Ухвала
від 16.04.2015 по справі 823/972/15
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16 квітня 2015 року м. Черкаси справа № 823/972/15

Суддею Черкаського окружного адміністративного суду Трофімовою Л.В. перевірено матеріали адміністративного позову у справі № 823/972/15

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Гладківщинське хлібоприймальне підприємство» (надалі - ТОВ «Гладківщинське хлібоприймальне підприємство»)

до реєстраційної служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції Черкаської області (надалі - РС Золотоніського МУЮ), державного реєстратора реєстраційної служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції Черкаської області Костюк Оксани Володимирівни (надалі - державного реєстратора РС Золотоніського МУЮ Костюк О.В.)

треті особи: сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Воля» (надалі - СТОВ «Воля»), ОСОБА_2 (надалі - ОСОБА_2), ОСОБА_3 (надалі - ОСОБА_3.), ОСОБА_4 (надалі - ОСОБА_4.), ОСОБА_5 (надалі - ОСОБА_5.)

про визнання протиправними дій щодо прийняття рішень та скасування рішень, прийнято ухвалу.

ТОВ «Гладківщинське хлібоприймальне підприємство», звернувшись до суду з адміністративним позовом до РС Золотоніського МУЮ, державного реєстратора РС Золотоніського МУЮ Костюк О.В., треті особи: СТОВ «Воля», ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6 просить:

- визнати протиправними дії державного реєстратора РС Золотоніського МУЮ Костюк О.В. щодо прийняття: рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 26.11.2014 №17502609; рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 26.11.2014 №17501787 ; рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 26.11.2014 №17503540 ; рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 29.10.2014 №16812257;

- скасувати рішення державного реєстратора РС Золотоніського МУЮ Костюк О.В. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень: від 26.11.2014 №17502609 яким проведено державну реєстрацію права оренди земельної ділянки, кадастровий номер НОМЕР_1, за СТОВ «Воля» (власник земельної ділянки ОСОБА_4.); від 26.11.2014 №17501787 яким проведено державну реєстрацію права оренди земельної ділянки, кадастровий номер НОМЕР_3, за СТОВ «Воля» (власник земельної ділянки ОСОБА_2); від 26.11.2014 №17503540 яким проведено державну реєстрацію права оренди земельної ділянки, кадастровий номер НОМЕР_4, за СТОВ «Воля» (власник земельної ділянки ОСОБА_3.); від 29.10.2014 №16812257 яким проведено державну реєстрацію права оренди земельної ділянки, кадастровий номер НОМЕР_5 за СТОВ «Воля» (власник земельної ділянки ОСОБА_5.);

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу. Вивчивши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що вона не відповідає вимогам ст.106 КАС України.

Згідно із п.2 та п.3 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві вказується ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі. Позивачем не вказано адресу ел.пошти щодо себе, не зазначено чи така наявна та не вказано адресу ел.пошти щодо відповідача та не повідомлено чи така інформація позивачеві відома.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначається перелік документів та інших матеріалів, що додаються. Зазначається, зокрема, назва кожного документа (матеріалу), що додається; оригінал чи копія; для документів - також кількість аркушів кожного документа; кількість примірників. Не допускається зазначення лише загальної кількості аркушів документів, що додаються. У п.9 додатків до позову зазначено: «копії документів на право представництва», проте не зазначено яких саме документів, на скількох аркушах.

Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а у разі неможливості - зазначає докази, що не може самостійно надати із зазначенням причин неможливості надання таких доказів.

Постановою КМУ від 30.11.2011 №1242 затверджено Типову інструкцію з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, в якій передбачено порядок видачі копій документів (далі - Інструкція). Зокрема, згідно п. 76 Інструкції установа може засвідчувати копії лише тих документів, що створюються в ній, а також у випадках, передбачених в абзаці другому цього пункту. У разі підготовки документів для надання судовим органам установа може виготовляти копії документів, виданих іншими установами (копії дипломів, свідоцтв про одержання освіти тощо). Пунктом 77 Інструкції визначено, що напис про засвідчення документа складається із слів «Згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту документа «Підпис», що відповідає національному стандарту (п.5.27) ДСТУ 4163-2003. Позивачем до позовної заяви додано ксерокопії документів, що не засвідчено у встановленому порядку.

У позовній заяві зазначено про подвійну реєстрацію, проте не надано доказів на підтвердження первинної реєстрації і її відображення у Державному реєстрі речових прав.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До копій позовної заяви для відповідачів і третіх осіб не додано копій документів на право представництва, зокрема ордеру, свідоцтва, посвідчення та договору про надання правової допомоги.

Відповідно до ч.5 ст.106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

У постанові Верховного Суду України від 09.12.2014 №21-308а14 зазначено, що колегія суддів судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що у разі прийняття суб'єктом владних повноважень рішення про передачу земельних ділянок у власність чи оренду (тобто ненормативного акта, що вичерпує свою дію після його реалізації), подальше оспорювання правомірності набуття фізичною чи юридичною особою спірної земельної ділянки має вирішуватися у порядку цивільної (господарської) юрисдикції, оскільки виникає спір про право.

Відповідно до змісту п.4 ч.1 ст.106 КАС України позовна заява повинна містити інформацію про те, які саме права, свободи або інтереси, на думку позивача, були порушені рішеннями відповідача.

Суддя зазначає, що усі документи, що надаються позивачем до суду, повинні також містити їх копії відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Згідно ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку до 27 квітня 2015 року для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Гладківщинське хлібоприймальне підприємство» до реєстраційної служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції Черкаської області, державного реєстратора реєстраційної служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції Черкаської області Костюк Оксани Володимирівни, треті особи: сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Воля», ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, про визнання протиправними дій щодо прийняття рішень та скасування рішень залишити без руху.

Надати позивачеві строк до 27 квітня 2015 року для усунення недоліків позовної заяви.

Роз'яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.В.Трофімова

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.04.2015
Оприлюднено23.04.2015
Номер документу43637570
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/972/15

Ухвала від 28.04.2015

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Л.В.Трофімова

Ухвала від 16.04.2015

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Л.В.Трофімова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні