Ухвала
від 23.04.2015 по справі 200/13573/14а (2а/200/442/14)
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

23 квітня 2015 рокусправа № 200/13573/14а (2а/200/442/14)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Юхименка О.В.

суддів: Мельника В.В. Нагорної Л.М.

за участю секретаря судового засідання: Лащенко Р.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

апеляційну скаргу Управління Держземагенства

у місті Дніпропетровську Дніпропетровської області,

на постанову Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська

від 09 вересня 2014 року

у справі № 200/13573/14а (№2а/200/442/14)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Пейот»,

вул. Набережна Перемоги, 152, м. Дніпропетровськ, 49000;

до відповідача Управління Держземагенства

у місті Дніпропетровську Дніпропетровської області,

вул. Набережна Леніна, 29-а, м. Дніпропетровськ, 49600;

про визнання дій незаконними, -

встановив: Товариством з обмеженою відповідальністю «Пейот» подано позов до Управління Держземагенства у місті Дніпропетровську Дніпропетровської області про

визнання незаконними дій щодо визначення значення коефіцієнта 2,5, який характеризує функціональне виростання земельної ділянки (Кф) площею 1,4904 га (кадастровий номер НОМЕР_1);

зобов'язання використовувати значення коефіцієнта 1,0, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) площею 1,4904 га (кадастровий номер НОМЕР_1), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська (суддя Шевцова Т.В.) своєю постановою від 09 вересня 2014 року позов задовольнив.

Постанова суду мотивована тим, що для категорії «землі транспорту», з огляду на приписи Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого Наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук 27.01.2006 N 18/15/21/11, значення коефіцієнта функціонального використання складає 1,0.

Не погоджуючись з прийнятим у справі судовим актом, у поданій апеляційній скарзі Управління Держземагенства у місті Дніпропетровську Дніпропетровської області, Відповідач, вказує на порушення норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги її заявник посилається на те, що про дату, час та місце судового розгляду не був повідомлений належним чином. Не мав можливості на засадах змагальності сторін та свободи в наданні своїх доказів, доведення перед судом їх переконливості.

Просить постанову Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська скасувати, з направленням справи до суду першої інстанції для нового розгляду.

Управління Держземагенства у місті Дніпропетровську Дніпропетровської області, Відповідач, процесуальним правом на участь представника в судовому засіданні не скористався. Про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.

Судовий розгляд адміністративної справи здійснювався з повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Обставини справи: 18 грудня 2009 року між громадянином ОСОБА_2 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Пейот» укладений договір купівлі-продажу.

Відповідно до умов укладеного договору Товариством з обмеженою відповідальністю «Пейот» придбано у власність будівлі та споруди, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1.

Дніпропетровська міська рада VI скликання своїм рішенням № 165/49 від 12 березня 2014 року -

затвердила технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки площею 1,4904 га, кадастровий номер НОМЕР_1, по АДРЕСА_1;

зареєструвала право комунальної власності на земельну ділянку;

передала земельну ділянку площею 1,4904 га, кадастровий номер НОМЕР_1, по АДРЕСА_1, в оренду строком на 10 років Товариству з обмеженою відповідальністю «Пейот», код за ЄДРПОУ 36367154, по фактичному розміщенню будівель та споруд;

віднесла земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_1 за основним цільовим призначенням до категорії «землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення».

30 квітня 2014 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Пейот» отримано Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, де Управлінням Держземагентства коефіцієнт функціонального використання визначено 2,50 - «інша комерційна діяльність».

Визнання незаконними дій щодо визначення значення коефіцієнта 2,5; та зобов'язання використовувати значення коефіцієнта, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) площею 1,4904 га (кадастровий номер НОМЕР_1), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, - 1,0, стало предметом судового позову.

Колегія суддів, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при винесені оскарженої постанови, виходить з наступного.

Відповідно до вимог частини першої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.

Згідно до статті 202 цього Кодексу підстави для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання, а так само розгляд і вирішення справи неповноважним судом.

Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство України) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно, в силу приписів частини другої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підсудна окружному адміністративному суду.

Вирішення справи неповноважним судом є підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення.

Щодо коефіцієнта, який характеризує функціональне виростання земельної ділянки.

Відповідно до частини першої статті 19 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року N 2768-III землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.

Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення (частини 1, 2 статті 20 Земельного кодексу України).

Відповідно до статті 201 Земельного кодексу України грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі. Залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо.

Згідно до пункту 3.1 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого Наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук 27.01.2006 N 18/15/21/11, в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.

Як визначено пунктом 3.5 Порядку, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.

Проте, визначення коефіцієнта функціонального використання має бути не елементом аргументації або оціночною категорією, а переконливим та беззаперечно встановленим юридичним фактом реальної дійсності - конкретною обставиною, передбаченою нормами права, що спричиняє певні юридичні наслідки.

Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 N 377.

Коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою.

З вищенаведеного Порядку вбачається, що визначальною ознакою для встановлення коефіцієнту функціонального використання для кожної окремої земельної ділянки є саме її фактичне функціональне використання.

Як вбачається з матеріалів справи, Дніпропетровська міська рада VI скликання своїм рішенням № 165/49 земельну ділянку площею 1,4904 га, кадастровий номер НОМЕР_1, що знаходиться по АДРЕСА_1, віднесла за основним цільовим призначенням до категорії «землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення».

Згідно з Витягом з ЄДР основний вид економічної діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Пейот» - допоміжне обслуговування наземного транспорту.

Перелік категорій земель за функцією використання із зазначенням коефіцієнтів функціонального використання наведено у Додатку № 1 до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку. Відповідно до встановлених у таблиці 1.1 Додатку 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель значень до землі наземного транспорту, допоміжні транспортні послуги, застосовується коефіцієнт, що характеризує функціональне призначення земельної ділянки (Кф) у розмірі 1,0.

Крім того, з наведених у таблиці 1.1 Додатку 1 до Порядку складів категорій земель, які віднесені за категорією до земель комерційного використання, жоден вид діяльності не здійснюється позивачем.

Керуючись ст. 195, п. 3 ч. 1 ст. 198, ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ

Апеляційну скаргу Управління Держземагенства у місті Дніпропетровську Дніпропетровської області задовольнити частково.

Постанову Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська від 09 вересня 2014 року у справі № 200/13573/14а (№2а/200/442/14) скасувати та прийняти нову постанову.

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Пейот» задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління Держземагенства у місті Дніпропетровську Дніпропетровської області, щодо визначення значення коефіцієнта 2,5, який характеризує функціональне виростання земельної ділянки (Кф) площею 1,4904 га (кадастровий номер НОМЕР_1).

Вважати вірним при розрахунку значення коефіцієнта, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) площею 1,4904 га (кадастровий номер НОМЕР_1), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, застосування коефіцієнта 1,0.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Касаційна скарга подається безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції у порядку та у строки, визначені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий: О.В. Юхименко

Суддя: В.В. Мельник

Суддя Л.М. Нагорна

СудДніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.04.2015
Оприлюднено06.05.2015
Номер документу43823020
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —200/13573/14а (2а/200/442/14)

Ухвала від 20.05.2015

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Юхименко О.В.

Ухвала від 05.05.2015

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Юхименко О.В.

Ухвала від 23.04.2015

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Юхименко О.В.

Ухвала від 23.04.2015

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Юхименко О.В.

Ухвала від 05.12.2014

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Юхименко О.В.

Ухвала від 05.12.2014

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Юхименко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні