Справа № 367/1091/15-ц
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2015 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Пархоменко О.В.,
при секретарі Григорян Н.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду із даним позовом , посилаючись на те, що 01.12.2013 року між ним та ОСОБА_2 було укладено договір позики, предметом якого була грошова сума в розмірі 800 000,0 гривень, укладення договору позики підтверджується розпискою. Відповідач зобов'язалася повернути позичені кошти в строк до 31.12.2014 року, однак позичені кошти відповідач не повернула, чим порушила свої договірні зобов'язання. Всі спроби зв'язатися із відповідачем для досудового вирішення спору виявилися марними, а отже позивач вимушений звернутися до суду за захистом своїх порушених прав та законних інтересів. Вказує, що загальна сума стягнення становить 803 654,0 гривень, оскільки ним також сплачено судовий збір у розмірі 3 654,0 грн., який також слід стягнути на його користь з відповідача.
В зв'язку із викладеними обставинами позивач просив винести рішення, за яким стягнути з відповідача - ОСОБА_2 на користь позивача - ОСОБА_1 відшкодування в розмірі 803 654,0 грн.
В судове засідання представник позивача не з'явився, надав суду письмову заяву, в якій просив розглядати справу в його відсутність, позов підтримує у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, надала суду письмову заяву, в якій просила розглядати справу в її відсутності, проти задоволення позову не заперечує, в зв'язку із чим суд, враховуючи письмові заяви представника позивача та відповідачки, вважав за можливе розглянути справу у відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України в разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. З огляду на викладене фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Вивчивши по справі письмові докази суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи із наступного.
У відповідності до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
У відповідності до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу.
В судовому засіданні встановлено, що згідно розписки від 01 грудня 2013 року відповідач ОСОБА_2 отримала від ОСОБА_1 гроші у сумі 800 000,0 гривень та зобов'язалася повернути кошти безвідсотково до 31.12.2014 року, що підтверджується копією та оригіналом розписки від 01.12.2013 року.
Встановлено, що відповідачка борг позивачу не повернула.
Наведені обставини підтверджені копією розписки від 01.12.2013 року, паспорту відповідача, іншими матеріалами справи.
Згідно ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона /позикодавець/ передає у власність другій стороні /позичальникові/ грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів /суму позики/ або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
У відповідності до ст.ст. 1047, 1049 ЦК України договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімум доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа - незалежно від суми. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або іншій документ, якій посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей. Позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику /грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, того самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем/ у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред'явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.
У відповідності до ст. 545 ЦК України прийнявши виконання зобов'язання, кредитор повинен на вимогу боржника видати йому розписку про одержання виконання частково або в повному обсязі. Якщо боржник видав кредиторові борговий документ, кредитор, приймаючи виконання зобов'язання, повинен повернути його боржникові. У разі неможливості повернення боргового документа, кредитор повинен вказати про це у розписці, яку він видає. Наявність боргового документа у боржника підтверджує виконання ним свого обов'язку. У разі відмови кредитора повернути борговий документ або видати розписку боржник має право затримати виконання зобов'язання. У цьому разі настає прострочення кредитора.
В судовому засіданні встановлено, що відповідачем борг в сумі 800 000,0 гривень позивачу не повернутий.
У відповідності до п.3 ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.
У відповідності до ч.1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Враховуючи вищевикладене, розглядаючи справу в межах заявлених позовних вимог та оцінюючи докази в їх сукупності суд вважає, що доводи позивача про стягнення з відповідача боргу в сумі 800 000,0 гривень підтверджуються належними доказами, а тому позовні вимоги знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і підлягають до задоволення.
Також суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати в сумі 3 654,0 гривен.
На підставі викладеного , керуючись ст.ст. 509, 510, 526, 527, 530, 533, 545, 1046, 1047, 1049 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 212, 214, 215, 218, 224-226 ЦПК України суд,
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 борг в сумі 800 000,0 гривень (вісімсот тисяч гривень).
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 судові витрати в сумі 3 654,0 гривен (три тисячі шістсот п'ятдесят чотири гривні ).
Копію рішення направити сторонам для відома.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: О. В. Пархоменко
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2015 |
Оприлюднено | 22.04.2015 |
Номер документу | 43627460 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Пархоменко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні