Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 квітня 2015 року справа №1170/2а-1205/12
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Брегея Р.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді до приватного вищого навчального закладу «Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки» (далі - навчальний заклад) про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з заявою до навчального закладу про стягнення суми боргу у виді різниці між сумою пенсії, яка призначена за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (далі - Закон), та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на котру мають право наукові працівники, у сумі 3622,37 грн.
Відповідач заперечив стосовно задоволення позову.
У письмових поясненнях зазначив, що навчальний заклад не акредитований за III - IV рівнями.
На думку відповідача, це виключає можливість виникнення обов'язку сплатити різницю коштів.
21 квітня 2015 року суд прийняв рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження (а.с.139).
Суд, дослідивши матеріали справи, зробив висновок про задоволення позову з таких підстав.
01 січня 2004 року набрав чинності Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 2).
Згідно з положеннями частини 1 статті 15 Закону 2 платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники і застраховані особи.
У відповідності до приписів пункту 1 частини 1 статті 14 Закону 2 страхувальниками та платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України.
Відповідно до частини 5 статті 24 Законом визначено, що різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Згідно з пунктами 5,6 Порядку визначено, що розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону, про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суми, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному році.
У встановлений законом строк відповідач не вніс до Фонду суму боргу в виді різниці між сумою пенсії відповідно до приписів Закону та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право наукові працівники, в сумі 3622,37 грн.
Переглядаючи у касаційному порядку попередні рішення у цій справі, суд зробив висновки, які відповідно до приписів частини 5 статті 227 КАС України є обов'язковими (а.с.127-129).
Зокрема, що позивач просить відшкодувати різницю між сумою пенсії працівникам, які працювали у навчальному закладі на посадах, період перебування на яких зараховувався, як науковий стаж при призначенні пенсії, та в цей період відповідач мав III рівень акредитації.
Також, суд касаційної інстанції зробив висновок, що відповідач зобов'язаний відшкодувати позивачу кошти.
Отже, позов ґрунтується на вимогах закону і його належить задовільнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовільнити.
Стягнути з приватного вищого навчального закладу «Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки» (ЄДРПОУ 13765106, вул.Полтавська,40 м.Кіровоград) на користь управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді кошти у сумі 3622,37 грн.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання її копії.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Р.І.Брегей
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2015 |
Оприлюднено | 29.04.2015 |
Номер документу | 43732731 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Р.І. Брегей
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні