор" в обґрунтування заявленого клопотання, апеляційний господарський суд не вбачає підстав, визначених ст. 8 Закону України "Про судовий збір", для відстрочення оплати судового збору, відповідно, клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Амстор" не підлягає задоволенню.
Окрім того, до апеляційної скарги не додано доказів направлення її копії позивачу.
Відповідно до ч. 4 ст. 97 ГПК України після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.
Слід звернути увагу, що при повторному зверненні із апеляційною скаргою має бути подано клопотання про відновлення пропущеного строку на подання апеляційної скарги. При цьому, зазначене клопотання подається в будь-якому випадку пропуску строку незалежно від причин, які зумовили цей пропуск.
Керуючись ст. 86, п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, Дніпропетровський апеляційний господарський суд, –
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Амстор" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 24.03.2015 року у справі № 904/609/15 повернути без розгляду.
Додаток: апеляційна скарга б/н від 06.04.2015р. з додатками всього на 6-ти аркушах.
Головуючий суддя Л.А. Коваль
Суддя Н.В. Пархоменко
Суддя А.Є. Чередко
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2015 |
Оприлюднено | 22.04.2015 |
Номер документу | 43616505 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Коваль Любов Анатоліївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Крутовських Володимир Іванович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні